تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت بررسی معماری بیونیک 2021

دانلود پاورپوینت بررسی معماری بیونیک 2021

دانلود پاورپوینت بررسی معماری بیونیک 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت بررسی معماری بیونیک  ppt در 48 اسلاید تهیه شده که برای دانشجویان معماری بسیار کاربردی می باشد. میتوانید به راحتی این پاورپوینت قابل ویرایش را دانلود کنید. در ادامه بخشی از محتوای این پاورپوینت را به همراه فهرست و تصویر  پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت برای بررسی شما قرار داده ایم و برای داشتن محتوای کامل می توانید این فایل را خریداری نموده و بلافاصله پس از پرداخت آنلاین به محتوای فایل دسترسی داشته باشید. همچنین یک نسخه از این پاورپوینت به ایمیل شما ارسال خواهد شد تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

 

 

مقدمه

بیونیک، علم مطالعه مدلهای طبیعت و الهامگیری از این طرحها و فرآیندها برای رفع مشکلات انسانی است. به تعریفی دیگر، بیونیک علمی است که به الهامیابی فنی از ساختمانها، رفتارها و ارتباطات گوناگون علم جانداران میپردازد و در لغت به معنی زیستار شناختی یا بکارگیری اندامهای ساختگی طبیعی آمده است. بیونیک به معماران نیز کمک بسزایی میکند. آنچه که امروز معماری بیونیک خوانده میشود.

 ماحصل تلاش معمارانی است که با نگرشی جدید به معماری و سازه در قالبهای طبیعی سعی در برطرف نمودن نقصها و خطاهای انسانی در امر ساخت و ساز و ابداع راه حلهای مبتکرانه برای حل مسایل و مشکلات طراحی است. این نوع نگرش در نهایت منجر به هماهنگی میان طبیعت و معماری میشود. معماری بیونیک یکی از روشهای طراحی است که با ایجاد امکان همکاری چند جانبه بین متخصصان ساختمان و برنامه نویسان، نوآوری و طراحی همزمان معماری و سازه را فراهم میاورد.

 

 

معماری بیونیک

معماری بیونیک به مفهوم الهام‌پذیری از طبیعت در هنر طراحی بناست. آنچه امروزه نمود ویژه‌ای در طرح‌های مهندسی دارد، آن است که متخصصان از زوایای گوناگون معماری و مهندسی سعی در حرکت به این سمت دارند، ولی آنچه که در طراحی ساختمان‌های هزاره‌ی سوم به آن نیاز دارد، موضوع هماهنگی و تعامل معماری و فناوری در این امر است.

 

 

مزاياي معماري بيونيک

جمعيت جهان در سال 1990 حدود يک ميليارد و 250 ميليون نفر محاسبه شده بود. در سال 2000 اين جـمعيـت بـه 6 ميليـارد نفـر رشـد پيـدا کـرد. خوشبينانه ترين احتمال براي سال 2050، بالغ بر 12 ميليارد نفر است. درطول 100 سال اخير شهرها، بالاجبار بيشتر از گذشته، برنامه ريزي و استراتژي هاي شهري خود را بر اساس مـتمرکزسازي هاي با اهميت آسمان خراش ها و گستردگي مناطق مسکوني با جمعيتي متمرکز تغيير خواهند داد. که وجود معماری بيونيک و اهميت دادن هر چه بيشتر نسبت به گذشته به آن، امری ضروری و مثمر ثمر خواهد بود.

 

 

فهرست

مقدمه

معماری بیونیک

درباره این معماری

تاریخچه معماری بیونیک

نمونه‌هایی از الهام انسان از طبیعت در دوران معاصر

ساختمان لودویک ارهاردهاوس

برج مسكونی

برج مخابراتی بارسلونا

ايستگاه راه‌آهن فرودگاه شهر ليون

پل آلامیلو

تالار بزرگ شهر لندن

اندیشه‌های گِرگ لین

روند طراحی

نمونه‌ها

خصوصیات معماری طبیعت الگو

ساختمان ضد دود

مزاياي معماري بيونيک

 

 

عنوان: پاورپوینت بررسی معماری بیونیک

فرمت: pptx

تعداد صفحات: 48 اسلاید

تصویر پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت

 

پاورپوینت بررسی معماری بیونیک

دانلود پاورپوینت بررسی معماری بیونیک 2021

لینک دانلود محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا