فیلم و سریال

فیلم جی – بهترین سریال های نتفلیکس ۲۰۲۰ ؛ از Castlevania تا Narcos: Mexico (2021)

فیلم جی – بهترین سریال های نتفلیکس ۲۰۲۰ ؛ از Castlevania تا Narcos: Mexico (2021)

به نظر شما برترین سریال نتفلیکس 2020 کدام سریال است؟ سریال های نتفلیکس در سال ۲۰۲۰ از تنوع خوبی برخوردار بودند و توانستند دل هر بیننده‌ای با هر علاقه و سلیقه‌ای را به دست آورند. در این مطلب فهرستی از بهترین سریال های نتفلیکس ۲۰۲۰ را با هم مرور کرده و با محبوبترین سریال 2020 نتفلیکس آشنا می‌شویم.

در این مقاله به گزیده‌ای از لیست بهترین سریال های نتفلیکس ۲۰۲۰ می‌پردازیم. در سال گذشته با توجه به پاندمی کرونا، پرطرفدارترین و بهترین سریال های 2020 نتفلیکس در ژانرهای مختلف، توانستند به میزان زیادی به تحمل قرنطینه خانگی در دنیا کمک کنند و این شبکه با حجم بیشتری از مخاطب نسبت به سال های گذشته رو به رو شد. از این رو ما در نظر گرفتیم لیستی از پربیننده ترین سریال های نتفلیکس 2020 که توانسته اند سیلی از مخاطبان را در سال 2020 با خود همراه کنند را آورده ایم.

منصفانه است اگر بگوییم یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت روزافزون شبکه اینترنتی نتفلیکس، حجم بالای محتوای این شبکه و تنوع قابل توجه آن است. امروزه برچسب سریال نتفلیکس برای جلب نظر بسیاری از مخاطبان کافی است. آزادی هنری بیشتر نویسندگان و کارگردانان در این پلتفرم، بسیاری را به سوی آن می‌کشاند. در ادامه با بهترین سریال های نتفلیکس ۲۰۲۰ آشنا می‌شویم.

محبوبترین وبهترین سریال های نتفلیکس ۲۰۲۰

در سال 2020 شاهد انتشار بیش از 83 سریال جدید در نتفلیکس بودیم. در ادامه به شماری از پربیننده ترین سریال های نتفلیکس 2020 می‌پردازیم. ترتیب سریال های نتفلیکس در سال 2020 که در اینجا معرفی کرده‌ایم بر اساس نمره آنها در IMDb است.

1. فصل سوم سریال Dark

امتیاز IMDB امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
8.8 95 72

سریال دارک یکی از برترین سریال‌های نتفلیکس در سال‌های گذشته است. فصل سوم و پایانی این سریال مهیج در ژوئن 2020 منتشر و تبدیل به یکی از تماشایی‌ترین سریال های علمی تخیلی نتفلیکس 2020 شد. این سریال نه تنها از سوی بینندگان به عنوان برترین سریال نتفلیکس 2020 در این ژانر برگزیده شده، بلکه منتقدین نیز از آن بسیار راضی هستند. آنان به خصوص بازی‌ها، جلوه‌های بصری، تیم بازیگری، موسیقی، تن، ابهام و پیچیدگی روایی سریال را تحسین می‌کنند. بدون شک فصل آخر سریال دارک نیز می‌تواند محبوبترین سریال 2020 نتفلیکس در این ژانر باشد.

2. فصل ششم سریال Bojack Horseman

بهترین سریال های netflix

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
8.7 96 91

یکی از محبوب‌ترین و خوش‌ساخت‌ترین سریال های انیمیشنی نتفلیکس 2020، سریال Bojack Horseman است. این مجموعه انیمیشنی که شروعی نسبتا معمولی داشت، به مرور ابعاد عمیق و گسترده‌ای یافته و در زمره مهم‌ترین آثار تلویزیونی قرار گرفت. آخرین فصل این سریال نتفلیکس در دو بخش هشت قسمتی منتشر شد. بخش دوم این فصل در اواخر ماه ژانویه 2020 منتشر و با استقبال بسیار گرمی از جانب مخاطبان و منتقدان روبرو گشت.

این مجموعه داستان زندگی اسبی انسان‌نما به نام بوجک را روایت می‌کند. بوجک در گذشته بازیگر یک سریال سیتکام موفق بوده و به مرور از کوه شهرت سقوط کرده است. در طول داستان این سریال نتفلیکس شاهد پرداخت به مفاهیم و مسائل عمیق و تاثیرگذاری هستیم. بدون شک این اثر را می‌توان یکی از خوش‌ساخت‌ترین کمدی‌های سیاه دهه گذشته دانست که به راحتی در زمره بهترین سریال های نتفلیکس در سال ۲۰۲۰ قرار می‌گیرد. این سریال به راحتی می‌تواند عنوان برترین سریال نتفلیکس 2020 در سبک انیمیشن را کسب کند.

3. فصل اول برنامه Middleditch and Schwartz

بهترین سریال های شبکه netflix

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
8.7 100 86

برخی از بهترین سریال های نتفلیکس در سال ۲۰۲۰، آثاری کمدی بوده‌اند. برنامه Middleditch and Schwartz یکی از متفاوت‌ترین و خلاقانه‌ترین محصولات این شبکه است. هر قسمت از این اثر یک بداهه‌پردازی فوق‌العاده سرگرم‌کننده و خنده‌دار بوده که با صحبت‌های دو کمدین دوست‌داشتنی،‌ توماس میدلدیچ و بن شوارتز، با یکی از تماشاچیان شکل می‌گیرد. این دو، استاد خلق سناریوهای دور از ذهن و در عین حال قابل درک هستند. شاید بتوان نزدیک‌ترین اثر به این مجموعه را سریال Curb Your Enthusiasm دانست. اگر به دنبال عنوانی کمدی برای دوری از شرایط تلخ و نابسامان کنونی جهان پیرامونمان هستید، این سریال، که به نوعی محبوبترین سریال 2020 نتفلیکس در این ژانر نیز هست، انتخابی عالی برای شما خواهد بود.

4. فصل دوم سریال Narcos: Mexico

بهترین سریال های نتفلیکس 2020

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
8.4 87 80

اگر لیستی از  بهترین سریال های نتفلیکس ۲۰۲۰ تهیه کنیم، باید مجموعه Narcos را نیز حتما در آن قرار دهیم. این سریال که ابتدا در سه فصل و با تمرکز بر داستان کارتل‌های مواد مخدر کلمبیایی ساخته شد، با شیوه روایی سریع، مستند و هیجان‌انگیز خود توانست به سرعت به یکی از پربیننده ترین سریال های نتفلیکس 2020 تبدیل شود. سازندگان این سریال، پس از پرداخت کامل به کارتل‌های کلمبیایی، تصمیم به هدف قرار دادن قاچاقچیان مواد مخدر مکزیکی در قالب مجموعه Narcos: Mexico گرفتند. دومین فصل این سریال را می‌توان درامی استادانه، کم‌نقص و سرگرم‌کننده دانست که با شخصیت‌های جذاب و داستان هیجان‌انگیز خود نظر علاقه‌مندان را جلب خواهد کرد، و لایق عنوان برترین سریال نتفلیکس 2020 در این ژانر است.

5. فصل سوم سریال Ozark

بهترین سریال های netflix 2020

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
8.4 97  77

بدون شک سریال The Breaking Bad یکی از مهم‌ترین و خوش‌ساخت‌ترین آثار تلویزیونی تاریخ است و در لیست سریال های برتر نتفلیکس از عناوین صدر نشین خواهد بود. در طول سال‌ها آثار متعددی با الگوگيری از این مجموعه ساخته شده‌اند. یکی از موفق‌ترین آن‌ها را می‌توان Ozark دانست. این اثر یکی از بهترین سریال های نتفلیکس بوده و داستان تقابل خانواده‌ای معمولی را با دنیای خلافکاران روایت می‌کند.

شخصیت‌های اصلی این مجموعه، زن و شوهری با بازی جیسون بیتمن و لورا لینی هستند که وظیفه پول‌شویی یکی از کارتل‌های مواد مخدر مکزیک را بر عهده دارند. این پول‌شویی طبق برنامه پیش نرفته و این خانواده مجبور به فرار می‌شود. آن‌ها در ادامه برای جبران اشتباهات خود، پیشنهاد پول‌شویی بزرگ‌تری را به کارتل مذکور داده و در این میان با خلافکاران محلی درگیر می‌شوند. فصل سوم این اثر، یکی از بهترین سریال های نتفلیکس در سال ۲۰۲۰ است. اگر به دنبال درامی هیجان‌انگیز و به یاد ماندنی می‌گردید، تماشای این سریال را از دست ندهید.

6. فصل اول سریال The Midnight Gospel

بهترین سریال نتفلیکس 2020

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
8.3 92 82

به نظر شما محبوبترین سریال 2020 نتفلیکس می‌تواند یک سریال فلسفی انیمیشنی باشد؟ پندلتون وارد را می‌توان یکی از خلاق‌ترین انیمیشن‌سازان دهه اخیر دانست. او با مجموعه Adventure Time، اثری سورئال، چشم‌نواز و تاثیرگذار را ارائه داد. آخرین اثر وارد، سریالی فلسفی و عمیق به نام The Midnight Gospel است. این اثر انیمیشنی را باید حاصل همکاری وارد با دانکن تراسل، یکی از متفاوت‌ترین پادکست‌سازان آمریکایی، دانست. شخصیت اصلی این مجموعه، جوانی به نام کلنسی بوده که در طول هر قسمت با شخصیتی متفاوت مصاحبه می‌کند. هر کدام از این شخصیت‌ها، در واقع توسط یکی از فیلسوفان مدرن و کارشناسان حوزه‌های مختلف به تصویر کشیده می‌شوند. صحبت‌های عمیق و تاثیرگذار در کنار جلوه‌های بصری شگفت‌انگیز، این مجموعه را به یکی از بهترین سریال های نتفلیکس ۲۰۲۰ تبدیل می‌کنند. تماشای این عنوان را به تمامی علاقه‌مندان به آثار فلسفی توصیه می‌کنیم.

7. فصل سوم سریال Castlevania

بهترین سریال های خارجی netflix

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
8.2 100  71

خون‌آشام‌ها از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین موجودات فانتزی در دنیای سرگرمی هستند. مجموعه Castlevania را می‌توان یکی از هیجان‌انگیزترین، خوش‌ساخت‌ترین و بهترین سریال های نتفلیکس در سال ۲۰۲۰ دانست که بر اساس یک سری بازی ویدیویی محبوب به همین نام ساخته شده است. این مجموعه داستانی غم‌انگیز، حماسی و هیجان‌انگیز را از زاویه دید شخصیت‌هایی جذاب و دوست‌داشتنی روایت می‌کند. از برجسته‌ترین ویژگی‌های این سریال نتفلیکس می‌توان به هنرنمایی بی‌نظیر و بی‌نقص صداپیشگان، جلوه‌های بصری، موسیقی عالی و خشونت خلاقانه اشاره کرد. تماشای این اثر را به تمامی علاقه‌مندان به عناوین فانتزی توصیه می‌کنیم.

8. فصل دوم سریال Dead to Me

بهترین سریال های شبکه netflix

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
8.1 97  72

شاید بتوان نتفلیکس را خانه آثار جسورانه دانست. بسیاری از سریال‌ها و فیلم‌های تولیدی این شبکه، عناوینی متفاوت بوده که شانس پخش در دیگر شبکه‌ها را ندارند. یکی از تاریک‌ترین و بهترین سریال های نتفلیکس در سال ۲۰۲۰ را می‌توان مجموعه Dead to Me دانست. شخصیت‌های اصلی این سریال دو بیوه با بازی کریستینا اپلگیت و لیندا کاردیلینی هستند. این دو شخصیت در طول جلسات روان‌شناسی رابطه نزدیکی به یکدیگر پیدا کرده و به مرور با مشکلاتشان مقابله می‌کنند. اپلگیت با بازی در فصل نخست این سریال موفق به کسب یک نامزدی در مراسم امی سال گذشته شد. این سریال یکی ازپربیننده ترین سریال های نتفلیکس 2020 است.

9. مینی سریال Unorthodox

بهترین سریال های netflix

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
8.1 95 85

یکی از نقاط قوت سریال‌های جدید نتفلیکس، گستره متنوع آن است. بهترین مینی سریال های نتفلیکس 2020 در زمره آثار پر مخاطب این شبکه قرار دارد. در سال‌های اخیر شاهد انتشار محصولات اروپایی و آسیایی متعددی از این شبکه بوده‌ایم. مینی سریال Unorthodox را می‌توان یکی از برترین مینی سریال های نتفلیکس 2020 دانست که به تقابل بین مذهب و زندگی مدرن می‌پردازد. این اثر خوش‌ساخت بر اساس کتابی به همین نام ساخته و در قالب چهار قسمت عرضه شده است.

10. فصل اول سریال Never Have I Ever

بهترین سریال های نتفلیکس ۲۰۲۰

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
8 96 80

اگر از طرفداران سریال کم‌نظیر The Office باشید، احتمالا میندی کالینگ را به یاد دارید. کالینگ یکی از نویسندگان و تهیه‌کنندگان هوشمند سبک کمدی در سال‌های گذشته بوده و در ساخت برخی از محصولات تلویزیونی و سینمایی نقش داشته است. سریال نتفلیکس Never Have I Ever، آخرین تلاش او در این سبک و یکی از بهترین سریال های تینیجری نتفلیکس سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود. کالینگ در خلق این اثر از تجربیات کودکی خود در شهر بوستون الهام گرفته است. یکی از اهداف اصلی ساخت این مجموعه را می‌توان شکستن دید متداول جامعه جهانی به اهالی جنوب آسیا دانست. می‌توانیم این سریال را برترین سریال نتفلیکس 2020 در ژانر نوجوانانه بدانیم.

11. فصل اول سریال Giri/Haji

سریالهای جدید نتفلیکس

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
7.9 100 76

محبوبیت قابل توجه سریال‌های آمریکایی، منجر به نادیده گرفته‌شدن بسیاری از آثار تلویزیونی شرقی و اروپایی خوش‌ساخت می‌شود. این در حالی است که بسیاری از برترین سریال‌های تاریخ چون The Killing و The Bridge در این نقاط کره زمین ساخته شده‌اند. یکی از بهترین سریال های نتفلیکس ۲۰۲۰ که محصول مشترک کشورهای ژاپن و انگلستان بوده، Giri/Haji یا Duty/Shame است. برخی از جذاب‌ترین بازیگران این دو کشور چون تاکهیرو هیرا، کلی مک‌دونالد، یوسکه کوبوزوکا و ماساهیرو موتوکی در این مجموعه حضور دارند. داستان این سریال جنایی در شهرهای لندن و توکیو جریان داشته و روایت‌گر جستجوی یک کارآگاه پلیس ژاپنی به دنبال برادر خود است. او در ادامه با یکی از کارآگاهان نیروی پلیس لندن آشنا شده و در همکاری با او پرده از راز ماجراهای پیش آمده برای برادرش برمی‌دارد. اگر از علاقه‌مندان به آثار جنایی و در عین حال یاکوزا هستید، تجربه این سریال نتفلیکس را از دست ندهید.

12. فصل اول سریال I Am Not Okay With This

بهترین سریال نتفلیکس در سال 2020

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
7.6 86 68

از بهترین سریال های نتفلیکس 2019 می‌توان به مجموعه دو فصلی The End of the F***ing World اشاره کرد؛ اثری خلاقانه و متفاوت در سبکی اشباع‌شده که تجربه‌ای ماندگار و تاثیرگذار را برای مخاطبان رقم زد. سریال I Am Not Okay With This جدیدترین ساخته سازندگان آن اثر بوده و همچون آن، روایتی متفاوت از سناریویی آشنا است. شخصیت اصلی این سریال، دختری 17 ساله به نام سیدنی است که پس از خودکشی پدر خود، با مادر و برادری کوچک‌تر زندگی می‌کند. همان‌طور که انتظار می‌رود، روابط خانوادگی بین این سه چندان گرم نبوده و مملو از درگیری است. به مرور، سیدنی متوجه بروز قدرت‌های عجیبی در خود می‌شود؛ قدرت‌هایی که محصول عصبانیت غیر قابل مهار او هستند.

از جمله برجسته‌ترین نقاط قوت این سریال می‌توان به هنرنمایی سوفیا لیلیس در نقش سیدنی اشاره کرد. اگر به دنبال درام نوجوانانه متفاوتی می‌گردید، این مجموعه به عنوان یکی از پربیننده ترین سریال های نتفلیکس 2020 ، انتخاب خوبی خواهد بود.

13. فصل پنجم انیمیشن She-Ra and the Princess of Power

بهترين سريال هاي netflix

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
7.4 100

یکی دیگر از محصولات انیمیشنی خوش‌ساخت و از پربیننده ترین سریال های نتفلیکس 2020 ،‌ سریال She-ra and the Princess of Power است. این اثر، نتیجه همکاری استودیو Dreamworks و این شبکه اینترنتی بوده و تجربه‌ای حماسی و دوست‌داشتنی برای مخاطبان رقم می‌زند. داستان این سریال نتفلیکس با یافتن قدرت‌هایی مرموز توسط دختری نوجوان به نام ادورا آغاز می‌شود؛ قدرت‌هایی که باید در راستای شکست پادشاهی شیطانی به کار گرفته شوند. فصل پنجم، آخرین فصل این مجموعه است. از جمله نقاط قوت سریال مورد بحث می‌توان به شخصیت‌‌های جذاب و روابط پیچیده بین آن‌ها اشاره کرد. این انیمیشن نامزد عنوان محبوبترین سریال 2020 نتفلیکس در سبک انیمیشنی است.

14. فصل اول سریال Gentefied

لیست سریال های نتفلیکس 2020

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
7.3 91 70

تلاش‌های نتفلیکس در راستای خلق محصولاتی متنوع از فرهنگ‌های مختلف دنیا را باید شایسته تحسین دانست. یکی از بهترین سریال های نتفلیکس در سال ۲۰۲۰ ،‌ مجموعه Gentefied بوده که با محوریت شخصیت‌های مکزیکی و تلاش‌های آن‌ها در راستای رسیدن به رویای آمریکایی ساخته شده است. این سریال جدید نتفلیکس،‌ عنوانی خانوادگی بوده و بسیاری از دشواری‌های انتخاب بین خانواده و آینده‌ای رویایی را به تصویر می‌کشد.

15. فصل اول سریال جدید نتفلیکس «The Stranger»

سریال های نتفلیکس در سال 2020

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
7.3 83 62

یکی دیگر از مینی سریال های جدید نتفلیکس را می‌توان The Stranger دانست. این اثر هشت قسمتی، عنوانی جنایی به فلم دنی بروکلهرست و بر اساس رمانی از هارلان کوبن است. کوبن وظیفه ساخت سریال را نیز بر عهده داشت. داستان رازآلود این مجموعه بر گروهی از شخصیت‌های مختلف تمرکز دارد. زنی مرموز، شروع به فاش کردن رازهایی مختلف به هر کدام از اهالی شهر کرده و در این میان زندگی آن‌ها را به هم می‌ریزد. از بازیگران این مینی سریال می‌توان به ریچارد آرمیتاژ و هانا جان کامن اشاره کرد. تماشای این اثر  که میتواند محبوب ترین سریال نتفلیکس در این ژانر باشد را به علاقمندان به داستان‌های هیجان‌انگیز توصیه می‌کنیم.

16. فصل اول سریال Ratched

برترین سریال نتفلیکس 2020

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
7.3 61 50

سریال روانشناختی و مهیج Ratched یکی از بهترین و جدیدترین سریال های ترسناک نتفلیکس ۲۰۲۰ است. این سریال پیش‌درآمدی بر فیلم دیوانه‌ای از قفس پرید (1975) است و زندگی پرستار میلدرد رچد پیش از اتفاقات فیلم را نشان می‌دهد. میلدرد رچد در سال 1974 به کالیفرنیا می‌رود و کار خود را به عنوان پرستار در آسایشگاه آغاز می‌کند. او در نظر همگان تبدیل به پرستاری عالی می‌شود اما گذر زمان و اقدامات رچد نشان می‌دهد که هیولاها زاده نمی‌شوند، بلکه ساخته می‌شوند. ای سریال نیز محبوبترین سریال 2020 نتفلیکس در ژانر وحشت و روانشناختی است که افتخارات بسیاری نیز کسب کرده است.

17. فصل اول سریال Queen Sono

سریال های شبکه نتفلیکس 2020

امتیاز IMDb امتیاز Rotten Tomatoes امتیاز Metacritic
5.8 91 70

یکی دیگر از خوش‌ساخت‌ترین سریال های نتفلیکس در سال ۲۰۲۰، Queen Sono نام دارد. شخصیت اصلی این سریال، یک مامور مخفی بوده که باید علاوه بر دست و پنجه نرم‌کردن با خلافکاران خطرناک، مشکلات زندگی خود را نیز حل کند. از ویژگی‌های این مجموعه می‌توان به داستان پر پیچ و خم و هیجان‌انگیز، سکانس‌های اکشن جذاب و پرداخت مناسب شخصیت‌ها اشاره کرد. اگر به دنبال پربیننده ترین سریال های نتفلیکس 2020 در ژانر جنایی و سرگرم‌کننده می‌گردید، سریال Queen Sono، که محبوبترین سریال 2020 نتفلیکس در این ژانر است، انتخابی مناسب خواهد بود.

سخن پایانی

سریال نتفلیکس

در این مطلب به شماری از بهترین و پربیننده ترین سریال های نتفلیکس 2020 پرداختیم و با برترین سریال نتفلیکس 2020 آشنا شدیم؛ آثاری متنوع و جذاب که ساعت‌ها مخاطبان را سرگرم خواهند کرد. شما نیز می‌توانید در پایین، لیست سریال های جدید نتفلیکس محبوب خود را با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم جی – بهترین سریال های نتفلیکس ۲۰۲۰ ؛ از Castlevania تا Narcos: Mexico (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا