ارز دیجیتال

فیلم جی – ایلان ماسک در کنفرانس بی‌ورد در مورد دوج کوین هم صحبت کرد (2021)

فیلم جی – ایلان ماسک در کنفرانس بی‌ورد در مورد دوج کوین هم صحبت کرد (2021)

ایلان ماسک گفته است که تصور می‌کند دوج کوین این شانس را دارد که روزی فضای ارزهای دیجیتال را به تسخیر خود درآورد. او که در رویداد مجازی بی‌ورد (Word ₿) با جک دورسی و کتی وود (Cathie Wood) گفت‌و‌گو کرد، یک نظریه خنده‌دار درمورد آینده دوج کوین مطرح کرده است.

به گزارش کریپتو پوتیتو، زمانی که از ایلان ماسک در خصوص چشم‌انداز این میم کوین سؤال شد، بنیان‌گذار تسلا ابتدا نظریه سنتی تیغ اوکام (Occam’s razor) را توضیح داد. بر اساس اصل فلسفی تیغ اوکام هرگاه درباره علت بروز پدیده‌ای دو توضیح مختلف ارائه شود، احتمال صحیح بودن توضیح ساده‌تر بیش‌تر است.

ایلان ماسک گفت:

ساده‌ترین توضیح احتمالاً محتمل‌ترین توضیح است.

او سپس یکی از انواع دیگر این نظریه را مطرح کرد و گفت:

مضحک‌ترین توضیح، محتمل‌ترین توضیح است.

ماسک سرانجام نظریه اختصاصی خودش را ارائه کرد و گفت:

جالب‌ترین توضیح، محتمل‌ترین توضیح است.

بر اساس این نظریه، مدیرعامل تسلا می‌تواند آینده‌ای را ببیند که در آن دوج کوین، که در ابتدا به‌عنوان یک شوخی ایجاد شده بود، به‌عنوان یک ارز دیجیتال پیشرو در جهان شناخته شود. وقتی ماسک این فکر را به زبان آورد هم خودش و هم مجری کنفرانس خندیدند و همین باعث می‌شود تشخیص اینکه آیا این نظر واقعی او هست یا نه، دشوار باشد.  

بقیه بحث و گفتگو در این کنفرانس در درجه اول روی بیت کوین متمرکز بود، با این حال چند بار بحث به سایر بخش‌های فضای ارز دیجیتال از جمله دوج کوین کشیده شد.

ماسک اندازه بلاک (Block Size) دوج کوین را به‌عنوان یکی از مزیت‌های کوچک این ارز دیجیتال در برابر بیت کوین در نظر گرفت که می‌تواند سرعت بیشتری در تراکنش‌ها به ارمغان بیاورد. با این حال اذعان کرد که بیت کوین در حال حل کردن این مسئله با راهکارهایی مانند لایه دوم و شبکه لایتنینگ است.

ماسک ابراز امیدواری کرد که طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و دوج کوین بتوانند به شکوفایی خود ادامه دهند.

بنیان‌گذار تسلا در این رابطه گفت:

بدیهی است که باید این قبیل اقدامات را انجام دهیم که به احتمال زیاد آینده را به جای بهتری تبدیل کند. احتمالاً بهتر است که در آینده بیت کوین، اتریوم و دوج کوینِ موفقی داشته باشیم که قدرت افراد را در مقابل دولت افزایش خواهد داد.

فیلم جی – ایلان ماسک در کنفرانس بی‌ورد در مورد دوج کوین هم صحبت کرد (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا