لوازم ورزشی

فیلم جی | بهترین مدل‌های دمبل بدنسازی استاندارد با خرید اینترنتی (2021)

فیلم جی | بهترین مدل‌های دمبل بدنسازی استاندارد با خرید اینترنتی (2021)
2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/82ca6cfb6dbc0e89b60df0d7013e4a28eff6bd74_1622358097.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دوچرخه کوهستان المپیا مدل WINNER سایز 27.5

دوچرخه کوهستان المپیا مدل WINNER سایز 27.5
دوچرخه کوهستان المپیا مدل WINNER سایز 27.5
۶,۵۰۰,۰۰۰
٪۵
۶,۱۷۵,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/25c3bbd9dabcb796fbf4042c3619532de01225a5_1627728112.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دوچرخه کوهستان مدل summer سایز26

دوچرخه کوهستان مدل summer سایز26
دوچرخه کوهستان مدل summer سایز26
۶۵۰۰۰۰۰۰
٪۵
۱۸.۶میلیونتومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/d0c4f61ef87fb9938abe08bfbccdfc65c5a4f9de_1614357325.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دوچرخه کوهستان مدل 001 سایز 26

دوچرخه کوهستان مدل 001 سایز 26
دوچرخه کوهستان مدل 001 سایز 26
۴,۰۱۲,۰۹۰ تومان
فیلم جی | بهترین مدل‌های دمبل بدنسازی استاندارد با خرید اینترنتی (2021)

راهنمای خرید دمبل بدنسازی

دمبل ها بهترین وسیله برای افزایش قدرت جسمانی و همچنین رسیدن به تناسب اندامی زیبا خصوصا در نیمه تنه بالایی بدن شما ورزشکاران و ورزش دوستان عزیز می باشند که هر یک از شما دوستان می تواند بسته به سطح مبتدی تا حرفه ای خود به سراغ انجام تمرین با وزن بخصوصی از آن برود.

برای خرید دمبل باید به چند نکته کوچک اما مهم توجه نمایید تا خدایی ناکرده در خلال انتخاب خود اشتباه نکنید و سبب ایجاد مصدومیت های خفیف و شدید بر روی عضلات خود نشوید. برای این منظور پیشنهاد می کنیم با ما در ادامه این مطلب از لیست بیست همراه شوید.

معرفی انواع مختلفی از دمبل ها

مدل با وزنه های ثابت: این نوع از دمبل ها از وزنه هایی ثابت و فیکس شده در دو طرف خود برخوردارند و بیشتر مناسب خرید برای باشگاه داران می باشند و کسانی که می خواهند از این نوع وسایل ورزشی در خانه و یا محل کارشان استفاده کنند، بهتر است بیخیال خرید آن ها شوند. افراد می توانند این محصولات را در اوزانی از ۱ تا ۱۰۰ کیلوگرم تهیه نمایند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید توپ بدنسازی

مدل مخصوص ایروبیک: خب همانطور که از نام این محصولات نیز مشخص است از آن ها برای انجام حرکات ایروبیک در محیط های خانگی و یا باشگاهی استفاده می شود. وزن این محصولات از ۵۰۰ گرم آغاز و نهایتا به ۱۰ کیلوگرم ختم می شود.

معمولا مدل های مخصوص ایروبیک در هر وزنی که باشند با یک رنگ بخصوص روکش می شوند تا ایروبیک کاران حرفه ای بدانند که مثلا دمبل سبز دارای چه وزنی می باشد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید فوتبال دستی

مدل با وزنه های قابل تغییر: و اما دسته سوم از دمبل ها به آنانی مربوط می شود که از قابلیت تغییر وزنه در دو طرف خود برخوردارند. خرید این مدل از محصولات می تواند بصورت جفتی نیز صورت نگیرد؛

معمولا آن دسته از مردان و زنانی که تمایل یا وقت کافی برای حضور در باشگاه های بدنسازی را ندارند، باید برای کار با دمبل خود به سراغ خرید این مدل ها بروند و در کنار آن از وزنه هایی مناسب توان جسمانی شان نیز استفاده کنند و بعدها و با گذر زمان وزنه های سنگین تری را انتخاب نمایند و حسابی خودشان را به چالش برای عضله سازی هرچه قوی تر دعوت کنند.

نکات مهم هنگام خرید دمبل

انتخاب نوع

 • اولین نکته در خصوص خرید دمبل توجه به نوع آن است که برای این منظور ما در بخش قبلی بطور مفصل شما را با انواع مختلفی از این لوازم ورزشی آشنا کرده ایم.
 • حال دیگر این شمال هستید که باید با توجه به زمینه مصرفی تان که می خواهید از دمبل ها در یک باشگاه استفاده کنید و یا در خانه و … برای خرید آنان اقدام فرمایید.
 • فقط یادتان باشد که در ورزش ایروبیک به هیچ عنوان نباید از دمبل هایی با وزنه های قابل تغییر و بیش از ۱۰ کیلوگرم استفاده کرد؛

وزن دمبل

 • نکته دوم برای انتخاب دمبل توجه به وزن آن می باشد.
 • در این خصوص نیز هر خریداری باید متناسب با توان جسمانی خود عمل نماید.
 • یعنی باید دمبلی را انتخاب کند که متناسب با توان جسمانی اش باشد تا بتواند از آن به راحتی استفاده کند.
 • فراموش نکنید که وزن مدل های ثابت غیر قابل تغییر است اما این موضوع برای دمبل هایی با قابلیت تغییر وزن قابل بررسی می باشد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید میز پرس خانگی

نوع و قطر دسته

 • فاکتور مهم بعدی برای انتخاب و خرید دمبل توجه به نوع و قطر دسته آن می باشد.
 • در خصوص نوع دسته باید بدانید که دسته محصول شما یا دارای روکش بر روی خود می باشد یا نمی باشد!
 • اگر دارای روکش باید خب مزایایی برایتان دارد و سبب می شود تا دسته دمبلتان دیرتر دچار خرابی شود.
 • همچنین روکش در عدم ایجاد خستگی و مشکلات دستی برای ورزشکاران نیز بسیار فایده دارد و مانع از سُر خوردن دسته از دستان آنان در هنگام بلند کردن دمبل ها می شود.
 • از نظر قطر دسته نیز حواستان را خوب جمع کنید تا بتوانید دمبلی با قطر دسته ای مناسب برای خود را برگزینید.
 • یادتان باشد که کار با این محصولات ورزشی بصورت دستی بوده و به همین خاطر انگشتان شما باید به خوبی به دور میله دمبل چفت شود تا بتوانید آن را به شکلی صحیح بلند نمایید.

جنس دمبل

 • از دیگر موارد حائز اهمیت در هنگام خرید دمبل توجه به همین موضوع می باشد.
 • برای این منظور توصیه می کنیم که با در نظر داشتن سطح محیط تمرینی تان اقدام نمایید.
 • یعنی اول به کفپوش خانه و یا سالن ورزشی تان توجه کرده و سپس به سراغ خرید دمبلی از جنس لاستیکی یا کرومی و … بروید.

قیمت دمبل

 • قیمت دمبل با در نظر داشتن نوع و همچنین وزن و جنس خود محصول و دسته آن مشخص می شود.
 • با این حال یادتان باشد اگر شما قرار است از این لوازم ورزشی بر روی سطوحی صاف استفاده کنید، بهتر است تا به سراغ خرید مدل های شش ضلعی آن بروید.
 • چرا که این دمبل ها دیگر وقتی بر روی زمین بی افتند، قِل نمی خورند و ثابت می ایستند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید حلقه تقویت مچ

در ادامه این مطلب از راهنمای خرید دمبل توجه شما را به ۲۵ مدل برتر از این نوع محصولات جلب می نماییم. ناگفته نماند تمام این وزنه های ورزشی از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید.

فوتبال دستی مدل KVS121

۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان

توپ فوتبال مدل 2042

۹۰.۳میلیونتومان
فیلم جی | بهترین مدل‌های دمبل بدنسازی استاندارد با خرید اینترنتی (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا