بررسی لوازم جانبی

فیلم جی – اپل واچ سری ۷ ؛ تاریخ عرضه، قیمت و ویژگی های جدید (2021)

فیلم جی – اپل واچ سری ۷ ؛ تاریخ عرضه، قیمت و ویژگی های جدید (2021)
2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/fb4b3fe379e9fb51c0838e56ec8d2d9f97a08e0a_1632829235.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

شارژر دیواری بیبوشی مدل c15 به همراه کابل تبدیل MicroUSB

شارژر دیواری بیبوشی مدل c15 به همراه کابل تبدیل MicroUSB
شارژر دیواری بیبوشی مدل c15 به همراه کابل تبدیل MicroUSB
۳۵۹,۰۰۰
٪۴۵
۱۹۹,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/416554efd1d7abc8e3aa09a362488f842bfc15ba_1624782874.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کابل شارژ USB به microUSB بیبوشی مدل A20 طول 1 متر

کابل شارژ USB به microUSB بیبوشی مدل A20 طول 1 متر
کابل شارژ USB به microUSB بیبوشی مدل A20 طول 1 متر
۱۹۹,۰۰۰
٪۵۰
۹۹,۵۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/ac657df9a36bc98f388269b6998920e4b5c81eb2_1630820600.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کابل تبدیل USB به لایتنینگ اچ اند ام مدل DCCTL طول 1 متر

کابل تبدیل USB به لایتنینگ اچ اند ام مدل DCCTL طول 1 متر
کابل تبدیل USB به لایتنینگ اچ اند ام مدل DCCTL طول 1 متر
۹۹,۰۰۰
٪۵۵
۴۴,۵۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/d7c7815882760a0fe19d7160c0eebb61eee59bb5_1595675449.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کابل تبدیل USB به USB-C بیبوشی مدل A05 طول 1 متر

کابل تبدیل USB به USB-C بیبوشی مدل A05 طول 1 متر
کابل تبدیل USB به USB-C بیبوشی مدل A05 طول 1 متر
۱۹۹,۵۰۰
٪۵۵
۸۹,۵۰۰ تومان

هندزفری بیبوشی مدل m43

۱۹۹,۰۰۰
٪۵۳
۹۳,۵۰۰ تومان

هندزفری بیبوشی مدل M40

۱۹۹,۰۰۰
٪۵۰
۹۹,۵۰۰ تومان

هدفون بی سیم بیبوشی مدل R03

۹۹۰,۰۰۰
٪۵۰
۴۹۵,۰۰۰ تومان

هدفون بلوتوثی لیتو مدل LB-10

۱,۱۹۰,۰۰۰
٪۵۲
۵۷۰,۰۰۰ تومان

جدیدترین و اخرين مدل اپل واچ که سری 7 این ساعت است به نام اپل واچ سری ۷ قرار است به زودی رونمایی شود و با توجه به اطلاعاتی که از آن افشا شده تقریبا تصویر کاملی از امکانات، طراحی ظاهری و قابلیت‌های جدید آن داریم. اپل به احتمال زیاد ساعت هوشمند جدید خود را ماه آینده در کنار آیفون 13 معرفی و روانه بازار خواهد کرد.

اپل واچ سری 7 به عنوان مدل جدیدتر اپل واچ 6، به احتمال زیاد با تعدادی از امکانات جدید وارد بازار می‌شود تا همچنان جایگاه خود به عنوان بهترین ساعت هوشمند جهان را تثبیت کند. از این قابلیت‌های جدید می‌توان به سنسور سلامت جدید، نمایشگر بهتر و عمر باتری بیشتر نام برد. علاوه بر این در بخش نرم‌افزاری نیز به طور قطع شاهد واچ او اس 8 به عنوان سیستم عامل اپل واچ سری هفت خواهیم بود.

در ادامه می‌خوانید:

همه چیز درباره اپل واچ سری ۷

تاریخ عرضه اپل واچ سری 7 چه زمانی است؟
قیمت اپل واچ سری ۷
طراحی اخرين مدل اپل واچ سری 7
امکان اندازه گیری گلوکز و دیگر ویژگی‌های جدیدترین مدل اپل واچ
ویژگی هایی که می خواهیم در اپل واچ سری ۷ ببینیم
سوالات متداول
سخن پایانی
h

همه چیز درباره اپل واچ سری ۷

اپل از سال 2015 به بعد هر سال اخرين مدل اپل واچ خود را روانه بازار کرده است. به استثنا سال 2020 که در حقیقت 2 مدل اپل واچ معرفی شد. امسال نیز احتمال زیادی وجود دارد که در کنار اپل واچ ۷ یک مدل دیگر، شاید مدل جدیدتر اپل واچ SE، عرضه شود. اما اپل واچ سری هفت چه تفاوت‌هایی با دیگر مدل‌ها و به خصوص مدل SE 2 خواهد داشت؟

تاریخ عرضه اپل واچ سری 7 چه زمانی است؟

تا به اینجا تنها تاریخ عرضه اپل واچ ۷ که در شایعات مطرح شده از سوی افشاگر خوش‌سابقه اپل یعنی مینگ چی کو بوده است. به گفته او جدیدترین و اخرين مدل اپل واچ به احتمال خیلی زیاد در نیمه دوم سال 2021 وارد بازار خواهد شد. اگر تاریخ عرضه مدل‌های قبلی را در نظر بگیریم این تاریخ خیلی هم عجیب به نظر نمی‌رسد.

اپل برای سال‌های متمادی ساعت‌های هوشمند خود را در ماه سپتامبر معرفی کرده و حتی سال 2020 و همه‌گیری ویروس کرونا هم نتوانستند این سنت هر ساله اپل را عقب بیاندازند. بنابراین می‌توانیم با اطمینان زیاد بگوییم که جدیدترین مدل اپل واچ با نام ساعت هوشمند اپل واچ 7 در ماه سپتامبر 2021 (10 شهریور تا 8 مهر 1400) معرفی و به فروش خواهد رسید.

قیمت اپل واچ سری ۷

هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت روز اپل واچ 7 منتشر نشده، اما اپل مثل تاریخ عرضه در بحث قیمت‌گذاری هم در طی چند سال گذشته عملکرد قابل پیش‌بینی داشته است. آن‌ها اپل واچ 6 را با قیمت پایه 399 دلار وارد بازار کردند و انتظار می‌رود قیمت اپل واچ سری ۷ نیز در همین حدود باشد. به این ترتیب باید انتظار داشته باشیم که قیمت ساعت اپل واچ سری 7 نسخه GPS و 40 میلی‌متری این ساعت در همین حدود باشد.

اما قيمت اپل واچ سري ۷ در مدل‌های بالاتر می‌تواند بیشتر از این باشد. ممکن است در مدل 44 میلی‌متری قیمت به حدود 400 دلار برسد و اگر بخواهید مدل مجهز به اینترنت را نیز دریافت کنید باید 100 دلار بیشتر به قیمت هر دو مدل اضافه کنید. البته ممکن است اپل با تغییراتی در اندازه و سایر مشخصات اپل واچ 7 قیمت را بیشتر یا کمتر از این کند.

در ویدیوی زیر «نکاتی پیرامون اپل واچ سری 7» را تماشا کنید:

طراحی اخرين مدل اپل واچ سری 7

اپل چندین سال است که دست به طراحی اپل واچ‌های خود نزده است. اما این احتمال وجود دارد که اپل واچ جدید ظاهر متفاوتی داشته باشد. در ماه می امسال، افشاگر معروف جان پروسر، تصاویری از رندرهای اپل واچ 7 منتشر کرد که خبر از طراحی تخت این سری می‌داد.

همچنین یک شایعه جدید هم در شبکه اجتماعی چینی ویبو مطرح شده که بر اساس آن اخرين مدل اپل واچ، در دو اندازه جدید و بزرگتر 41 و 45 میلی‌متری عرضه می‌شود. تصاویری که در ادامه می‌بینید بر اساس اطلاعاتی است که جان پروسر از اپل واچ ۷ افشا کرده است.

پروسر همچنین مدعی شده که نمایشگر اپل واچ ۷ همچنان اندازه قبلی خود را حفظ خواهد کرد گرچه مهندسین اپل نمونه‌هایی از این مدل با حاشیه‌های کمتر و نسبت بالاتر نمایشگر به بدنه را نیز ساخته و مورد آزمایش قرار دادند. این موضوع را بلومبرگ نیز تایید کرده و به نظر می‌رسد اخرین مدل اپل واچ ۲۰۲۱ نسبت به مدل‌های قبلی نسبت بدنه به نمایشگر بالاتری داشته باشد. بلومبرگ همچنین اعلام کرده که طراحی اپل واچ جدید مانند آیفون‌های جدید ظاهر تخت‌تری داشته و البته با پردازنده قدرتمندتر و نمایشگر بزرگتر عرضه می‌شود.

امکان اندازه گیری گلوکز و دیگر ویژگی‌های جدیدترین مدل اپل واچ

بر اساس برخی گزارشات، اپل واچ ۷ قابلیت اندازه گیری گلوکز خون از روی دست را خواهد داشت اما بلومبرگ مدعی شده اپل قصد اضافه کردن این ویژگی به مدل جدید اپل واچ را ندارد و می‌خواهد آن را به اپل واچ 8 اضافه کند. بلومبرگ همچنین اعلام کرده در بخش ویژگی‌های مربوط به سلامت بدن، شاهد تغییر زیادی نخواهیم بود و فقط احتمال دارد یک سنسور جدید برای سنجش دمای بدن به سری اپل واچ افزوده شود.

در هر صورت یا اپل به خوبی توانسته اطلاعات مربوط به قابلیت‌های جدید اپل واچ در بخش سلامت را از خبرنگاران مخفی کند یا اینکه آن‌ها امسال قصد اضافه کردن قابلیت‌های جدید به ساعت هوشمند خود را ندارند. در حقیقت برخی منابع اعلام کردند که اپل واچ 8 شاهد بیشترین تغییرات و ویژگی‌های جدید خواهد بود و سری 7 تنها با پردازنده جدیدتر و حاشیه کمتر نمایشگر وارد بازار می‌شود.

اما یکی از بزرگترین تغییراتی که ممکن است در ساعت هوشمند اپل واچ سری ۷ شاهد آن باشیم، وجود باتری بزرگتر است. بر اساس برخی گزارشات، تراشه مورد استفاده در اپل واچ ۷ از تراشه‌ای که در سری قبلی استفاده شده بود کوچکتر است و به همین جهت فضا برای یک باتری بزرگتر ایجاد شده است.

مورد بعدی که در اخرین مدل اپل واچ ۲۰۲۱ احتمال تغییر دارد بند ساعت است. بر اساس پتنتی که اپل به ثبت رسانده آن‌ها در حال تلاش برای طراحی و ساخت بندی هستند که بتواند از یک باتری میزبانی کرده و در نتیجه عمر باتری ساعت را افزایش دهد. البته ایده‌های این چنینی که در پتنت‌ها به نمایش در می‌آیند به ندرت عملیاتی می‌شوند؛ بنابراین خیلی روی این مورد حساب باز نکنید.

افزون بر این در چندین پتنت دیگر هم نشانه‌هایی از افزوده شدن اسکنر تاچ آیدی مشاهده شده که در داخل دکمه هوم دستگاه تعبیه شده است. همچنین در یک پتنت دیگر نیز حرف از دوربین زیر صفحه نمایش به میان آمده است. با این همه از بین تمام این پتنت‌ها تنها موردی که احتمال اجرایی شدنش زیاد است اضافه شدن اسکنر تاچ آیدی است؛ چرا که افزودن این حسگر به اپل واچ 7 برای اپل کار چندان مشکلی نیست و بسیاری از کاربران نیز از آن استقبال خواهند کرد.

اخرين مدل اپل واچ / جدیدترین مدل اپل واچ

آخرین شایعه‌ای هم که در مورد ساعت هوشمند اپل واچ سری ۷ منتشر شده از احتمال جایگزینی پنل اولد با میکرو LED در محصولات اپل خبر می‌دهد. گفته شده اپل واچ اصلی‌ترین کاندیدا برای این کار خواهد بود. پنل‌های میکرو LED علاوه بر بهبود کیفیت صفحه نمایش می‌توانند مصرف باتری را هم تا حد قابل توجهی کاهش دهند. گرچه به باور برخی از کارشناسان این فناوری هنوز سال‌ها تا مرحله عملیاتی شدن فاصله دارد.

ویژگی هایی که می خواهیم در اپل واچ سری ۷ ببینیم

اپل واچ سری 7 با توجه به شایعات و اخباری که از آن منتشر شده احتمال کمی وجود دارد که نسبت به مدل‌های قبلی از لحاظ امکانات تغییر زیادی داشته باشد. با این حال این‌ها مواردی هستند که دوست داریم در جدیدترین مدل اپل واچ ببینیم:

  • عمر باتری بیشتر: تا به اینجا هیچ کدام از ساعت‌های هوشمند اپل عمر باتری قابل قبولی نداشتند. ظرفیت باتری آن‌ها با وجود اینکه خیلی بد نیست، ولی در بهترین حالت در حد یک ساعت معمولی است. این موضوع برای چنین دستگاه رده‌بالایی که از ویژگی‌هایی مثل ردیابی خواب پشتیبانی می‌کند قابل قبول نیست. به همین دلیل در اخرین مدل اپل واچ ۲۰۲۱ امیدواریم اپل دستی هم به سر و گوش باتری بکشد تا کاربران تنها هرچند روز یک بار مجبور به شارژ ساعت خود شوند.
  • بهبود قابلیت ردیابی خواب: قابلیت ردیابی خواب در اپل واچ 6 بیش از حد ساده و ابتدایی است. شما هنگامی که از این قابلیت استفاده کنید، برخلاف اپلیکیشن‌های مخصوص این حالت، هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه چه مقدار زمان در هر چرخه خواب سپری کردید دریافت نمی‌کنید. به همین ترتیب هیچ اطلاعاتی هم در مورد اینکه خواب شما تا چه میزان بر سطح استرستان تاثیرگذار بوده هم به اطلاع شما نمی‌رسد. این‌ها مواردی هستند که با یک بروزرسانی نرم‌افزاری می‌توان به ساعت اضافه کرد تا اپل واچ حداقل بتواند در این زمینه با سایر دستگاه‌ها و اپلیکیشن‌ها رقابت کند و کاربران بیشتری را به خرید اپل واچ سری ۷ ترغیب نماید.
  • سنجش فشار خون: قابلیت سنجش فشار خون به چند دلیل ممکن است به اپل واچ سری هفت افزوده شود. اول اینکه اپل به شکل غیررسمی هر سال یک ویژگی سلامتی جدید را به ساعت خود اضافه کرده و به احتمال زیاد اکنون نوبت به سنسور فشار خون رسیده است. دوما سامسونگ سنسور سنجش فشار خون را به گلکسی واچ 3 افزوده، بنابراین اپل برای ساخت سنسور خود یک الگوی موفق پیش روی خود دارد و بعید است تمایلی به عقب افتادن از رقیب خود داشته باشد. البته بر اساس پتنتی که به تازگی به نام اپل به ثبت رسیده آن‌ها رویکرد متفاوتی در قبال این سنسور دارند و می‌خواهند آن را به گونه‌ای تنظیم کنند که به طور خودکار اصلاح شود.
  • ابزارهای سلامت روان: زمانی که فیت بیت سنس با مجموعه گسترده‌ای از ابزارهای مدیریت استرس روانه بازار شد بسیاری امیدوار بودند اپل هم این قابلیت‌ها را به سری 6 اضافه کند که نکرد. اپل شاید در بحث ویژگی‌های مربوط به فیزیک بدن حرف اول را بزند، اما ابزارهای سلامت روان هم به اندازه سلامت فیزیکی بدن اهمیت دارند. خوشبختانه به گفته دو افشاگر معروف، اپل در حال کار بر روی این قابلیت‌ها است تا ساعت هنگام روی دادن حملات عصبی و بالا رفتن سطح استرس به شما هشدار دهد.

سوالات متداول

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail

آموزش اتصال اپل واچ به آیفون / چطور ساعت اپل را به آیفون …

تیم پلازا مگ05 خرداد 1400 13:11
thumbnail

10 مشکل اپل واچ و راه حل رفع آنها

محمدجواد پورمحمد23 اردیبهشت 1400 12:00
thumbnail

همه چیز درباره قفل اپل واچ ؛ آموزش قفل گذاشتن روی اپل …

سارا رمضان21 اردیبهشت 1400 12:00
thumbnail

بررسی اپل واچ SE ؛ مشخصات فنی، امکانات جدید و قیمت

محمد علی محمدی01 مهر 1399 16:00

سخن پایانی

امیدواریم که ساعت اپل واچ سری ۷ بتواند بازار ساعت‌های هوشمند را رقابتی‌تر از قبل کند. به خصوص که گلکسی واچ 4 و فیت‌بیت شارژ 5 نیز به تازگی معرفی شدند و گزینه‌های جذابی برای علاقه‌مندان به این گجت‌ها هستند. نظر شما در مورد اپل واچ سری اخر چیست؟ آیا اپل می‌تواند فاصله خود با رقبا را حفظ کند؟

فیلم جی – اپل واچ سری ۷ ؛ تاریخ عرضه، قیمت و ویژگی های جدید (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا