بررسی لوازم جانبی

فیلم جی – عینک اپل ؛ تاریخ عرضه، مشخصات و قیمت (2021)

فیلم جی – عینک اپل ؛ تاریخ عرضه، مشخصات و قیمت (2021)
2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/fb4b3fe379e9fb51c0838e56ec8d2d9f97a08e0a_1632829235.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

شارژر دیواری بیبوشی مدل c15 به همراه کابل تبدیل MicroUSB

شارژر دیواری بیبوشی مدل c15 به همراه کابل تبدیل MicroUSB
شارژر دیواری بیبوشی مدل c15 به همراه کابل تبدیل MicroUSB
۳۵۹,۰۰۰
٪۴۵
۱۹۹,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/416554efd1d7abc8e3aa09a362488f842bfc15ba_1624782874.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کابل شارژ USB به microUSB بیبوشی مدل A20 طول 1 متر

کابل شارژ USB به microUSB بیبوشی مدل A20 طول 1 متر
کابل شارژ USB به microUSB بیبوشی مدل A20 طول 1 متر
۱۹۹,۰۰۰
٪۵۰
۹۹,۵۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/ac657df9a36bc98f388269b6998920e4b5c81eb2_1630820600.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کابل تبدیل USB به لایتنینگ اچ اند ام مدل DCCTL طول 1 متر

کابل تبدیل USB به لایتنینگ اچ اند ام مدل DCCTL طول 1 متر
کابل تبدیل USB به لایتنینگ اچ اند ام مدل DCCTL طول 1 متر
۹۹,۰۰۰
٪۵۵
۴۴,۵۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/d7c7815882760a0fe19d7160c0eebb61eee59bb5_1595675449.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کابل تبدیل USB به USB-C بیبوشی مدل A05 طول 1 متر

کابل تبدیل USB به USB-C بیبوشی مدل A05 طول 1 متر
کابل تبدیل USB به USB-C بیبوشی مدل A05 طول 1 متر
۱۹۹,۵۰۰
٪۵۵
۸۹,۵۰۰ تومان

هندزفری بیبوشی مدل m43

۱۹۹,۰۰۰
٪۵۳
۹۳,۵۰۰ تومان

هندزفری بیبوشی مدل M40

۱۹۹,۰۰۰
٪۵۰
۹۹,۵۰۰ تومان

هدفون بی سیم بیبوشی مدل R03

۹۹۰,۰۰۰
٪۵۰
۴۹۵,۰۰۰ تومان

هدفون بلوتوثی لیتو مدل LB-10

۱,۱۹۰,۰۰۰
٪۵۲
۵۷۰,۰۰۰ تومان

عینک واقعیت افزوده اپل یک محصول پوشیدنی هوشمند است که با وجود شایعات موجود شدن لنزهای اپل گلس (Apple Glass) در سال گذشته، امکان عرضه عینک اپل در آینده نزدیک هنوز در هاله‌ای از ابهام است.

اخبار مختلفی در مورد تاریخ عرضه عینک هوشمند اپل وجود دارد و ممکن است تا پایان سال 2022 یا حداکثر در سال 2023 عرضه شود. به هر صورت این پروژه در حال اجرا است. انتظار می‌رود که اپل گلس با استاربرد (Starboard) یا شاید glassOS کار کند؛ سیستم عامل اختصاصی که در آخرین نسخه iOS 13 رونمایی شد. اما احتمالاً اپل هنوز در حال تست کردن برنامه و فعال‌سازی این عینک باشد. با اخبار مربوط به عينك هوشمند اپل همراه مجله اینترنتی فیلم جی باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

آخرین اخبار اپل گلس

هدست واقعیت مجازی اپل در مقابل اپل گلس!
تاریخ عرضه عینک هوشمند اپل
قیمت عینک هوشمند اپل

امکانات عینک واقعیت افزوده اپل

طراحی عینک اپل
مشخصات اپل گلس
جمع بندی
h

آخرین اخبار اپل گلس

  • احتمالاً اپل به جای نمایشگر و نرم‌افزار مستقل، در حال ساخت مجموعه فریم‌هایی است که با آیفون کار می‌کنند.
  • به گفته تحلیل‌گری به نام مینگ چی کو (Ming Chi Kuo)، می‌توان انتظار داشت که نخستین دستگاه واقعیت افزوده (AR) اپل در سال 2021 عرضه شود و این دستگاه ممکن است عینک هوشمند اپل گلس باشد.
  • حتی اشاره شده است که این عینک از قابلیت دید در شب برخوردار خواهد بود.

در ادامه تاریخ احتمالی عرضه، قیمت، طراحی و مشخصات عینک هوشمند اپل ارائه می‌شود.

عینک هوشمند اپل

هدست واقعیت مجازی اپل در مقابل اپل گلس!

این شرکت علاوه بر عینک اپل، در حال ساخت یک هدست واقعیت مجازی هم است که احتمالاً به زودی عرضه خواهد شد. به گفته کسانی که نمونه‌های اولیه هدست وی آر اپل یا همان هدست واقعیت مجازی را دیده‌اند، این دستگاه دارای ویژگی‌هایی مانند نمایشگرهایی با رزولوشن اولترا های (Ultra-high-resolution) و سیستم اسپیکر سینمایی است که تجربه‌های بصری واقع‌گرایانه را محقق می‌کند.

به گفته همان منابع، این هدست مانند Oculus Quest اما باریک‌تر و با روکش پارچه‌ای است. با این حال طراحی هدست واقعیت مجازی اپل هنوز نهایی نشده است، زیرا این شرکت هنوز در حال تست کردن بهترین اندازه متناسب برای اشکال مختلف سر است. قیمت آن هنوز مشخص نیست، اما نمی‌توان انتظار داشت که با قیمت ارزان عرضه شود. قیمت Quest از 399 دلار شروع می‌شود، در حالی که HTC Vive به قیمت 799 دلار و HoloLens 2 مایکروسافت 3500 دلار است.

هدست وی آر اپل به اپ استور هم دسترسی دارد و کاربران می‌توانند از نرم‌افزارهای ارتباطات، پخش ویدئو و گیمینگ استفاده کنند. دستیار صوتی Siri وظیفه کنترل هدست را بر عهده خواهد داشت. اما تاریخ احتمالی عرضه هدست وی آر اپل سال 2022 خواهد بود.

تاریخ عرضه عینک هوشمند اپل

براساس گزارش بلومبرگ (Bloomberg)، عینک اپل زودتر از سال 2023 عرضه نخواهد شد. اما تاریخ عرضه هدست واقعیت مجازی (VR) اپل برای رقابت با Oculus Rift 2 نزدیک است. به‌علاوه، به گفته مینگ چی کو، اپل گلس تا قبل از سال 2022 عرضه خواهد شد. اما به گفته بلومبرگ با توجه به رویدادی که در شرکت اپل برای ارائه عینک برگزار شد، تاریخ عرضه در سال 2023 خواهد بود.

با این حال، به گفته جان پراسر (Jon Prosser) یکی از معتبرترین افرادی که اطلاعات جدید اپل را گزارش می‌دهد، اپل گلس در ماه مارس تا ژوئن 2021 عرضه خواهد شد. پراسر همچنین می‌گوید که اپل مانند خبر عرضه نسل اول اپل واچ، چند ماه پیش از عرضه این عینک هوشمند، در مورد آن اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

احتمالاً اپل قصد دارد رسانه‌ها در رویداد رونمایی حضور داشته باشند؛ بنابراین، ممکن است تا از سرگیری رویدادهای حضوری فناوری منتظر بماند. در تاریخ 10 ژوئیه سال گذشته اعلام شد که لنزهای عینک واقعیت افزوده اپل از مرحله ساخت نمونه اولیه به تولید آزمایشی رسیده است و احتمالاً این دستگاه پوشیدنی اپل به زودی در بازار عرضه شود.

قیمت عینک هوشمند اپل

عینک واقعیت افزوده اپل

به گفته پراسر قیمت عینک اپل هم اکنون 499 دلار است. البته در مقایسه با هدست‌های واقعیت افزوده رقیب مانند Hololens 2 مایکروسافت ممکن است ارزان به نظر برسد.

اپل گلس برای پردازش به یک آیفون همراه بسنده خواهد کرد؛ بنابراین اجزاء و پیچیدگی کمتری نسبت به Hololens خواهد داشت. بیشتر شبیه عینک‌های هوشمند Vuzix Blade است که دوربین داخلی دارند و از یکپارچه‌سازی Alexa برخوردار هستند. با این حال قیمت Vuzix Blade از 799 دلار شروع می‌شود. اما قیمت احتمالی اپل گلس هم رده برخی از اسمارت واچ‌های برتر اپل است.

امکانات عینک واقعیت افزوده اپل

براساس گزارش بلومبرگ، عینک‌های واقعیت افزوده اپل اطلاعات را از گوشی شما به جلوی صورتتان خواهند آورد. انتظار می‌رود که برای نمایش چیزهایی مانند پیام‌ها، ایمیل‌ها، نقشه‌ها و بازی‌ها در معرض دید کاربر، عینک به آیفون او وصل شود. اپل برنامه‌هایی هم برای اپلیکیشن‌های شخص ثالث در نظر دارد و احتمالاً مانند روش دریافت اپلیکیشن‌های اپل تی وی و اپل واچ، یک اپ استور را برای آن‌ها اختصاص دهد.

به علاوه با توجه به امتیاز انحصاری جدیدی که به اپل داده شده است، شایعاتی وجود دارند مبنی بر اینکه اپل گلس نیازی به لنزهای طبی نخواهد داشت؛ زیرا عینک هوشمند اپل به صورت خودکار برای افراد دارای بینایی ضعیف تنظیم خواهد شد. با این حال ممکن است این امتیاز انحصاری متعلق به هدست واقعیت مجازی یا نسل دوم عینک هوشمند اپل باشد.

یکی دیگر از امتیازهای انحصاری ثبت شده برای اپل امکان دیدن نقاط مورد علاقه شما در سراسر دنیا مانند قابلیت Street View گوگل است. با این تفاوت که این منظره مستقیماً روی لنزهای عینک اپل دیده خواهد شد و می‌توانید بازدید از مکان‌های مختلف را به صورت دیجیتالی تجربه کنید. اپل چنین ویژگی مشابهی را در اپلیکیشن Apple Maps دارد، اما تماشای آن‌ها از پشت عینک هوشمند اپل بسیار جذاب‌تر خواهد بود. قابلیت جالب توجه دیگر اپل گلس امکان دید در شب یا همان دید بهتر در تاریکی از طریق سنسورها است.

اسمارت گلس اپل

طراحی عینک اپل

نمونه اولیه عینک هوشمند اپل شبیه عینک پلاستیکی است، اما احتمالاً از طراحی Clark Kent استفاده شده است. یک اسکنر LiDAR روی دسته سمت راست آن وجود دارد، اما به دلایل حفظ حریم خصوصی هیچ دوربینی در آن قرار داده نشده است، هر چند ممکن است تغییر کند. این عینک دارای یک پایه پلاستیکی با شارژر بی‌سیم است.

از آنجا که عینک واقعیت افزوده اپل اکسسوری آیفون (iPhone) است، همین مسئله قطعاً تأثیراتی بر طراحی آن خواهد داشت. به اندازه ری بن (Ray-Ban) سبک نخواهد بود، اما به حدی سبک و راحت خواهد بود که امکان استفاده روزمره آن وجود داشته باشد.

فعلاً هیچ برنامه‌ای برای ارائه تنوع رنگی در طراحی عینک هوشمند اپل وجود ندارد. همچنین ممکن است اپل اجرای یک ترفند مدولار را هم در نظر داشته باشد. به عنوان مثال، شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه ممکن است این عینک پایه‌های پد قابل تعویض داشته باشد و هر کدام بتوانند هدفی مجزا یا عملکردی متفاوت داشته باشند.

مشخصات اپل گلس

هنوز هیچ مشخصات دقیقی در مورد عینک هوشمند اپل اعلام نشده است، اما می‌توان براساس فناوری‌های فعلی حدسیاتی زد. به‌عنوان مثال ممکن است از همان زاویه دید 52 درجه و رزولوشن 47ppi در Hololens 2 برخوردار باشد. اگر اپل قصد دارد یک راه حل واقعی برای واقعیت افزوده به وجود آورد، انتظار می‌رود که مستقیماً از طریق اتصال وای فای (Wi-Fi) به آیفون وصل شود.

چنانچه لازم باشد آیفون ویدئو گرفته شده توسط دوربین‌های عینک را پردازش کرده و دوباره تصویر سه بعدی را با سرعت بالا (حداقل 60 هرتز و با سرعت تازه‌سازی 120 هرتز) به عینک بفرستد، به پهنای باند بسیار بیشتری نسبت به آنچه بلوتوث فراهم می‌کند، نیاز خواهد داشت. اما در مورد باتری آن، اگر اپل بخواهد رقابت کند، احتمالاً حداقل 3 ساعت دوام خواهد داشت.

جمع بندی

عینک اپل یک عینک واقعیت افزوده است و در خوشبینانه‌ترین احتمال در ماه ژوئن 2021 عرضه خواهد شد. اما همانطور که این شرکت عرضه نسل اول اپل واچ خود را از قبل اعلام کرد، انتظار می‌رود که خبر تاریخ دقیق عرضه عینک هوشمند اپل هم در ماه‌های آینده اعلام شود. لطفاً نظرات خود را در بخش دیدگاه‌های مجله اینترنتی فیلم جی با ما در میان بگذارید.

فیلم جی – عینک اپل ؛ تاریخ عرضه، مشخصات و قیمت (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا