فرهنگ و هنر

فیلم جی – بهترین کارتون‌ها برای دورهمی‌های خانوادگی (2021)

2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/2808d4441967c54b4c913a5fbf4a6e54efd6074b_1618735083.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار یاهاما مدل C70

گیتار یاهاما مدل C70
گیتار یاهاما مدل C70
۸۶۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/114157606.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک مدل NE2

گیتار کلاسیک مدل NE2
گیتار کلاسیک مدل NE2
۸۶۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/4430586.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار الکتریک کورت مدل Aero Custom به همراه کیس حمل

گیتار الکتریک کورت مدل Aero Custom به همراه کیس حمل
گیتار الکتریک کورت مدل Aero Custom به همراه کیس حمل
۱۷,۸۵۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/26374.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک یاماها مدل C40

گیتار کلاسیک یاماها مدل C40
گیتار کلاسیک یاماها مدل C40
۸۵.۱۷میلیونتومان

پیانو دیجیتال مدل رولی S5088

۲۰,۲۰۰,۰۰۰
٪۸
۱۸,۶۰۰,۰۰۰ تومان

پیانو دیجیتال یاماها مدل P-125

۲۰۲۰۰۰۰۰۰
٪۸
۶۰.۱۸میلیونتومان

برترین‌ها: در اینکه مخاطب اصلی کارتون‌ها کودکان هستند هیچ شکی نیست، اما احتمالاً شما هم با ما هم عقیده‌اید که کارتون‌های جذاب زیادی وجود دارد که تماشای آن‌ها از هر فیلم سینمایی سرگرم‌کننده‌تر است.

جذابیت بعضی از کارتون‌ها به اندازه‌ای است که بزرگسالان هم در کنار کودکان هوس تماشای کارتون به سرشان می‌زند و بزرگسالی را سراغ نداریم که از کارتون بدش بیاید.

فیلم‌های کارتونی به‌لحاظ محتوا نیز برای درهمی‌های خانوادگی مناسب‌تر به‌نظر می‌رسند، در نتیجه برای آن دسته از بزرگسالانی که به کودک درون‌شان اهمیت می‌دهند و کارتون‌های سینمایی را دنبال می‌کنند مجموعه‌ای از کارتون‌های بامزه‌ای را معرفی می‌کنیم که تماشای آن‌ها در دورهمی‌های خانوادگی حسابی می‌چسبد.

ابری با احتمال بارش کوفته‌قلقلی (Cloudy with a Chance of Meatballs)

برای اثبات جذابیت این کارتون کافی است نگاهی به اسم بامزه آن داشته باشید. این کارتون از یک کتاب کودک که در سال ۱۹۷۸ منتشر شده، اقتباس گرفته است. این کتاب داستان بامزه شهری را روایت می‌کند که در این شهر خوراکی‌ها از آسمان می‌بارند.

در نسخه کارتونی این کتاب شاهد داستان دانشمند جوانی هستیم که دستگاهی را برای بارش همبرگر از آسمان اختراع می‌کند. دستگاهی که این دانشمند جوان اختراع کرده بود به‌سرعت دردسرساز می‌شود و طوفانی از غذا از آسمان به زمین سراریز می‌شود. این کارتون جذابیت‌های بصری بسیاری دارد و سرشار از شوخی و سرگرمی است.


چگونه اژد‌های خود را تربیت کنید (How to Train Your Dragon)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

این کارتون اقتباسی از کتابی با همین نام است که در سال ۲۰۰۳ نگارش شده و داستان پسری جوان با نام «هیکاپ» (Hiccup) (سکسکه) را شاهد هستیم که از نسل وایکینگ‌ها است. این جوان وایکینگ قرار بود قاتل اژدهایان باشد، اما با اژد‌هایان و موجودات مرموزی آشنا می‌شود و رابطه‌ای دوستانه میان «هیکاپ» و این موجودات سر می‌گیرد.

«هیکاپ» با یکی از این اژد‌هایان با نام «بی‌دندان» (Toothless) رفیق می‌شود و ماجرا‌های بسیار جذابی در این فیلم رقم می‌خورد. کارتون سینمایی «چگونه اژد‌های خود را تربیت کنید» به‌لحاظ داستان، روایتی گیرا و جذاب دارد که نه‌تن‌ها کودکان، بلکه بزرگسالان زیادی را سراغ داریم که این کارتون را بار‌ها دیده‌اند.


شهر اشباح (Spirited Away)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

ما ایرانی‌ها خاطره‌های خوشی با سریال‌های کارتون‌ی ژاپنی داریم و از این کارتون‌ها سیر نمی‌شویم. ژاپنی‌ها استعداد ویژه‌ای در ساخت کارتون‌های سینمایی هم دارند و یکی از معروف‌ترین آن‌ها کارتونی با نام «شهر اشباح» است که داستان آن رویکردی بزرگسالانه دارد.

کارگردانی کارتون «شهر اشباح»، برعهده «هایائو میازاکی» (Hayao Miyazaki) کارتون‌ساز چیره‌دست ژاپنی بود و داستان این کارتون ماجرای دخترکی را نمایش می‌دهد که در حادثه‌ای عجیب، پدر و مادرش تبدیل به خوک می‌شوند و این دختر باید به فکر چاره‌ای برای نجات خودش و پدر مادرش باشد.

کارتون شهر اشباح به لحاظ هنری اثری بسیار شناخته شده است و این کارتون توانست جایزه بهترین کارتون سینمایی را در هفتاد و پنجمین جشنواره اسکار از آن خود کند.

جالب است بدانید کارتون «شهر اشباح» نزدیک به ۳۰۰ میلیون‌دلار تاکنون فروش داشته و حتی اگر اهل کارتون‌های سینمایی هم نیستید پیشنهاد می‌کنیم حرف ما را زمین نیاندازید و به همراه خانواده به تماشای «شهر اشباح» بنشینید.


۱۰۱ سگ خالدار (۱۰۱ Dalmatians)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

اگر سن‌و‌سالی از شما گذشته باشد به‌احتمال زیاد کارتون «۱۰۱ سگ خالدار» را دیده‌اید و خاطره‌های خوشی با «کروئلا دویل» (Cruella De Vil) شخصیت بدجنس این کارتون و سگ‌های بامزه آن دارید.

زمان ساخت کارتون «۱۰۱ سگ خالدار» به ۱۹۶۱ میلادی باز می‌گردد و این کارتون داستان عشق و عاشقی سگ‌ها و انسان‌ها را روایت می‌کند و طبق معمول کارتون‌های قدیمی دیزنی، این کارتون سرشار از آهنگ و ترانه‌خوانی است.

کارتون «۱۰۱ سگ خالدار» بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده و اگر به حیوانات و به‌خصوص سگ‌ها علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم حتماً این کارتون را تماشا کنید.


زیبای خفته (Sleeping Beauty)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

انصافاً باید اعتراف کرد که جلوه‌های ویژه در کارتون‌ها و فیلم‌های سینمایی نسبت به چند دهه قبل پیشرفت زیادی کرده و کارتون‌های دهه اخیر را با کارتون‌های چندین دهه قبل به‌لحاظ جلوه‌های ویژه نمی‌توان مقایسه کرد.

اما حتماً شما هم با ما هم عقیده هستید که کارتون‌های کلاسیک دیزنی، حس و حال دیگری دارد و به‌رغم گذشت سال‌ها هرگز قدیمی نمی‌شوند. برای اثبات این ادعا کافی است به‌تماشای «زیبای خفته»، محصول سال ۱۹۵۹ بنشینید.

طراحی‌های این کارتون با قلم پاستل انجام شده و با اثری دست‌ساز طرف هستیم که در مراحل ساخت آن خبری از کامپیوتر و تجهیزات نوین نبوده است. به‌همین دلیل رنگ‌بندی که در کارتون «زیبای خفته» شاهد هستیم را در کمتر کارتون جدیدی می‌بینیم.

این کارتون به لحاظ داستان نیز روایتی از عشقی پرشور و معصومانه را به‌تصویر می‌کشد و از آن دسته کارتون‌هایی است که هرچقدر هم آن را ببینیم باز هم ارزش تماشای مجدد در کنار اعضای خانواده را دارد.


پونیو (Ponyo)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

پشت هر شخصیت کارتونی یک صدای جذاب نهفته است و کارتون «پونیو» گلچینی از خوش‌صداترین هنرپیشه‌های سینما را دور هم جمع کرده است. در این زمینه می‌توان به صداپیشگی «مت دیمون»، (Matt Damon)، «کیت بلانشت»، (Cate Blanchett) و «لیام نیسون»، (Liam Neeson) در کارتون «پونیو» اشاره کرد.

این کارتون در‌واقع نسخه‌ای اقتباسی از یکی از آثار «هایائو میازاکی»، (Hayao Miyazaki)، کارتون‌ساز برجسته ژاپنی است و در آن شاهد روایت داستان ماهی کوچکی هستیم که سودای انسان‌شدن در سر دارد. این ماهی بامزه با پسربچه‌ای آشنا می‌شود و ماجرا‌های مختلفی در سر راه ماهی داستان ما و این پسربچه قرار می‌گیرد.

کارتون «پونیو» ممکن است زرق‌وبرق کارتون‌های هالیوودی را نداشته باشد، اما داستان معصومانه و جذاب دارد و مطمئن هستیم در کنار کودکان، پدر و مادر‌ها نیز مجذوب این کارتون خواهند شد.


دیو و دلبر (Beauty and the Beast)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

امکان ندارد جایی صحبت از کارتون‌های سینمایی جذاب برای کودکان و والدین آن‌ها مطرح شود و نامی از «دیو و دلبر» به گوش نرسد. جالب است بدانید داستان این کارتون در سال ۱۷۴۰ میلادی منتشر شده است و از آن زمان تاکنون اقتباس‌های زیادی از این داستان را در قالب تئاتر، سینما و کارتون شاهد بوده‌ایم، اما کارتونی که از آن صحبت می‌کنیم در سال ۱۹۹۱ ساخته شد و در همان زمان توانست ۲ جایزه اسکار را از آن خود کند.

«دیو و دلبر» سرشار از رنگ و موسیقی است و همان‌گونه که از نام این داستان پیدا است در این کارتون سینمایی شاهد روایت دیوی هستیم که دلباخته دختری زیبا و معصوم می‌شود و عشقی سوزان و آتشین میان دیو و دلبر شکل می‌گیرد. با این حساب پیشنهاد می‌کنیم کارتون «دیو و دلبر» را به فهرست فیلم‌های آخر هفته‌ای که می‌خواهید با خانواده ببینید اضافه کنید.


عصر یخی (Ice Age)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

پس از معرفی چند کارتون کلاسیک و خاطره‌انگیز، نوبت به مجموعه کارتونی نسبتاً جدیدی می‌رسد که تاریخ ساخت اولین نسخه آن به سال ۲۰۰۲ باز می‌گردد. ماجرای کارتون «عصر یخی» به دوران ماقبل‌تاریخ باز می‌گردد و ماجرای ۳ موجود نخستین در این کارتون به‌تصویر کشیده می‌شود که یک نوزاد انسان را پیدا می‌کنند و تلاش دارند تا این نوزاد بامزه را به قبیله‌اش بازگردانند.

کارتون «عصر یخی» با بهره‌گیری از جلوه‌های کامپیوتری به‌خوبی دنیای ماقبل‌تاریخ را به تصویر کشیده است. این کارتون به لحاظ شوخی و صحنه‌های خنده‌دار نیز چیزی از یک فیلم کمدی کم‌و‌کسر ندارد و اگر می‌خواهید آخر هفته به همراه اعضای خانواده حسابی بخندید، تماشای «عصر یخی» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


کارتون لگو (The LEGO Movie)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

طراحی شخصیت‌های این فیلم کارتونی بر اساس اسباب‌بازی معروف «لگو» (LEGO)، انجام شده است و خلاقیت و نوآوری در این کارتون بامزه موج می‌زند. کارتون «لگو»، داستانی بسیار جذاب برای کودکان و بزرگسالان دارد و از آنجایی که بچه‌ها با اسباب‌بازی‌های «لگو» آشنایی کاملی دارند، در حین تماشای این کارتون نیز با شخصیت‌های آن ارتباط خوبی برقرار می‌کنند.

با این حساب پیشنهاد می‌کنیم آخر هفته اسباب‌بازی‌های «لگو» را جلوی بچه‌ها پهن کنید و در حالی که بچه‌ها به تماشای کارتون «لگو» نشسته‌اند و با اسباب‌باز‌ی‌هایشان بازی می‌کنند، به همراه دیگر اعضای خانواده از تماشای این کارتون بامزه لذت ببرید.


فانتزیا (Fantasia)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

این کارتون ممکن است تاریخ‌گذشته به‌نظر برسد، اما یکی از شاهکار‌های دیزنی است و و به‌لحاظ هنری از دیدگاه انجمن فیلم آمریکا، (American Film Institute) در میان ۱۰ کارتون برتر تاریخ قرار گرفته است. کارتون فانتزیا، سرشار از رنگ و موسیقی است و آثار موسیقیدان‌های مطرحی مانند بتهوون، باخ و دیگر بزرگان دنیای موسیقی از این کارتون به گوش می‌رسد.

کارتون «فانتزیا» به لحاظ شخصیت‌های کارتونی نیز چیزی کم‌و‌کسر ندارد و در کنار میکی‌موس معروف، چندین شخصیت بامزه دیگر را در این کارتون شاهد هستیم. میکی‌موس در این کارتون در نقش یک جادوگر قرار گرفته که با شعبده‌بازی و کار‌های عجیب و غریب حسابی سر کودکان را گرم می‌کند.


شیرشاه

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

اگر اهل دنبا‌ل کردن اخبار سینما و تلویزیون باشید حتماً در جریان هستید که نسخه‌ای جدید از کارتون «شیرشاه» در سال ۲۰۱۹ به‌نمایش گذاشته شده و از قرار معلوم فیلم بسیار جذابی هم از کار درآمده است.

به این ترتیب پیشنهاد می‌کنیم نمایش نسخه جدید «شیرشاه» را به فال‌نیک بگیرید و قبل از تماشای این فیلم، برای تجدید خاطرات هم که شده نسخه اصلی کارتون «شیرشاه» را به همراه خانواده تماشا کنید.

کارتون «شیرشاه» داستان توله‌شیری بامزه را روایت می‌کند که در حادثه‌ای پدرش را از دست می‌دهد و برای تبدیل شدن به سلطان‌جنگل فرازوفرود‌های زیادی را تجربه می‌کند.

این کارتون به لحاظ موسیقی و آهنگ نیز یکی از جذاب‌ترین ترانه‌های فیلم‌های دیزنی را دارد و در سالی که اکران شد جایزه اسکار بهترین آهنگ را از آن خود کرد.


پاندای کونگ‌فوکار (Kung Fu Panda)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

بچه‌ها عاشق هیجان هستند و «پاندای کونگ‌فوکار»، دقیقاً همان چیزی است که کودکان از یک کارتون پرزدوخورد انتظار دارند. همان‌گونه که از نام این کارتون پیدا است، ماجرای یک پاندای چاق و بامزه را شاهد هستیم که با فراگیری کونگ‌فو به نبرد دشمن می‌رود.

صداپیشگی این پاندای بامزه را «جک بلک»، (jack black) انجام داده است و شخصیت‌های مطرحی مانند «جکی‌چان» (Jackie Chan)، «داستین هافمن»، (Dustin Hoffman) و «آنجلینا جولی»، (Angelina Jolie)، از دیگر صداپیشه‌هایی هستند که صدای گرم آن‌ها را در «پاندای کونگ‌فوکار» می‌شنویم.

این کارتون تا دلتان بخواهد صحنه‌های خنده‌دار دارد و مطمئن هستیم تماشای آن شما را حسابی به خنده خواهد انداخت.


خانه (Home)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

بچه‌ها عاشق داستان‌های فضایی و علمی تخیلی هستند و کارتون «خانه» روایتی بامزه و جذاب از داستانی فضایی را با کودکان در میان می‌گذارد. شخصیت‌های اصلی این کارتون را یک دختر جوان و یک آدم‌فضایی عجیب‌و‌غریب تشکیل می‌دهد که باب رفاقت با هم باز می‌کنند و با یک ماشین پرنده به ماجراجویی می‌پردازند.

کارتون «خانه» در میان فهرست یک‌صد کارتون برتر دنیا قرار دارد و ماجرا‌های بامزه‌ای که در این کارتون اتفاق می‌افتد نه‌تن‌ها برای کودکان بلکه برای بزرگسالان نیز جذاب و خنده‌دار به‌نظر می‌رسد.


غول‌آهنی (The Iron Giant)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

برای شما از عشق بچه‌ها به داستان‌های علمی‌تخیلی گفتیم و کارتون «غول‌آهنی» روایتی جذاب از رفاقت میان یک ربات آهنی غول‌آسا و پسربچه‌ا‌ی بامزه است.

این کارتون به لحاظ مفهومی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و به‌همین دلیل نیز با توجه به این که مطمئن هستیم بچه‌ها از آن خوششان می‌آید به بزرگسالان نیز پیشنهاد می‌کنیم حتماً پای تماشای «غول‌آهنی» بنشینند.

«غول‌آهنی» نگاهی عمیق به تعامل میان انسانیت و هوش‌مصنوعی دارد و هنرپیشه‌های مطرحی مانند «وین دیزل»، (Vin Diesel)، و «جنیفر آنیستون»، (Jennifer Aniston)، صداپیشگی این کارتون جذاب را بر عهده دارند.


شِرک (Shrek)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

حتی اگر اهل کارتون هم نباشید باز هم به‌احتمال زیاد، «شِرک»، این غول‌سبز رنگ بامزه را می‌شناسید. اولین نسخه از کارتون «شرک» در میان ۱۰ کارتون تراز‌اول تاریخ قرار دارد و این غول بامزه در سال ۲۰۰۱ جایزه اسکار را از آن کارتون شرک کرد.

برای آن دسته از خوانندگانی که به داستان کارتون «شرک» علاقه‌مند شده‌اند باید بگوییم که «شرک» غولی مهربان و خوش‌قلب است که الاغی بسیار بامزه و خنده‌دار دارد و به‌دنبال اتفاق‌هایی به‌دنبال نجات شاهزاده خانمی می‌افتد.

«مایک مایرز» (Mike Myers)، صداپیشگی «شرک» را در این کارتون بر عهده دارد و صداپیشگی «ادی مورفی»، (Eddie Murphy) در نقش الاغ «شرک»، بامزگی این شخصیت را دوچندان کرده است.


لاک‌پشت قرمز (The Red Turtle)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

اگر می‌خواهید با یک تیر دو نشان بزنید و از یک طرف سر بچه‌ها را با کارتونی جذاب بند کنید و از طرف دیگر به همراه دیگر اعضای خانواده به تماشای کارتونی مفهومی با داستانی عمیق بنشینید، پیشنهاد می‌کنیم کارتون «لاک‌پشت قرمز» را به برنامه تماشای فیلم‌های آخر هفته خود اضافه کنید.

این کارتون داستانی بسیار لطیف و متفکرانه دارد و جذابیت آن به‌اندازه‌ای است که از اولین لحظات پخش کارتون، مجذوب داستان آن خواهید شد. کارتون «لاک‌پشت قرمز» داستان مردی کشتی‌شکسته را روایت می‌کند که با یک لاک‌پشت بسیار بزرگ و قرمز طرح دوستی می‌ریزد و ماجرا‌های عجیبی را پشت‌سر می‌گذارند.


منجمد (Frozen)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

برای آن دسته از طرفداران کارتون که همیشه فهرست بهترین کارتون‌های دنیا را دنبال می‌کنند باید بگوییم که کارتون «منجمد» در صدر پرفروش‌ترین کارتون‌های دنیا قرار دارد و به‌لحاظ فروش هیچ کارتونی جلودار «منجمد» نبوده است.

این کارتون که در میان ما ایرانی‌ها نیز طرفداران زیادی دارد و با نام‌های «ملکه‌برفی»، «ملکه‌یخی» و «فروزن» هم شناخته می‌شود بهترین انتخاب برای دختربچه‌ها است و هیجان آن پسربچه‌ها را نیز مجذوب خود می‌کند.

داستان کارتون «منجمد» روایتی از زندگی دو خواهر بسیار دوست‌داشتنی با نام‌های «السا» (Elsa) و «آنا» (Anna)، را پیش‌روی مخاطب قرار می‌دهد.

در این داستان «السا» که خواهر بزرگ‌تر است از نیرو‌های جادویی بهره می‌برد و همین نیرو‌ها کار دستش می‌دهند. در نتیجه «السا» برای اینکه به اهالی شهر و خواهرش صدمه وارد نکند به کوهستان برفی پناه می‌برد و «آنا» برای نجات خواهر بزرگش دست‌به‌کار می‌شود.

این دو خواهر آدم‌برفی بامزه‌ای با نام «اولاف» (Olaf)، دارند و اگر کارتون «منجمد» را ندیده‌اید پیشنهاد می‌کنیم آب دست‌تان است زمین بگذارید و به همراه اعضای خانواده و به‌خصوص دختربچه‌ها از پرفروش‌ترین کارتون تاریخ سینما حسابی لذت ببرید.


دنیای مخفی آریتی (The Secret World of Arrietty)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

بچه‌ها عاشق چیز‌های کوچک و ریزه‌میزه هستند و کارتون «دنیای مخفی آریتی» داستانی از آدم‌های بند‌انگشتی را به‌نمایش می‌گذارد که مخفیانه در خانه‌ای زندگی می‌کنند و برای گذران زندگی، اشیاء و لوازم آدم‌بزرگ‌های این خانه را می‌دزدند. در همین بین پسری از ساکنین خانه با دختر این خانواده بندانگشتی آشنا می‌شود و به‌رغم تفاوت بسیاری که جثه این دو با هم دارد، رابطه خوبی میان آن‌ها شکل می‌گیرد.

کارتون «دنیای مخفی آریتی» یکی دیگر از شاهکار‌های ژاپنی است که داستان آن از کتاب «قرض‌گیرندگان» (The Borrowers)، نوشته «ماری نورتن» (Mary Norton)، اقتباس شده است.


زیردریایی زرد (Yellow Submarine)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

در این قسمت به کارتونی خاطره‌انگیز و قدیمی اشاره می‌کنیم که اگر اهل موسیقی باشید به‌احتمال زیاد نام آن را شنیده‌اید. کارتون «زیردریایی زرد» سبکی موزیکال و جذاب دارد و داستان آن بر اساس آهنگی از گروه معروف «بیتلز» (Beattles)، نوشته شده است.

کارتون «زیردریایی زرد» از آن دسته کارتون‌های خاص به‌حساب می‌آید که نه تنها علاقه‌مندان به موسیقی را راضی نگه می‌دارد، بلکه برای بچه‌ها نیز سرگرم‌کننده و جذاب است و با کارتونی طرف هستیم که ترانه‌های جذاب و لحنی کلاسیک و ماندگار دارد.


کابوس قبل از کریسمس (The Nightmare Before Christmas)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به‌صورت حرفه‌ای دنیای سینما را دنبال می‌کنید حتماً نام «تیم برتون» (Tim Burton) به گوش شما خورده است و فیلم‌های زیادی از این کارگردان نامدار هالیوودی دیده‌اید. کارتونی که در این قسمت معرفی می‌کنیم نیز توسط «تیم برتون» کارگردانی شده و سبک و سیاق این کارتون همانند نقاشی کتاب‌های کودکان است.

ماجرای «کابوس قبل از کریسمس» از این قرار است که شخصیت آن با نام «جک» (Jack)، به فکر ادغام جشن‌های کریسمس و هالووین می‌افتد و برای رسیدن به چنین هدفی بابانوئل را می‌دزدد.

این اقدام پیامد‌های جالبی به‌دنبال دارد و داستانی هیجان‌انگیز و جذاب را پیش‌روی مخاطب رقم می‌زند. کارتون «کابوس قبل از کریسمس» به لحاظ هنری نیز اثری بسیار قابل تحسین است و ترانه‌ها و آهنگ‌های این کارتون جذابیت آن را دوچندان کرده است.

لازم به ذکر است ماجرای کارتون «کابوس قبل از کریسمس» در دنیایی تیره و ترسناک روایت می‌شود و به‌همین دلیل نیز تماشای این کارتون برای کودکان در کنار والدین‌شان توصیه شده است.


بالا (Up)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

در این قسمت به یکی از مفهومی‌ترین کارتون‌های این فهرست رسیدیم که مطمئن هستیم از تماشای آن سیر نخواهید شد. این کارتون داستان پیرمردی را روایت می‌کند که در جوانی به همراه همسرش سودای سفر به سرزمین‌های ناشناخته را در سر داشت، اما مشکلات زندگی هرگز مجالی برای تحقق این آرزو را به آن‌ها نداد تا اینکه همسر این پیرمرد از دنیا می‌رود و خانه‌اش هم در معرض تخریب قرار می‌گیرد.

در نتیجه پیرمرد هزاران بادکنک به خانه‌اش آویزان می‌کند تا ماند یک بالون در هوا به‌پرواز درآید و با این خانه به سرزمین‌های ناشناخته سفر می‌کند. در این سفر پسری چاق و بامزه نیز همراه پیرمرد است و ماجراهاجویی‌های این پیرمرد و همسفرش حسابی بچه‌ها و دیگر اعضای خانواده را سرگرم خواهد کرد.

کارتون «بالا» به لحاظ هنری نیز در اسکار ۲۰۱۰ خوش درخشید و جایزه بهترین فیلم انیمیشن و بهترین موسیقی را از آن خود کرد.


در جستجوی نمو (Finding Nemo)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

اوایل کارتون «در جستجوی نمو» ممکن است برای بچه‌ها مقداری ترسناک به‌نظر برسد، اما پس از شروع ماجرای این کارتون، بچه‌ها عاشق «نمو»، دلقک‌ماهی بامزه این داستان می‌شوند. در این کارتون «نمو»، بچه‌ماهی شیطان و بامزه‌ای است که گوش به حرف پدرش نمی‌دهد و حسابی به‌دردسر می‌افتد.

در نتیجه «مارلین» (Marlin) به‌عنوان پدر این بچه‌دلقک‌ماهی به دل اقیانوس می‌زند تا «نمو» را پیدا کند. کارتون «در جستجوی نمو» رنگین‌کمانی از رنگ‌های شاداب و جذاب را پیش‌روی بچه‌ها به‌تصویر می‌کشد و آن‌ها را عاشق دریا و ماهی می‌کند. این کارتون رابطه پسر و پدر را نیز به‌خوبی نمایش می‌دهد و برای تحکیم رابطه میان پدر و فرزند پیشنهاد می‌شود.


ترانه دریا (Song of the Sea)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

کارتون‌هایی که در این فهرست به آن‌ها اشاره کردیم اکثراً ساخت آمریکا یا ژاپن بودند، با این حساب، اکنون که به پایان فهرست کارتون‌های خانوادگی نزدیک می‌شویم خالی از لطف نیست اگر به کارتونی محصول ایرلند اشاره کنیم که هنرمندان چیره‌دست ایرلندی به رغم دسترسی به تکنولوژی‌های پیشرفته کامپیوتری، ترجیح داده‌اند صحنه‌به‌صحنه کارتون «ترانه دریا» را به‌صورت دستی نقاشی کنند.

در نتیجه این کارتون به‌لحاظ بصری جذابیت زیادی دارد و داستان آن دو موجود شبیه به خوک‌آبی (Seal)، را روایت می‌کند که با هم خواهر و برادر هستند و به‌دنبال مادر گمشده‌شان می‌گردند.


زوتوپیا (Zootopia)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

این کارتون به اندازه‌ای بامزه است که مطمئن هستیم با تماشای اول آن، داستان کارتون را تا انتها دنبال خواهید کرد. داستان «زوتوپیا» در شهر حیوانات اتفاق می‌افتد و از آنجایی که بچه‌ها عاشق حیوان‌ها هستند، بدون شک کارتون «زوتوپیا» حسابی آن‌ها را سرگرم می‌کند.

کارتون «زوتوپیا» داستان خرگوشی ریزه‌میزه را به‌نمایش می‌گذارد که به‌عنوان افسر پلیس در شهر «زوتوپیا» مشغول خدمت است و در پی چندین اتفاق درگیر پرونده گم‌شدن حیوانات می‌شود. جالب است بدانید کارتون «زوتوپیا» بیشتر از یک میلیارددلار فروش داشته است و اگر اهل تماشای کارتون هستید، آخر همین هفته خانواده را مهمان تماشای این کارتون جذاب کنید.


علاءالدین (Aladdin)

کارتون‌های بامزه‌ای که تماشای آن‌ها را برای دورهمی‌های خانوادگی پیشنهاد می‌کنیم

«علا‌ء‌الدین» نامی آشنا برای مردمان خاورمیانه است و داستان‌های مختلفی از این شخصیت شنیده‌ایم. اگر اخبار سینما را دنبال کرده باشید حتماً به‌خوبی در جریان هستید که اخیراً نسخه‌ای سینمایی از شخصیت «علاءالدین» به‌نمایش درآمد و «ویل اسمیت» (Will Smith)، در این فیلم نقش غول چراغ جادو را بازی کرد. با این حساب پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید نسخه سینمایی «علاءالدین» را تماشا کنید، نگاهی هم به نسخه کارتونی آنکه در سال ۱۹۹۲ به‌نمایش درآمد داشته باشید.

در این کارتون، «رابین ویلیامز» (Robin Williams)، فقید صداپیشگی غول چراغ جادو را بر عهده داشت. کارتون «علاءالدین»، اثری موزیکال و شاد است که بچه‌ها را سرگرم می‌کند و بزرگسالان را یاد خاطره‌های خوش گذشته می‌اندازد. این کارتون توانست جایزه اسکار بهترین موسیقی را از آن خود کند و مطمئن باشید تماشای آن لحظه‌های شادی را برای خانواده رقم خواهد زد.

در این قسمت به پایان فهرست بهترین کارتون‌های خانوادگی رسیدیم، از آنجایی که مطمئن هستیم شما هم کارتون‌های جالبی دیده‌اید که در این فهرست به آن‌ها اشاره نکردیم، در قسمت نظرات برای ما و دیگر خوانند‌ها از کارتون‌های سرگرم‌کننده‌ای بگویید که تماشای آن‌ها در کنار خانواده خالی از لطف نیست.

منبع: rd

کیبورد یاماها مدل PSR-F51

۵,۱۰۰,۰۰۰ تومان

کیبورد رولند مدل EA-7

۱۰.۵میلیونتومان

کيبورد ياماها مدل PSS-E30

۳۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان

کیبورد یاماها مدل PSR-E463

۵۰.۳۶میلیونتومان

ویولن مدل باخ کد 1

۱,۷۰۰,۰۰۰ تومان

ویولن مدل bach

۷۰.۱میلیونتومان

ویولن الکتریک مدل MM60 کد 01

۵۵.۱میلیونتومان
فیلم جی – بهترین کارتون‌ها برای دورهمی‌های خانوادگی (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا