بیوگرافی

فیلم جی – الکسی لئونوف؛ اولین انسانی که در فضا راهپیمایی کرد (2021)

فیلم جی – الکسی لئونوف؛ اولین انسانی که در فضا راهپیمایی کرد (2021)
2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/2808d4441967c54b4c913a5fbf4a6e54efd6074b_1618735083.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار یاهاما مدل C70

گیتار یاهاما مدل C70
گیتار یاهاما مدل C70
۸۷۰,۰۰۰ تومان
blank
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/114157606.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک مدل NE2

گیتار کلاسیک مدل NE2
گیتار کلاسیک مدل NE2
۸۹۸,۰۰۰ تومان
blank
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/26374.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک یاماها مدل C40

گیتار کلاسیک یاماها مدل C40
گیتار کلاسیک یاماها مدل C40
۳,۸۹۰,۰۰۰ تومان
blank
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/237746.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک یاماها مدل C70

گیتار کلاسیک یاماها مدل C70
گیتار کلاسیک یاماها مدل C70
۸۹.۳میلیونتومان
blank

پیانو دیجیتال مدل رولی S5088

۲۰,۲۰۰,۰۰۰
٪۱۳
۱۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان
blank

پیانو دیجیتال یاماها مدل P-125

۲۰۲۰۰۰۰۰۰
٪۱۳
۵۰.۱۷میلیونتومان

مجله دیجی کالا – امیررضا کامکار: الکسی لئونوف که در سال ۱۹۶۵ برای اولین بار در تاریخ ماموریت راهپیمایی فضایی را انجام داد روز جمعه در ۸۵ سالگی درگذشت.

لئونوف در کنار یوری گاگارین، اولین فضانورد تاریخ، در میان ۲۰ خلبان نیروی هوایی شوروی بود که در سال ۱۹۶۰ برای تمرینات فضانوردی انتخاب شدند. او در مجموع دو بار به فضا سفر کرد و هفت روز و ۳۲ دقیقه را در فضا گذراند.

او در ماموریت وسخود ۲ که هفدهمین ماموریت فضایی سرنشین‌دار بود در سال ۱۹۶۵ برای اولین بار در تاریخ از فضاپیما خارج شد و در فضا راهپیمایی کرد.

ماموریت فضاپیمای وسخود ۲ در نهایت با موفقیت به پایان رسید،‌ اما در بخش‌های پایانی این ماموریت مشکلاتی جدی برای لئونوف به وجود آمد. پس از چند دقیقه حضور در فضای خارج از فضاپیما لباس فضایی لئونوف باد کرد و مشکلاتی را در ادامه ماموریت ایجاد کرد. این در حالی بود که فضانورد همراه او که در فضاپیما حضور داشت نیز نمی‌توانست کاری انجام دهد. در نهایت لئونوف مجبور شد هوای درون لباس فضایی‌اش را تا حدودی خارج کند تا بتواند دوباره وارد فضاپیما شود.

این در حالی بود که این کار لئونوف ممکن بود به مرگ او منجر شود. اما از سوی دیگر چاره‌ی دیگری نیز برای این کیهان‌نورد باقی نمانده بود.

در نهایت لئونوف پس از ۱۲ دقیقه و ۹ ثانیه به سلامت وارد فضاپیما شد و روز بعد به همراه فضانورد دیگر حاضر در این ماموریت به زمین بازگشت.

لئونوف دومین سفر فضایی خود را ده سال بعد و در پروژه آزمایش آپولو-سایوز تجربه کرد. این پروژه اولین ماموریت مشترک ایالات متحده و روسیه بود که در سال ۱۹۷۵ انجام شد. در این ماموریت فضاپیمای سایوز با دو کیهان‌نورد روس به فضاپیمای آپولو که میزبان سه فضانورد آمریکایی بود متصل شد.

اولین انسانی که با موفقیت در فضا راهپیمایی کرد درگذشت

فضانوردان آمریکایی و روس تقریبا دو روز را در کنار هم گذراندند و در این مدت به انجام آزمایش‌های علمی پرداختند. تبادل فرهنگی بخش دیگری از اهداف این ماموریت بود. پروژه آزمایش آپولو-سایوز مقدمه‌ای برای انجام ماموریت‌های مشترک شاتل-میر و در نهایت ساخت ایستگاه فضایی بین‌المللی بود.

نام لئونوف در میان سه کاندیدای فرود بر سطح ماه نیز قرار داشت. ماموریت شوروی اما به دلیل مشکلات مربوط به موشک لغو شد و این آمریکایی‌ها بودند که در ماموریت آپولو ۱۱ قدم بر سطح ماه گذاشتند.

لئونوف پس از اتمام فعالیت‌هایش در عرصه‌ی فضایی در یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های خصوصی روسیه مشغول کار شد. او علاوه بر این به هنر نیز علاقه‌مند بود. او حتی در سفرهای فضایی خود نیز ابزار نقاشی‌اش را به همراه می‌برد. لئونوف اولین انسانی بود که در مدار زمین طراحی کرد.

الکسی لئونوف در روزی از دنیا رفت که فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی مشغول انجام یک راهپیمایی فضایی بودند. در حالی که این فصل از تاریخ فضانوردی را خود او آغاز کرده بود.

نام او بدون شک برای همیشه در تاریخ عصر فضا باقی خواهد ماند.

blank

کیبورد یاماها مدل PSR-F51

۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان
blank

کیبورد مدل PN37-2020

۹۰.۴میلیونتومان
blank

کیبورد مدلی مدل M15

۱,۰۸۰,۰۰۰ تومان
blank

کيبورد ياماها مدل PSS-E30

۰۸.۱میلیونتومان
blank

ویولن مدل باخ کد 1

۱,۸۰۰,۰۰۰
٪۱۵
۱,۵۳۰,۰۰۰ تومان
blank

ویولن آکوستیک کارل هافنر مدل AS-180-V

۱۸۰۰۰۰۰۰
٪۱۵
۵۳.۱میلیونتومان
blank

ویولن مدل bach

۶,۸۰۰,۰۰۰ تومان
فیلم جی – الکسی لئونوف؛ اولین انسانی که در فضا راهپیمایی کرد (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا