لوازم خانگی برقی

فیلم جی – راهنمای خرید دستگاه اسپرسو ساز + بهترین اسپرسو سازهای دنیا (2021)

فیلم جی – راهنمای خرید دستگاه اسپرسو ساز + بهترین اسپرسو سازهای دنیا (2021)
2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/84e53c6e7acec8a1d75e226b5cb24cb90930f00e_1632547624.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50 اینچ
تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50 اینچ
۱۱,۴۹۰,۰۰۰
٪۱۰
۱۰,۳۰۹,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/0e7e1c48e3c744bdfe5149ed0ecacbff588676c0_1607944370.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 43XT745 سایز 43 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 43XT745 سایز 43 اینچ
تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 43XT745 سایز 43 اینچ
۱۱۴۹۰۰۰۰۰
٪۱۰
۳۱.۱۰میلیونتومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/944af40658f05090e6dfbe50cd20b0fbcf4c6c59_1606285945.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

تلوزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-50SA620U سایز 50 اینچ

تلوزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-50SA620U سایز 50 اینچ
تلوزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-50SA620U سایز 50 اینچ
۷,۹۰۰,۰۰۰
٪۸
۷,۲۴۹,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/e51e74c2ff23b1cb6e9d4f099979e6848178f72f_1611138377.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

تلویزیون ال ای دی هوشمند دوو مدل DSL-50K5700U سایز 50 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند دوو مدل DSL-50K5700U سایز 50 اینچ
تلویزیون ال ای دی هوشمند دوو مدل DSL-50K5700U سایز 50 اینچ
۷۹۰۰۰۰۰۰
٪۸
۲۵.۷میلیونتومان

دستگاه اسپرسو ساز یکی از وسایل کاربردی در آشپزخانه است. امروز در مجله اینترنتی برای تو راهنمای خرید اسپرسو ساز را برای شما تهیه کرده‌ و چندین دستگاه اسپرسو ساز خانگی را معرفی خواهیم کرد.

هیچ چیز شیرین‌تر از آن نیست که یک شات اسپرسوی باکیفیت و حرفه‌ای در خانه نوش‌جان کنید. به علاوه بدون کافه رفتن و متحمل‌شدن هزینه‌های زیاد، از طریق یک دستگاه اسپرسو می‌توان انواع قهوه از جمله لته و کاپوچینو را در عرض 5 دقیقه در خانه آماده کرد. امروزه با رشد روزافزون کافه‌ها در سطح شهر، خوردن قهوه سوای انرژی‌بخشی به بدن، به یکی از عادت‌های مردم تبدیل شده است. چه بسا با مطالعه راهنمای خرید دستگاه اسپرسو ساز خانگی، این خوراکی خوشمزه و مفید را بتوان در منزل نیز تهیه کرد. امروز پس از بررسی انواع دستگاه اسپرسو ساز، چند محصول باکیفیت در بازار را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • انواع دستگاه اسپرسو ساز خانگی
  • دستگاه اسپرسو ساز نیمه اتوماتیک
  • دستگاه اسپرسو ساز فول اتوماتیک
  • دستگاه اسپرسو ساز با اهرم دستی
  • دستگاه نسپرسو ( اسپرسو ساز کپسولی )
 • معرفی 5 مورد از بهترین اسپرسو ساز خانگی
 • کلام آخر

 


انواع دستگاه اسپرسو ساز خانگی


با یک اسپرسو ساز باکیفیت، مقداری قهوه مرغوب، کمی تمرین و ممارست قادر خواهید بود اسپرسویی آماده کنید که با کافی‌من‌های حرفه‌ای با دستگاه‌های صنعتی و رده بالا برابری کند. علاوه بر این بدون این‌که به رستوران یا کافه رجوع کنید، به راحتی و در عرض چند دقیقه قادر به آماده کردن انواع قهوه هستید. همچنین اسپرسو سازهای خانگی مدرن مجهز به نازل بخار هستند که به شما امکان آماده‌سازی لته یا کاپوچینو را نیز می‌دهد.

در ادامه 4 نوع کلی دستگاه اسپرسو ساز را بررسی خواهیم کرد و شما باید پس از در نظر‌ گرفتن نیاز‌های خود، محصولات را از لحاظ راحتی استفاده، امکانات ویژه، حجم مخزن، میزان فشار و قیمت تحلیل کرده و بهترین مدل را برای خود انتخاب کنید.

البته به یاد داشته باشید برای اینکه بتوانید یک شات اسپرسوی گیرا و باکیفیت از دستگاه موردنظر بگیرید، میزان آسیاب و نوع قهوه نیز بسیار مهم است. برای مثال اگر شما قهوه ترکیبی نامرغوبی را به صورت درشت آسیاب کنید، به راحتی از سوراخ‌های پورتافیلتر دستگاه عبور می‌کند و در نتیجه اسپرسوی خیلی آبکی و رقیقی خواهید‌ داشت.

 

دستگاه اسپرسوز ساز نیمه اتوماتیک

دستگاه اسپرسو ساز نیمه‌‌اتومات رایج‌ترین مدل در بازار است. پمپ این محصول با جریان برق کار می‌کند و از طرف کاربر خاموش و روشن می‌شود. البته برای اینکه اسپرسوی استانداردی از آن بگیرید باید به صورت دستی برخی نکات را در آن اعمال کنید.

دستگاه اسپرسو ساز / بهترین اسپرسو ساز خانگی / راهنمای خرید دستگاه اسپرسو ساز

نحوه استفاده از اسپرسو ساز نیمه‌اتوماتیک:

 • مخزن آن را از آب پر کرده و دستگاه را روشن کنید. سپس چند دقیقه صبر کنید تا دستگاه گرم شود.
 • پورتافیلتر آن را باز کنید.
 • مقدار مناسبی قهوه آسیاب‌شده درون پورتافیلتر ریخته و آن را تَمپ (فشار دادن) کنید.
 • پورتافیلتر را در سر جایش ببندید و فنجان را زیر آن قرار دهید. سپس دکمه استارت را بزنید.
 • پس از گذشت حدود 20 ثانیه (بسته به نوع قهوه) عملیات را متوقف کنید.
 • پورتا فیلتر را از روی آن باز کرده و تمیز کنید؛ زیرا تفاله قهوه در آن سفت می‌شود.

پس از چندبار تمرین قادر خواهید‌ بود که اسپرسوی باکیفیتی از نوع دستگاه بگیرید. به علاوه استفاده آسان، تعمیر و نگهداری ساده، قیمت مقرون‌به‌صرفه و سایز جمع و جور این مدل از ویژگی‌های مثبت آن محسوب می‌شوند.

 

دستگاه اسپرسو ساز فول اتوماتیک

صفر تا 100 آماده‌سازی یک شات اسپرسو با این دستگاه به راحتی امکان‌پذیر است؛ چراکه مجهز به گرایندر (آسیاب) داخلی بوده و با فشردن دکمه استارت به صورت خودکار پس از آسیاب کردن دانه‌های قهوه، آن را تَمپ و سپس به‌صورت آماده شده تحویل شما می‌دهد. هر بخش از مراحل آماده‌سازی ممکن است چند دقیقه به طول بیانجامد و همچنین قابلیت جوشاندن شیر برای تهیه لته و کاپوچینو در آن به صورت خودکار یا از طریق نازل بخار موجود است. در آخر این دستگاه تفاله قهوه را نیز در یک محفظه مجزا می‌ریزد.

دستگاه اسپرسو ساز / بهترین دستگاه اسپرسو ساز / راهنمای خرید اسپرسو ساز

نحوه استفاده از اسپرسو ساز فول اتومات:

 • مخزن آب و قهوه را پر کنید و پس از روشن کردن چند دقیقه صبر کرده تا دستگاه گرم شود.
 • یک یا دو فنجان زیر نازل خروج اسپرسو قرار دهید.
 • با فشار دادن دکمه استارت تمامی مراحل به صورت خودکار انجام می‌شود.

استفاده از این دستگاه به هیچ مهارت خاصی نیاز ندارد، ولی سیستم داخلی آن کمی پیچیده است؛ به گونه‌ای که خودتان قادر به تعمیر آن نیسیتید. علاوه بر این در آن حتماً باید از دانه قهوه استفاده کنید و سایز بزرگ جابجایی آن را کمی دشوار می‌کند. این نوع دستگاه اسپرسو ساز قیمت بالاتری نسبت به مدل نیمه اتوماتیک دارد.

 

دستگاه اسپرسو ساز با اهرم دستی

دستگاه اسپرسو ساز / بهترین اسپرسو ساز خانگی

این نوع دستگاه در اصل از نوع کلاسیک و قدیمی است که بهترین نوع اسپرسو را می‌توان از آن گرفت. البته کار با آن نیازمند مهارت‌های تخصصی است و زیاد مناسب استفاده در خانه نیست. این دستگاه برای کسانی که دوست دارند اسپرسوی 100% خالص درست کنند، گزینه خوبی به شمار می‌رود.

 

دستگاه نسپرسو (اسپرسو ساز کپسولی)

دستگاه اسپرسو ساز / راهنمای خرید دستگاه اسپرسو ساز / بهترین اسپرسو ساز خانگی

این دستگاه یکی از بهترین اسپرسو ساز‌های موجود در بازار است که قابلیت استفاده در دفاتر و موسسات اداری را نیز دارد. استفاده از این دستگاه بسیار ساده است؛ به گونه‌ای که تنها با قرار دادن کپسول‌های قهوه در آن، اسپرسوی خالص و خوش طعمی به شما تحویل می‌دهد. کپسول‌های این دستگاه در طعم‌های مختلف وجود دارد، اما در کشورمان به راحتی‌ پیدا نمی‌شوند.

نحوه استفاده از دستگاه نسپرسو:

 • مخزن آب دستگاه را پر کنید و پس از روشن کردن چند دقیقه صبر کنید که دستگاه به دمای موردنظر برسد.
 • کپسول قهوه را درون دستگاه قرار دهید.
 • دکمه استارت را فشار دهید. در انتها پس از خالی شدن کپسول، دستگاه به طور اتوماتیک خاموش خواهد شد.

دستگاه نسپرسو با قیمت مناسب و کارآیی بالا یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در ادارات یا منزل است؛ اما کپسول‌های مخصوص آن در هر سوپرمارکتی یافت نمی‌شود.

 


معرفی 5 مورد از اسپرسو ساز خانگی


در ادامه با چند مورد دستگاه اسپرسو ساز خانگی و جزئیات آن‌ها آشنا می‌شویم.

 

دستگاه اسپرسو ساز دلونگی مدل EC155

دستگاه اسپرسو ساز / بهترین اسپرسو ساز خانگی

اگر علاقه‌مند ورود به دنیای قهوه و اسپرسو هستید، مدل EC155  مناسب‌ترین دستگاه اسپرسو ساز برای شما محسوب می‌شود. استفاده از آن برای مبتدیان بسیار راحت بوده و نام برند دلونگی را نیز یدک می‌کشد. علاوه بر این، این دستگاه دارای نازل بخار است که برای جوشاندن شیر و تهیه کاپوچینو یا لته از آن استفاده می‌شود.

 

اسپرسو ساز خانگی بِلا 13683

دستگاه اسپرسو ساز / راهنمای خرید دستگاه اسپرسو ساز

این دستگاه بسیار مقرون‌به‌صرفه و کوچک است، ولی با استفاده از آن می‌توان اسپرسوی خوبی تهیه کرد. علاوه بر این از طریق نازل بخار موجود در آن قادر خواهید بود که کاپوچینوی خوشمزه و کف‌داری درست کنید.

 

دستگاه اسپرسو ساز مستر کافی مدل کافه باریستا

دستگاه اسپرسو ساز / بهترین اسپرسو ساز خانگی

راحتی استفاده و امکانات بسیار زیاد این دستگاه، آن را به یکی از بهترین محصولات در بازار تبدیل کرده است. اگر می‌خواهید به صورت حرفه‌ای‌تری در خانه اسپرسو درست کنید، به شدت این دستگاه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. محفظه شیر در آن قابل باز شدن است که به واسطه آن شما می‌توانید مقدار باقی‌مانده شیر را در یک ظرف ریخته و نگهداری کنید.

 

اسپرسوز دلونگی ECP3420

دستگاه اسپرسو ساز / راهنمای خرید اسپرسو ساز / بهترین اسپرسو ساز خانگی

کمپانی ایتالیایی دلونگی سال‌ها در حیطه تولید لوازم منزل اعتبار و شهرت کسب کرده است. این کمپانی اسپرسو ساز‌های زیادی نیز دارد که ECP3420 یکی از قدرتمند‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین آنهاست. این دستگاه برای جوشاندن شیر یا آماده کردن چند شات اسپرسوی سینگل یا دبل پشت سر هم، فشار مناسب 15 بار دارد. دمای این دستگاه همیشه مطلوب به نظر می‌رسد. علاوه بر این سینی زیرین آن قابل برداشتن است؛ به گونه‌ای که می‌توان لیوان بلند‌تر و مناسب لته زیر پورتافیلتر گذاشت.

 

اسپرسو ساز خانگی دلونگی EC702

دستگاه اسپرسو ساز / بهترین اسپرسو ساز خانگی

اگر شما درک کاملی از انواع قهوه و اسپرسو دارید، استفاده از این دستگاه برایتان لذت‌بخش خواهد‌ بود؛ در غیر اینصورت به عنوان دستگاهی پیچیده محسوب می‌شود. این دستگاه از دو ترموستات مجزا برای تعادل دما بهره می‌برد. علاوه بر این جنس نازل بخار آن از فلز ضد زنگ بوده که عمر طولانی دارد.

 


کلام آخر


انتخاب بهترین دستگاه اسپرسو ساز رابطه مستقیم با نیاز و بودجه شما دارد. اگر قصد دارید هر روز صبح قبل از رفتن به سر کار یک فنجان قهوه بنوشید، اسپرسو ساز خانگی دلونگی مدل EC155 گزینه‌ای مناسب برای شما محسوب می‌شود. اما اگر به دنیای قهوه علاقه‌مندید یا از عاشقان لته و کاپیچینو هستید، مدل‌های گران قیمت‌تر دلونگی یا مستر کافی برایتان مناسب است. آیا به خوردن قهوه عادت کرده‌اید؟ همین حالا دست به کار شده و دستگاه اسپرسو ساز مناسب خود را سفارش دهید.

ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل D175

۱۴.۵۹ ۱۴,۵۹۰,۰۰۰
۸٪
۱۳,۴۰۰,۰۰۰ تومان
۱۳.۴۰میلیون تومان

ماشین ظرفشویی دوو DWK-2560

۱۴.۳۹ ۱۴,۳۹۰,۰۰۰
۱۰٪
۱۲,۸۹۵,۰۰۰ تومان
۱۲.۹۰میلیون تومان

ماشین ظرفشویی جی پلاس مدل GDW-K462W

۱۴.۸۵ ۱۴,۸۵۰,۰۰۰
۷٪
۱۳,۷۸۰,۰۰۰ تومان
۱۳.۷۸میلیون تومان

ماشین ظرفشویی پاکشوما مدل MDF-15303

۱۴.۶۵ ۱۴,۶۵۰,۰۰۰
۶٪
۱۳,۷۷۰,۰۰۰ تومان
۱۳.۷۷میلیون تومان
فیلم جی – راهنمای خرید دستگاه اسپرسو ساز + بهترین اسپرسو سازهای دنیا (2021)

جارو برقی پارس خزر مدل VC-2200W

۲,۷۳۶,۹۰۰
٪۶
۲,۵۸۰,۰۰۰ تومان

جاروبرقی پارس خزر مدل Turbo 2500WB

۲۷۳۶۹۰۰۰
٪۶
۵۸.۲میلیونتومان

جاروبرقی فیلیپس مدل FC9170

۱۸.۴میلیونتومان

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا