لپتاپ

فیلم جی – آموزش بهترین روش و سریع ترین راه انتقال فایل بین دو کامپیوتر و لپ تاپ (2021)

2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/0c3f8132accf8d0fbd149404e110c15ba9a9ac2a_1622539050.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل VivoBook S533EQ - A

لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل VivoBook S533EQ - A
لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل VivoBook S533EQ - A
۳۸,۴۰۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/cf7840133c7b2d42979c3129a96008e5b166ac0d_1630351304.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل IdeaPad 3 15IGL05 - Z

لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل IdeaPad 3 15IGL05 - Z
لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل IdeaPad 3 15IGL05 - Z
۴۰.۳۸میلیونتومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/067d4e0ea04b849caf3fc29c6f6d23fa2f7e651b_1597669901.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

لپ تاپ 11 اینچی لنوو مدل IdeaPad 1 - A

لپ تاپ 11 اینچی لنوو مدل IdeaPad 1 - A
لپ تاپ 11 اینچی لنوو مدل IdeaPad 1 - A
۸,۷۰۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/79f4b1e3c31fb22fa193ea1393e2cb8e8a5863cc_1605085571.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

لپ تاپ 13 اینچی اپل مدل MacBook Air MGN63 2020

لپ تاپ 13 اینچی اپل مدل MacBook Air MGN63 2020
لپ تاپ 13 اینچی اپل مدل MacBook Air MGN63 2020
۷۰.۸میلیونتومان

آیا می‌دانید چگونه می‌توان فایل‌ها را از یک کامپیوتر به کامپیوتری دیگر منتقل کرد؟ ما به شما کمک می‌کنیم تا بهترین روش و سریع ترین راه انتقال فایل بین دو کامپیوتر را پیدا کنید. با آموزش انتقال فایل بین دو لپ تاپ همراه ما باشید.

هیچ چیز هیجان انگیزتر از خرید یک کامپیوتر شخصی جدید نیست. به طور معمول، کامپیوتر جدید به معنی دریافت مجموعه ای از ویژگی‌های جدید، قدرت بیشتر، گرافیک بهتر و فضای ذخیره سازی بیشتر است. با این حال، اگر شما به انتقال فایل‌ها از کامپیوتر قدیمی خود به کامپیوتر جدید خود نیاز دارید، ممکن است آن را یک دردسر بدانید.

عوامل متعددی بر روند کار تأثیر می‌گذارد، مانند تعداد فایل‌های مورد نیاز برای انتقال، حجم فایل‌ها و سیستم عامل‌های دو کامپیوتر. انتقال فایل بین دو لپ تاپ یک فرایند پیچیده نیست اما بسته به میزان داده ای که برای انتقال نیاز دارید ممکن است چندین ساعت طول بکشد. روش‌های مختلفی برای انتقال فایل‌های قدیمی از کامپیوتر به کامپیوتر وجود دارد. در اینجا چند روش رایج را توضیح می‌دهیم که می‌توانید امتحان کنید. با آموزش انتقال فایل بین دو لپ تاپ با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

آموزش انتقال فایل بین دو کامپیوتر

1. انتقال فایل بین دو کامپیوتر با ذخیره سازی ابری یا Cloud
2. استفاده از نرم افزار برای سرعت بخشیدن به انتقال اطلاعات
3. انتقال فایل بین دو کامپیوتر از درایوهای SSD و HDD از طریق کابل‌های SATA
4. انتقال ساده از طریق کابل
5. انتقال از طریق WiFi
6. انتقال فایل بین دو کامپیوتر با استفاده از دستگاه ذخیره سازی خارجی یا فلش مموری
سخن پایانی
h

آموزش انتقال فایل بین دو کامپیوتر

1. انتقال فایل بین دو کامپیوتر با ذخیره سازی ابری یا Cloud

انتقال فایل بین دو کامپیوتر با مودم وایرلس

چندین ارائه دهنده فضای ذخیره سازی ابری مانند Google Drive یا OneDrive وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای ارسال و بارگیری فایل‌ها استفاده کنید. از هر ارائه دهنده ذخیره سازی ابری که استفاده می‌کنید، تفاوت چشمگیری در سرعت انتقال وجود نخواهد داشت. چرا در انتقال فایل‌ها درایوهای ابری بسیار مفید هستند؟ این خدمات مبتنی بر ابر به شما امکان می‌دهد تا فایل‌های با اندازه تقریبا نامحدود را بارگیری و منتقل کنید.

2. استفاده از نرم افزار برای سرعت بخشیدن به انتقال اطلاعات

نرم افزار انتقال فایل بین دو کامپیوتر با کابل شبکه

اگر فضای ذخیره سازی ابری ندارید یا ترجیح می‌دهید از آن استفاده نکنید، می‌توانید از نرم افزار وب برای بارگذاری فایل‌های بزرگتر نیز به عنوان روش انتقال فایل بین دو کامپیوتر استفاده کنید. به عنوان مثال، PlusTransfer رایگان است و می‌توانید فایل‌های 5 گیگابایتی را در یک مرتبه بارگذاری کنید. از ثبت نام در خدمات متنفر هستید؟ نگران نباشید، شما نیازی به ثبت نام ندارید و نیازی به دانلود برنامه انتقال فایل بین دو کامپیوتر نیز وجود ندارد. این یک ابزار ساده برای انتقال فایل بین دو کامپیوتر بدون کابل است.

اگر می‌خواهید یک نرم افزار انتقال فایل بین دو کامپیوتر قابل دانلود داشته باشید، BitTorrent Sync یکی دیگر از راه‌های آسان برای انتقال فایل بین دو کامپیوتر در ویندوز 10 بدون وابستگی به خدمات ابری است. همچنین می‌توانید از FilePizza استفاده کنید که یک برنامه اشتراک گذاری فایل است. در این برنامه انتقال فایل بین دو کامپیوتر، همانطور که یکی از کامپیوترها فایل را آپلود می‌کند، دیگری می‌تواند آن را بلافاصله دانلود کند. بنابراین شما را زیاد منتظر نمی‌گذارد. علاوه بر این، چون این نرم افزار انتقال فایل بین دو کامپیوتر با wifi، مبتنی بر مرورگر است، نیازی به استفاده از اکانت کلاد یکسان در دو کامپیوتر نخواهید داشت. شما می‌توانید به راحتی دانلود نرم افزار انتقال فایل بین دو کامپیوتر را انجام دهید.

اگر به دنبال راه حلی ساده برای انتقال فایل بین دو لپ تاپ هستید، LapLink PCmover v.11.0 Ultimate به همراه کابل Ethernet ممکن است بهترین و سریع ترین راه انتقال فایل بین دو کامپیوتر باشد. این نرم افزار آموزش انتقال فایل بین دو لپ تاپ را بدون هیچ زحمتی انجام می‌دهد.

برای استفاده از روش انتقال فایل بین دو کامپیوتر از طریق نرم افزار PCmover، به سادگی با نصب نرم افزار روی کامپیوتر جدید و قدیمی خود شروع کنید. اکثر برنامه‌ها و پرونده‌ها منتقل می‌شوند و بلافاصله بدون نیاز به دوباره وارد کردن شماره مجوز یا دیسک‌های نصب، بر روی رایانه شخصی جدید کار کنند. Windows Easy Transfer مایکروسافت حذف شده است بنابراین PCmover راه حلی سریع و ضروری است که شما را در انتقال داده‌ها راهنمایی می‌کند. این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که انتخاب کنید تا دقیقاً کدام فایل‌ها، تنظیمات، برنامه‌ها و کاربران را به کامپیوتر جدید خود منتقل کنید. همچنین اگر چند کاربر از کامپیوتر استفاده می‌کنند، به هر فرد اجازه انتقال فایل‌های مربوط به خودش را می‌دهد‌. به علاوه، این تنها سیستم انتقال داده است که توسط مایکروسافت توصیه شده است.

با PCmover Laplink، می‌توانید داده‌های کامپیوتر خود را به روش‌های مختلف منتقل کنید. فناوری اتصال خودکار PCmover سریع ترین و کارآمدترین روش انتقال را برای شما مهیا می‌کند. راه‌های انتقال این برنامه به این صورت است:

 • از طریق WiFi یا از طریق شبکه سیمی
 • از طریق کابل اترنت Laplink
 • از طریق کابل USB 2.0 Laplink
 • کابل Laplink SuperSpeed USB 3.0
 • انتقال مستقیم از یک هارد دیسک قدیمی یا یک هارد خارجی

باز هم، مانند هر روش انتقال دیگری، سرعت انتقال داده‌ها بسته به مواردی مانند تعداد فایل‌ها، اندازه فایل‌ها، سرعت اتصال و اندازه هاردها متفاوت است.

مزیت اصلی استفاده از نرم افزاری مانند PCmover این است که به شما امکان می‌دهد کامپیوتر جدید خود را بر اساس تنظیمات دستگاه قدیمی سفارشی کنید. هنگامی که تنظیمات را از کامپیوتر قدیمی خود منتقل می‌کنید، کامپیوتر جدید شما ظاهر مشابهی خواهد داشت. با این حال، با توجه به سطح ارتقا کامپیوتر یا لپ تاپ جدید، لپ تاپ جدید شما دقیقاً یکسان نخواهد بود. انتقال فایل بین دو کامپیوتر با زاپیا یا Shareit نیز روشی کاربردی است.

3. انتقال فایل بین دو کامپیوتر از درایوهای SSD و HDD از طریق کابل‌های SATA

انتقال فایل بین دو کامپیوتر با سرعت بالا

آیا سعی در انتقال اطلاعات از یک لپ تاپ قدیمی به لپ تاپ جدید دارید؟ اگر کامپیوتر قدیمی شما کار نمی‌کند، ممکن است فکر کنید که هیچ گزینه ای ندارید، اما خوشبختانه در اشتباه هستید. هر دو درایو SSD و هارد دیسک از کابل‌های SATA برای اتصال به برد اصلی مدار، که به مادربرد نیز معروف است، استفاده می‌کنند.

آموزش انتقال فایل بین دو لپ تاپ: می‌توانید هارد دیسک قدیمی خود را به درگاه SATA SSD یا eSATA (یک SATA خارجی) در کامپیوتر جدید خود متصل کنید. پس از نصب درایو قدیمی، سیستم عامل در کامپیوتر جدید شما درایو را خوانده و انتقال داده‌ها را از طریق آن آغاز می‌کند.

یکی از مشکلاتی که ممکن است در این روش انتقال فایل بین دو کامپیوتر یا لپ تاپ با آن روبرو شوید، یافتن یک پورت SATA اضافی است. برای رفع این مشکل، می‌توانید از مبدل SATA به USB استفاده کنید. این روش به عنوان بهترین راه انتقال فایل بین دو کامپیوتر محسوب می‌شود.

هنگامی که همه فایل‌ها را از هارد دیسک قدیمی خود خارج کردید و انتقال فایل بین دو کامپیوتر با سرعت بالا را انجام دادید، می‌توانید از آن هارد قدیمی به عنوان یک دستگاه ذخیره سازی خارجی نیز استفاده کنید. اگر می‌خواهید از فایل‌های مهم بکاپ بگیرید، این یک ابزار عالی است.

4. انتقال ساده از طریق کابل

دانلود نرم افزار انتقال فایل بین دو کامپیوتر

به جای اتکا به یک سرویس مبتنی بر ابر یا یک هارد اکسترنال، می‌توانید از کابل‌های مختلف برای انتقال فایل بین دو کامپیوتر بدون اینترنت نیز استفاده کنید. این روش معمولاً سریع تر از استفاده از درایوها است زیرا فایل‌ها کپی شده و بصورت پشت سر هم، از کامپیوتر به کامپیوتر دیگر پیست می‌شوند.

به محض اتصال دستگاه‌های خود از طریق پورت‌های USB، نرم افزار انتقال همراه با کابل، شما را در انتقال پرونده‌ها و تنظیمات راهنمایی می‌کند. اگر هر دو کامپیوتر دارای پورت USB 3.0 هستند، می‌توانید داده‌ها را بسیار سریع تر منتقل کنید. بنابراین هنگام شروع فرآیند انتقال فایل، این آموزش انتقال فایل بین دو لپ تاپ را در نظر داشته باشید.

5. انتقال از طریق WiFi

انتقال فایل بین دو کامپیوتر با زاپیا

اگر هر دو کامپیوتر شما در یک محدوده هستند و به یک Wifi وصل هستند، برای انتقال فایل بین دو کامپیوتر با مودم وایرلس می‌توانید یک شبکه محلی راه اندازی کنید تا بتوانید از یک کامپیوتر برای جستجوی هارد دیسک‌های کامپیوتر دیگر استفاده کنید تا فایل‌هایی را که می‌خواهید منتقل شود را انتخاب کنید.

ویندوز 10 و سایر سیستم عامل‌ها دارای تنظیماتی هستند که به کاربران امکان می‌دهد یک شبکه خانگی راه اندازی کنند تا نرم افزار انتقال فایل بین دو کامپیوتر با کابل شبکه دستگاه‌های موجود در همان شبکه را تشخیص دهد. این به چه معناست؟ خوب، هر بار که فایل‌ها را منتقل می‌کنید، نیازی به ایجاد دوباره‌ی اتصال جدید ندارید. تا زمانی که هر دو دستگاه روشن باشند، اتصال همیشه در دسترس خواهد بود. برای انتقال فایل بین دو کامپیوتر با مودم مراحل زیر را دنبال کنید.

انتقال فایل بین دو کامپیوتر با مودم

 1. در آموزش انتقال فایل بین دو کامپیوتر با کابل شبکه، برنامه تنظیمات را در هر دو کامپیوتر باز کنید.
 2. با باز شدن برنامه تنظیمات، روی گزینه System کلیک کنید.
 3. در اینجا، گزینه Shared experience را انتخاب کنید. قسمت Sharing Nearby را روشن کنید.
 4. اکنون، به منوی قسمت I can share or receive content from بروید و گزینه everyone nearby را انتخاب کنید.
 5. در صورت تمایل، می‌توانید محل پوشه ای که می‌خواهید فایل‌های منتقل شده را در آن ذخیره کنید را انتخاب کنید. روی دکمه change کلیک کنید و پوشه ای را انتخاب کنید که ترجیح می‌دهید فایل به اشتراک گذاشته شده، ذخیره شود.
 6. در همان صفحه کمی پایین تر بروید. در زیر قسمت Share across device، دکمه را روشن کنید. پس از انجام این کار، منویی را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید و مطمئن شوید که گزینه Everybody near انتخاب شده است.
 7. به لپ تاپی بروید که باید فایل‌ها را از آن ارسال کنید. File Explorer را باز کرده و به پوشه ای بروید که فایل‌های مورد نظر در آن ذخیره شده است. فایل‌ها را انتخاب کنید، سپس راست کلیک کنید. یک منو باز می‌شود. از منو، گزینه Share را انتخاب کنید.
 8. یک پنجره جدید باز می‌شود. در اینجا، همه گزینه‌های اشتراک گذاری را پیدا خواهید کرد. در یکی از بخش‌ها، نماد کامپیوتر دیگر با نام آن را خواهید یافت. روی نماد کلیک کنید تا انتقال فایل آغاز شود.

6. انتقال فایل بین دو کامپیوتر با استفاده از دستگاه ذخیره سازی خارجی یا فلش مموری

آموزش انتقال فایل بین دو کامپیوتر

این احتمالاً متداول ترین روش برای انتقال فایل‌ها از کامپیوتر به کامپیوتر است. برای این روش اشتراک گذاری داده‌ها، فقط باید چند مرحله را انجام دهید:

 1. فلش مموری USB را به کامپیوتر قدیمی وصل کنید.
 2. پس از شناسایی درایو فلش، فایل‌ها و برنامه‌های مورد نظر را در آن کپی کنید.
 3. درایو فلش را با استفاده از روش‌های مناسب جدا کنید (تا زمانی که کپی فایل‌ها به پایان نرسد آن را جدا نکنید).
 4. فلش مموری را به کامپیوتر جدید خود وصل کرده و داده‌ها را منتقل کنید.

این روش، کاربر پسند است و ممکن است برای برخی بهترین و سریع ترین راه انتقال فایل بین دو کامپیوتر باشد.
اما با ظرفیت ذخیره سازی فلش مموری معمولاً بسیار محدود است. اگر هر دو کامپیوتری که داده‌ها را بین آن‌ها منتقل می‌کنید دارای پورت USB 3.0 باشند، ممکن است بخواهید بر روی فلش مموری USB 3.0 سرمایه گذاری کنید که سرعت انتقال داده بسیار بالایی دارد.

هرچه اطلاعات بیشتری برای انتقال به یک دستگاه جدید داشته باشید، سرعت انتقال اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اگر قصد دارید حجم زیادی از فایل‌ها را جابجا کنید، حتی تفاوت‌های کوچک در سرعت نیز می‌تواند اختلاف چند ساعته ایجاد کند.

از آنجا که درایوهای فلش معمولاً محدودیت فضای ذخیره سازی بیشتری دارند، بسیاری از کاربران ممکن است بخواهند برای انتقال فایل‌ها از یک هارد دیسک خارجی استفاده کنند.

سخن پایانی

اگرچه دانستن نحوه انتقال فایل‌ها از کامپیوتر به کامپیوتر دیگر در ابتدا گیج کننده به نظر می‌رسد، اما روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید سریع ترین راه انتقال فایل بین دو کامپیوتر را انتخاب کنید. می‌توانید نرم افزاری مانند PCmover را انتخاب کنید که شما را گام به گام در فرآیند انتقال داده راهنمایی می‌کند. همچنین می‌توانید از یک هارد اکسترنال و روش ساده کپی و paste استفاده کنید.

کابل AUX اچ اند ام مدل B02 طول 1.5 متر

۲.۷ ۲,۷۰۰,۰۰۰
۳٪
۲,۶۱۹,۰۰۰ تومان
۲.۶۲میلیون تومان

کابل AUX اچ اند ام مدل A05 - B طول 1 متر

۱.۱۱ ۱,۱۱۰,۰۰۰
۱۲٪
۹۷۹,۰۰۰ تومان

کابل AUX اچ اند ام مدل A2 طول 1 متر

۱.۱۱ ۱,۱۱۰,۰۰۰
۵٪
۱,۰۵۵,۰۰۰ تومان
۱.۰۶میلیون تومان

کابل AUX اچ اند ام مدل MA-AC طول 1.5 متر

۱.۱۴ ۱,۱۴۰,۰۰۰
۵٪
۱,۰۸۰,۰۰۰ تومان
۱.۰۸میلیون تومان
فیلم جی – آموزش بهترین روش و سریع ترین راه انتقال فایل بین دو کامپیوتر و لپ تاپ (2021)

هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements ظرفیت 1 ترابایت

۲.۷ ۲,۷۰۰,۰۰۰
۳٪
۲,۶۱۹,۰۰۰ تومان
۲.۶۲میلیون تومان

هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710 Pro ظرفیت 1 ترابایت

۱.۱۱ ۱,۱۱۰,۰۰۰
۵٪
۱,۰۵۵,۰۰۰ تومان
۱.۰۶میلیون تومان

هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport WDBYvg0010BBK-WESN ظرفیت 1 ترابایت

۱.۱۴ ۱,۱۴۰,۰۰۰
۵٪
۱,۰۸۰,۰۰۰ تومان
۱.۰۸میلیون تومان

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا