تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت امپریالیسم فرهنگی چیست 2021

دانلود پاورپوینت امپریالیسم فرهنگی چیست 2021

دانلود پاورپوینت امپریالیسم فرهنگی چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت امپریالیسم فرهنگی چیست

 

پاورپوینت امپریالیسم فرهنگی چیست شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

واژه “Imperialism”، از کلمه قدیمی‌تر “Empirer” (امپراتوری)، گرفته شده است که ‌در دهه 1890 در انگلستان رواج یافت. امپریالیسم در لغت به‌معنای جهان‌جویی، جهان‌گشایی، امپراطوری‌گرایی، سلطه‌گرایی، جهان‌خواری و جهان‌سالاری است. فرهنگ هم عبارت است از مجموعه رفتارهای اکتسابی و ویژگی اعتقادی اعضا یک جامعه معین.

امپریالیسم، در اصطلاح ‌عنوانی است برای قدرتی (یا دولتی) که بیرون از حوزه ملی خود به تصرف سرزمین‌های دیگر پردازد و مردم آن سرزمین‌ها را به زور وادار به فرمانبرداری از خود کند و از منابع اقتصادی و مالی و انسانی آن‌ها به سود خود بهره‌برداری کند.

امپریالیسم فرهنگی، واژه‌ای ترکیبی است که بار معنایی امپریالیسم و فرهنگ هر دو را با معنایی نوین که حاصل ترکیب آن‌هاست در خود دارد. امپریالیسم فرهنگی را می‌توان به این صورت تعریف کرد: «کاربرد قدرت سیاسی و اقتصادی برای پراکندن ارزش‌ها و عادت‌های فرهنگ متعلق به آن قدرت در میان مردمی دیگر و به زیان فرهنگ آن مردم».

امپریالیسم به‌معنای تشکیل امپراتوری از آغاز تاریخ بشر وجود داشته است. لکن ورود ادبیات گفتمانی درباره امپریالیسم فرهنگی به حوزه اجتماعی و سیاسی، مربوط به دهه 1970 است که نویسنده‌هایی چون اوانز، کر، بلتران، ماتلارت و شیلر به بحث امپریالیسم فرهنگی پرداخته‌اند. و بحث از آن در دهه 1980 و در خلال نخستین میزگرد مک‌‌براید به اوج می‌رسد.

و …

 

عنوان : امپریالیسم فرهنگی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 336 کیلوبایت

تعداد صفحات : 44

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

امپریالیسم فرهنگی چیست

دانلود پاورپوینت امپریالیسم فرهنگی چیست 2021

لینک دانلود محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا