سبک زندگی

فیلم جی – آشنایی با گروه بلک پینک (Blackpink) | دختران خوش صدای کره‌ای (2021)

فیلم جی – آشنایی با گروه بلک پینک (Blackpink) | دختران خوش صدای کره‌ای (2021)
2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/2808d4441967c54b4c913a5fbf4a6e54efd6074b_1618735083.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار یاهاما مدل C70

گیتار یاهاما مدل C70
گیتار یاهاما مدل C70
۷۹۹,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/114157606.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک مدل NE2

گیتار کلاسیک مدل NE2
گیتار کلاسیک مدل NE2
۸۵۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/66c024b7bccfa57700bc78419f32192909b066d1_1626293558.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار افرا مدل F4 کد CA

گیتار افرا مدل F4 کد CA
گیتار افرا مدل F4 کد CA
۲,۱۰۰,۰۰۰
٪۲۵
۱,۵۷۵,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/237746.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک یاماها مدل C70

گیتار کلاسیک یاماها مدل C70
گیتار کلاسیک یاماها مدل C70
۲۱۰۰۰۰۰۰
٪۲۵
۵۸.۱میلیونتومان

کیبورد یاماها مدل PSR-F51

۵,۱۰۰,۰۰۰
٪۶
۴,۷۹۴,۰۰۰ تومان

کیبورد مدل PN37-2020

۵۱۰۰۰۰۰۰
٪۶
۷۹.۴میلیونتومان

کیبورد مدلی مدل M15

۱,۰۸۰,۰۰۰ تومان

کیبورد رولند مدل EA-7

۰۸.۱میلیونتومان

گروه بلک پینک (Blackpink) گروهی است از کشور کره جنوبی که فعالیت خود را از سال 2016 آغاز کرد و چهار عضو دختر دارد. در این مقاله با اعضا و آثار گروه Black pink آشنا می‌شویم.

گروه بلک پینک (به کره‌ای 블랙핑크 و به صورت BLΛƆKPIИK طراحی شده است) در سال 2010 دوران کارآموزی خود را آغاز کردند. ابتدا کمپانی YG اعلام کرد که این گروه شامل 7 دختر خواهد بود و اوایل سال 2012 کارشان را شروع خواهند کرد. اما همه چیز تغییر کرد و در نهایت گروه بلک پینک در سال 2016 با چهار عضو آغاز به کار کرد. در ادامه این مقاله از مجله اینترنتی فیلم جی با معرفی آهنگ‌ها، اعضا و بیوگرافی گروه کره ای بلک پینک همراه ما باشید.

فهرست: 

 • بیوگرافی اعضای بلک پینک
 • آهنگ های گروه Black pink
 • رکورد‌ها و جوایز گروه Black Pink
 • نکات جالب درباره گروه Blackpink

بیوگرافی اعضای بلک پینک

در این بخش از مقاله به معرفی بیوگرافی بلک پینک و اعضای آن با نام‌های جیسو (Jisoo)، جنی (Jennie)، رزی (Rose) و لیسا (Lisa) می‌پردازیم. همچنین در این قسمت می‌توانید با سن اعضای گروه بلک پینک به شمسی نیز آشنا شوید.

کیم جی-سو (Jisoo)

کیم جی-سو (Kim Ji-soo) که بیشتر با نام کوچک خود جیسو شناخته می‌شود یکی اعضای بلک پینک است. او متولد 13 دی ماه سال 1373 بوده و 25 سال دارد. کیم جی-سو خواننده و بازیگر است و زادگاه او کشور کره جنوبی و شهر گونپو است. جیسو در دبیرستان هنر School of Performing Arts Seoul تحصیل کرده است. وی در سال 2011 برای پیوستن به گروه جدید کمپانی YG تست داده و به عنوان کارآموز پذیرفته شد. جیسو پیش از آغاز فعالیت گروه بلک پینک در سال 2015 نقش کوتاهی را در سریال The Producers ایفا کرد و همچنین به عنوان مدل تبلیغاتی شرکت Samsonite، شرکت LG و Nikon فعالیت کرد. کیم جیسو همچنین در سال 2019 نقشی کوتاه در سریال تاریخچه آرثدال بازی کرد.

جنی کیم (Jennie)

گروه بلک پینک

در ادامه آشنایی با اعضای گروه بلک پینک نگاهی به بیوگرافی جنی از بلک پینک داریم. کیم جنی (Kim Jennie) خواننده و رپر اهل کره جنوبی، متولد 26 دی ماه سال 1374 از دیگر اعضای بلک پینک است. جنی به مدت 5 سال از سن 8 سالگی در نیوزیلند زندگی و تحصیل کرد و مادرش تصمیم داشت او را این بار به آمریکا بفرستد تا تحصیلاتش را در رشته حقوق در آنجا ادامه دهد.

اما جنی که به صنعت کی‌پاپ علاقه‌مند شده بود، مخالفت کرد و در سال 2010 به کره جنوبی بازگشت و در همان سال برای کمپانی YG تست خوانندگی داده و به عنوان کارآموز پذیرفته شد. جنی اواسط اکتبر سال 2018 برای اولین بار جدا از گروه Black pink و به صورت سولو تک آهنگی با همین نام (Solo) منتشر کرد. این ترک موفق شد به رتبه 1 در چارت گائون کره جنوبی برسد و در جشنواره گائون چارت جایزه آهنگ سال را ببرد.

رزان پارک (Rose)

عکس رزی بلک پینک

رزان پارک (Roseanne Park) که بیشتر با نام رزی شناخته می‌شود، در تاریخ 23 بهمن 1375 در استرالیا متولد شد. او از کودکی به یادگیری خوانندگی و نواختن گیتار و پیانو پرداخت و گاهی در کلیسا اجرا می‎‌کرد.

در سال 2012 رزی به پیشنهاد پدرش در همان استرالیا برای کمپانی YG تست خوانندگی داد و از بین 700 شرکت کننده رتبه اول را آورد. خیلی زود او از مدرسه خود خارج شد و با کمپانی YG قرارداد بست و به سئول مهاجرت کرد. در همان سال رزی با G-Dragon در آهنگ Without you همکاری کرد، اما نام او در زمان انتشار آهنگ اعلام نشد؛ چرا که هنوز فعالیت گروه بلک پینک آغاز نشده بود. رزی چهار سال به عنوان کارآموز آموزش دید و در سال 2016 در گروه Black pink کارش را شروع کرد.

لالیسا مانوبان (Lisa)

گروه کره ای blackpink

و در آخرین بخش از بیوگرافی بلک پینک با لالیسا مانوبان (Lalisa Manoban) که با نام لیسا شهرت دارد آشنا خواهید شد. او رپر، خواننده و رقصنده تایلندی است و متولد 7 فروردین ماه 1376 بوده و 23 سال دارد. لیسا از چهار سالگی به کلاس رقص رفت و در نوجوانی به واسطه گروه‌های 2NE1 و BigBang به صنعت موسیقی کره جنوبی علاقمند شد. او در سال 2010 در تایلند برای کمپانی YG تست خوانندگی داد و از میان 4000 شرکت کننده تنها کسی بود که به عنوان کارآموز پذیرفته شد. او در سال 2011 با کمپانی YG قرارداد بست. لیسا همچنین در سال 2016 مدل تبلیغاتی برند آرایشی Moonshot شده و در همان سال به عنوان عضوی از گروه Black pink آغاز به کار کرد.

اکنون که با بیوگرافی اعضای بلک پینک به خوبی آشنا شدید وتاریخ تولد اعضای بلک پینک را دانستید، در ادامه شما را با بهترین آهنگ ها و آلبوم های این گروه محبوب آشنا خواهیم کرد. 

در ویدیوی مستند بلک پینک که در زیر آمده، میتوانید «مصاحبه گروه بلک پینک و کارهایی که قبل از رفتن روی استیج انجام می‌دهند» را  تماشا کنید:

آهنگ های گروه Black pink

بخشی از تیزر موزیک ویدیوی ROSÉ گروه Black pink که جدیدترین آهنگ این گروه است را در زیر تماشا کنید:

گروه black pink کره ای، که اولین گروه دختر کمپانی YG پس از هفت سال بود، تبلیغات خود برای اولین اهنگ بلک پینک را از اولین هفته آگوست سال 2016 آغاز کردند. در ادامه این بخش به آلبوم‌ها و تک آهنگ های گروه بلک پینک می‌پردازیم.

گروه موسیقی blackpink

سینگل آلبوم Square One

اولین آلبوم گروه Black Pink با نام Square One در تاریخ 18 مرداد 1395 منتشر شد. این آلبوم که شامل دو ترک با نام‌های Whistle و Boombayah می‌شود، موفق شد رتبه اول و دوم چارت جهانی دیجیتال بیلبورد را از آن خود کند که این موفقیت بلک پینک را به اولین آرتیست در کره جنوبی تبدیل کرد که در فرصتی چنین کوتاه به این رتبه دست می‌یابد و ترک Whistle توانست در چارت دانلود، دیجیتال و استریم گائون رتبه اول را به دست آورد. گروه بلک پینک همچنین موفق شد رتبه اول موزیک ویدئو محبوب هفته را از آن خود کند.

سینگل آلبوم Square Two

گروه موسیقی blackpink

گروه موسیقی بلک پینک دومین آلبوم خود را در تاریخ 11 آبان 1395 منتشر کرد که شامل دو ترک با نام‌های Playing With Fire و Stay می‌شود. ترک Playing With Fire تبدیل به دومین آهنگ بلک پینک شد که توانست در چارت دیجیتال جهانی بیلبورد رتبه 1 را به دست آورد و همچنین اولین آهنگ از یک گروه دختر در کره جنوبی است که موفق شد به چارت هات 100 کانادا راه پیدا کند. همچنین ترک Playing With Fire توانست رتبه سوم و Stay موفق به کسب رتبه دهم در کره جنوبی شد.

تک آهنگ As If It’s Your Last

آهنگ های گروه blackpink

در تاریخ 18 دی ماه سال 1395 گروه کره ای Blackpink اولین تک آهنگ خود را با نام As If It’s Your Last منتشر کردند. این آهنگ بلک پینک یک روز پس از انتشار رتبه اول چارت دیجیتال جهانی بیلبورد را کسب کرد و تبدیل به سومین ترک این گروه با این دست آورد شد. همچنین موزیک ویدئوی این آهنگ توانست در 24 ساعت اول انتشار رکورد بیشترین لایک برای گروه دختر و بیشترین بازدید آن زمان در کی‌پاپ را از آن خود کند. تک آهنگ As If It’s Your Last موفق شد در میان 25 آهنگ تاپ سال 2017 یوتیوب حاضر شود.

مینی آلبوم Square Up

جوایز گروه بلک پینک

گروه بلک پینک اولین مینی آلبوم خود را در تاریخ 25 خرداد سال 1397 منتشر کردند که شامل ترک‌های Ddu-Du Ddu-Du، آهنگ Forever Young، آهنگ Really و See U Later می‌شود. ترک اصلی این آلبوم با نام Ddu-Du Ddu-Du توانست با رتبه 17 در چارت رسمی انگلیس و با رتبه 55 در چارت هات 100 بیلبورد وارد شود. همچنین بلک پینک با آلبوم Square Up و آوردن رتبه 40 در چارت 200 بیلبورد تبدیل به اولین گروه دختری شدند که به این دست ‌آورد می‌رسد.

در کشور کره جنوبی این آلبوم با رتبه 1 در چارت گائون وارد شد و ترک‌های Ddu-Du Ddu-Du و Forever Young به ترتیب در چارت‌های دانلود، استریم و دیجیتال گائون رتبه‌های اول و دوم را به دست آوردند. موزیک ویدئو ترک Ddu-Du Ddu-Du به اولین موزیک ویدئو در گروه‌های کی‌پاپ تبدیل شد که یک میلیارد بازدید را رد می‌کند.

تک آهنگ Kiss and Make Up

در تاریخ 17 مهر 1397 بلک پینک با خواننده دوآ لیپا (Dua Lipa) در ترک Kiss and Make Up همکاری کردند. این آهنگ با رتبه 93 وارد چارت هات 100 بیلبورد و با رتبه 36 وارد چارت سینگل انگلیس شد و بلک پینک به اولین گروه دختر در کره جنوبی تبدیل شدند که وارد چارت تاپ 40 می‌شوند.

مینی آلبوم Kill This Love

عکس های گروه بلک پینک

گروه Black pink مینی آلبوم بعدی خود را با نام Kill This Love در تاریخ 16 فروردین 1398 منتشر کردند که شامل ترک‌های Kill This Love، آهنگ Dont Know What To Do، آهنگ Kick it، آهنگ Hope Not و رمیکس Ddu-Du Ddu-Du می‌شود. آلبوم Kill This Love با رتبه 24 در چارت بیلبورد 200 و ترک اصلی این آلبوم با همین نام با رتبه 41 در چارت هات 100 بیلبورد وارد شدند.

ترک Sour Candy

در تاریخ سوم اردیبهشت 1399 کمپانی وای جی اعلام کرد که بلک پینک در یکی از ترک‌های آلبوم پیش روی لیدی گاگا به نام Chromatica همکاری خواهند داشت. این ترک با نام Sour Candy برای پروموت آلبوم گاگا در تاریخ 13 خرداد منتشر شد و توانست با رتبه 33 در چارت هات 100 وارد شود.

تک آهنگ How You Like That

کنسرت گروه blackpink

گروه بلک پینک تک آهنگ بعدی خود را با نام How You Like That در تاریخ 6 تیر 99 منتشر کردند. این ترک با استقبال بسیار خوبی در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد و توانست در 16 ساعت رتبه 12 چارت دیجیتال گائون را به دست بگیرد. همچنین این آهنگ در چارت هات 100 بیلبورد نیز به رتبه 33 دست یافت. How You Like That جایزه بهترین آهنگ تابستان را از جشنواره MTV 2020 دریافت کرد.

تک Ice Cream بلک پینک

رقص گروه بلک پینک

دوم مرداد 99 کمپانی YG اعلام داشت که تک آهنگی با اسم Ice Cream و با همکاری سلنا گومز (Selena Gomez) در تاریخ 7 شهریور 99 منتشر خواهد شد. اهنگ ایس کریم بلک پینک موفق شد به رتبه 13 چارت هات 100 بیلبورد دست پیدا کند و تبدیل به بالاترین رتبه بلک پینک در این چارت شد. در زیر می‌توانید اهنگ سلنا گومز و بلک پینک، آهنگ Ice Cream، را بشنوید.

آلبوم The Album

آهنگ های بلک پینک

گروه Black pink اولین فول آلبوم خود را با نام The Album در تاریخ 11 مهر 99 منتشر کردند. ترک لیست این آلبوم شامل آهنگ‌های زیر می‌شود:

 • How You Like That
 • Ice Cream (با همکاری سلنا گومز)
 • Pretty Savage
 • Bet You Wanna (با همکاری کاردی‌بی)
 • Lovesick Girls
 • Crazy Over You
 • Love To Hate Me
 • You Never Know

آلبوم The Album به رتبه دوم چارت بیلبورد 200 و چارت انگلیس دست یافت و بلک پینک حالا بالاترین رتبه را در میان گروه‌های دختر کره جنوبی دارد. از این آلبوم 590,000 نسخه تنها در روز اول انتشار و پس از کمتر از یک ماه 1.2 میلیون نسخه به فروش رفت و بلک پینک به تنها گروه دختر با فروش میلیونی در کره جنوبی تبدیل شد.

گروه موسیقی black pink آهنگ‌های جذاب و شنیدنی بسیاری دارند. در این بخش می‌توانید چند نمونه از این آهنگ‌ها را بشنوید و برای دانلود آنها اقدام کنید.

 • اهنگ بلک پینک Pretty Savage

 • اهنگ Love Sick Girl بلک پینک

 • آهنگ Love to Hate Me از بلک پینک

رکورد‌ها و جوایز گروه Black Pink

در این بخش به رکورد‌ها و جوایز گروه بلک پینک از سال 2016 می‌پردازیم.

سال 2016

جوایز گروه بلک پینک

 

در تاریخ 24 مرداد سال 1395 گروه بلک پینک تنها پس از 13 روز از انتشار سینگل آلبوم Square One توانستند در موزیک شو Inkigayo شبکه SBS رتبه اول را به دست آورند. آن‌ها همچنین در مراسم‌های آخر سال کره جنوبی از جمله گلدن دیسک، آسیا آرتیست، ملون میوزیک و سئول میوزیک موفق به دریافت جایزه روکی (تازه کار) سال شدند.

سال 2017

کنسرت گروه blackpink

در تاریخ 29 تیر 96 بلک پینک در توکیو ژاپن در یک Showcase با حضور 14.000 نفر آهنگ‌های Boombayah، آهنگ Playing With Fire و As If It’s Your Last را اجرا کردند. همچنین در این سال و در جشنواره گائون چارت برنده دو جایزه روکی سال و بهترین آهنگ سال شدند.

سال 2018

جشنواره Golden Disc Awards:

 • دیجیتال بونسانگ

جشنواره Seoul Music Awards:

 • جایزه بونسانگ

جشنواره Melon Music Awards:

 • بهترین رقص گروه دختر
 • تاپ 10 آرتیست سال

جشنواره MTV:

 • بهترین ویدئو رقص

سال 2019

جوایز گروه بلک پینک

سال 2019 گروه بلک پینک در جشنواره People’s Choice Awards برنده جوایز زیر شد:

 • بهترین کنسرت سال 2019
 • بهترین گروه سال 2019
 • بهترین موزیک ویدئو سال 2019

جشنواره Gaon Chart Music Award:

 • آهنگ سال 2019

جشنواره Golden Disc Awards:

 • آرتیست بین‌المللی
 • دیجیتال بونسانگ

سال 2020

جشنواره iHeartRadio Music Awards:

 • بهترین طراحی رقص

جشنواره Melon Music Awards:

 • برنده جایزه آرتیست تاپ 10

جشنواره Mnet Asian Music Awards:

 • کاندید جایزه آرتیست سال
 • برنده بهترین رقص گروه دختر
 • برنده بهترین گروه دختر
 • کاندید بهترین آهنگ سال
 • برنده منتخب طرفداران

نکات جالب درمورد گروه کره ای Blackpink

در ادامه بیو گرافی بلک پینک به نکاتی از این گروه می‌پردازیم که ممکن است از آن‌ها بی‌خبر باشید.

تسلط به چند زبان

تمام اعضای گروه بلک پینک مسلط به زبان‌های کره‌ای و ژاپنی هستند. جالب است بدانید که علاوه بر این جیسو مسلط به زبان چینی، لیسا مسلط به انگلیسی و تایلندی، جنی و رزی مسلط به انگلیسی هستند.

نام فندوم Blackpink

تاریخ تولد اعضای بلک پینک به شمسی

نام طرفداران گروه بلک پینک Blink است که از ترکیب Black و Pink ساخته شده است.

فعالیت تک نفره

به گفته کمپانی YG این طور برنامه ریزی شده است که رزی، جیسو و لیسا مانند جنی فعالیت سولو یا تکی داشته باشند و اولین نفر رزی بلک پینک خواهد بود.

بازیگری

عکس های گروه بلک پینک

جیسو که تاکنون فعالیت‌هایی در حوزه بازیگری داشته حالا گفته شده است که او در سریال Snowdrop به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی نقش آفرینی خواهد کرد و این سریال در سال 2021 به نمایش در خواهد آمد.

معنی اسم گروه

Black Pink هم زمان به دو سبک و ویژگی این گروه اشاره دارد. Black نشان دهنده کاریزماتیک بودن و Pink بیان‌گر لطافت و دختر بودن اعضای این گروه است. آرم بلک پینک به صورت BLΛƆKPIИK طراحی شده است.

لیدر گروه بلک پینک

گروه black pink کره ای اولین گروه کمپانی YG است که لیدر ندارد و هر چه عضو گروه در یک سطح با هم همکاری می‌کنند.

سوالات متداول

آیا بلک پینک به ایران میاید؟

خیر. متاسفانه گروه بلک پینک در حال حاضر برنامه‌ای برای سفر به ایران و اجرای کنسرت ندارند.

آیا بلک پینک شیطان پرست است؟

برخی نظریات از شیطان‌پرست بودن گروه صحبت می‌کنند، اما در واقعیت هیچ منبع موثقی این امر را تائید نمی‌کند. به علاوه بسیاری از طرفداران گروه Black pink دلایل قابل قبولی در رد این نظریه ارائه داده‌اند.

به طرفداران بلک پینک چی میگن؟

نام طرفداران گروه بلک پینک Blink است که از ترکیب Black و Pink ساخته شده است.

چرا بلک پینک معروف شد؟

کیم یونگ دائه، منتقد موسیقی از کره جنوبی، معتقد است در قدم اول تصاویر لوکس، تجملی و قدرتمندی که گروه از خود ارائه داده، سبب شهرت آنان شده است. گروه بلک پینک در زمینه لباس و زیروآلات، مد و فشن بسیار عالی و به روز عمل می‌کنند و این امر سبب می‌شود افراد از هر کشور و هر پیش‌زمینه‌ای به این گروه علاقمند شوند. البته که نباید از عناصر دیگری چون آهنگ‌های خوب، طراحی رقص عالی، و استعداد بی‌نظیر اعضای گروه غافل شد. هر 4 عضو گروه Black pink در زمینه خوانندگی، رقص و رپری بسیار مستعد هستند. فاکتور دیگری که سبب محبوبیت این گروه شده شخصیت گرم و دوست‌داشتنی اعضای گروه و رابطه دوستانه آنان با یکدیگر است. به علاوه هر یک از اعضای گروه از کشوری متفاوت آمده‌اند و همین امر سبب می‌شود در خارج از کره جنوبی نیز طرفداران بی‌شماری داشته باشند. بسیاری از ویدئوهای آنان زیرنویس انگلیسی نیز دارد که در نتیجه افراد بیشتری می‌توانند با این ویدئوها ارتباط برقرار کنند.

سخن پایانی

در این مقاله از مجله اینترنتی فیلم جی به معرفی اسم اعضای گروه بلک پینک، آهنگ‌ها و فعالیت‌های آن پرداختیم و متوجه شدیم که این گروه یکی از موفق‌ترین بند‌های صنعت کی‌پاپ به شمار می‌آیند. همچنین نگاهی هم به عکس های گروه بلک پینک انداختیم. برای تماشای وبلاگ بلک پینک نیز میتوانید به این آدرس مراجعه کنید. آیا شما از طرفداران این گروه و بلینک هستید؟ نظرتان راجع به فعالیت‌های گروه Black Pink چیست؟ با کدام آهنگ یا آلبومشان به این گروه علاقه‌مند شدید؟ شما می‌توانید نظراتتان را پایین همین مطلب برای ما بنویسید

پیانو دیجیتال مدل رولی S5088

۲۰,۲۰۰,۰۰۰
٪۸
۱۸,۵۰۰,۰۰۰ تومان

پیانو دیجیتال یاماها مدل P-125

۲۰۲۰۰۰۰۰۰
٪۸
۵۰.۱۸میلیونتومان
فیلم جی – آشنایی با گروه بلک پینک (Blackpink) | دختران خوش صدای کره‌ای (2021)

ویولن مدل باخ کد 1

۱,۸۰۰,۰۰۰
٪۱۸
۱,۴۷۰,۰۰۰ تومان

ویولن آکوستیک کارل هافنر مدل AS-180-V

۱۸۰۰۰۰۰۰
٪۱۸
۴۷.۱میلیونتومان

ویولن مدل bach

۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا