فرهنگ و هنر

فیلم جی – مسابقه «عصر جدید» احسان علیخانی؛ کاپی یا ایده‌ای خلاق؟ (2021)

2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/2808d4441967c54b4c913a5fbf4a6e54efd6074b_1618735083.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار یاهاما مدل C70

گیتار یاهاما مدل C70
گیتار یاهاما مدل C70
۸۶۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/114157606.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک مدل NE2

گیتار کلاسیک مدل NE2
گیتار کلاسیک مدل NE2
۸۶۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/4430586.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار الکتریک کورت مدل Aero Custom به همراه کیس حمل

گیتار الکتریک کورت مدل Aero Custom به همراه کیس حمل
گیتار الکتریک کورت مدل Aero Custom به همراه کیس حمل
۱۷,۸۵۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/26374.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک یاماها مدل C40

گیتار کلاسیک یاماها مدل C40
گیتار کلاسیک یاماها مدل C40
۸۵.۱۷میلیونتومان

پیانو دیجیتال مدل رولی S5088

۲۰,۲۰۰,۰۰۰
٪۸
۱۸,۶۰۰,۰۰۰ تومان

پیانو دیجیتال یاماها مدل P-125

۲۰۲۰۰۰۰۰۰
٪۸
۶۰.۱۸میلیونتومان

روزنامه شهروند – پولاد امین: روز گذشته انتشار خبری درباره سوژه ‌دزدی یکی از برنامه‌های تلویزیون- که در ذیل این خبر نام احسان علیخانی تگ شده بود، یک‌بار دیگر نام این برنامه‌ساز را در فضای رسانه‌ای کشور مطرح کرد. موجی که از آن‌جا آغاز شد، رسانه‌ها نوشتند علیخانی نوجوانی را که هفته پیش ویدیوی حرکات آکروباتیکش همه را شگفت‌زده ‌کرده بود، به تهران کشانده و بعد از ضبط برنامه‌اش او را از دسترس دیگر برنامه‌ها دور نگه داشته است.

این ماجرا در کنار انتشار عکس‌هایی از پشت‌صحنه برنامه عصر جدید احسان علیخانی نام این برنامه را تبدیل کرد به یکی از پرتکرارترین نام‌ها در فضای رسانه‌ای و البته مجازی. موجی که البته چندان هم مثبت نبود و از این‌رو که عکس‌های منتشرشده تقلید یا به‌عبارت بهتر کپی‌کاری نعل به نعلی از برنامه «آمریکاز گات تلنت» را به نمایش می‌گذاشت، احسان در متن بحرانی پردامنه قرار گرفت. بحرانی که البته برای احسان علیخانی اتفاق جدیدی نبود و نیست.

عصر احسان؟

دیروز همچنین رسانه‌ها نوشته بودند که امروز اولین قسمت عصر جدید پخش خواهد شد. پس اکنون که این مطلب را می‌خوانید، این اتفاق به احتمال زیاد رخ داده و احسان برگ جدیدش را که می‌گویند خودش از آن به‌عنوان برگ برنده یاد می‌کند، زمین زده است. فارغ از این‌که برنامه در اولین قسمت چه بازتابی داشته و چه نوع واکنش‌هایی را به‌ بار آورده است؛ اما نکته مهم امیدواری خود احسان علیخانی است. دیروز خبرآنلاین از قول او نوشته بود: «اسمش را گذاشته‌ام عصر جدید؛ چون واقعا یک عصر جدید در دوران کاری‌ام است. از همه تجربه‌های قبلی چون ماه عسل، سه ستاره و حتی فیلمسازی دشوارتر و پیچیده‌تر است».

ورژن ایرانی سایمون و‌ هایدی!

نمونه‌های مشابه عصر جدید را شاید هرکسی حداقل یک‌بار دیده باشد. الگویی تکراری که اوجش را در «آمریکاز گات تلنت» می‌بینیم و البته نمونه‌های منطقه‌ای آن نیز در تلویزیون‌های ترکیه، هند، امارات متحده عربی و بیشتر کشورهای اروپایی ساخته شده‌اند.

عصر جدید کاپی یا ایده‌ای خلاق؟

احسان علیخانی قرار است در برنامه‌اش کسانی را که حس می‌کنند استعدادکی دارند (در هر زمینه‌ای) روبه‌روی داورانش قرار دهد که هرکدام در زمینه‌ای نامی دارند. امین حیایی و رویا نونهالی به‌عنوان چهره‌هایی مطرح در بازیگری، آریا عظیمی‌نژاد که موزیسینی نامدار است و بشیر حسینی هم دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق! چهار داوری که ژانگولربازی با استعدادهای وطنی را قضاوت خواهند کرد. کسانی که قرار است یادآور سایمون کاول و‌هایدی کلوم و آن دو داور دیگر برنامه باشند.

حواشی در انتظار احسان

علیخانی نامش مترادف با حاشیه است و به ‌نظر می‌رسد در عصر جدید نیز این فضای جنجالی و پرحاشیه تکرار خواهد شد. به‌ هرحال علیخانی به‌عنوان نفر اول این برنامه در ارتباط مستقیم با مخاطبان خواهد بود و همین هم او را در فضای شفاف مجازی در معرض سوال قرار می‌دهد.

تمام فرصت احسان

وقتی برنامه‌ای چون عصر جدید از چهار داور بهره می‌برد، یعنی که احسان علیخانی با تمام پتانسیلی که در جذب مخاطب دارد، جز نقش مجری نقش دیگری برعهده نخواهد داشت، اما این ظاهر قضیه است و گفته می‌شود در عصر جدید، تلویزیون برای استفاده از محبوبیت علیخانی ازش خواسته حضور پررنگ‌تری در برنامه داشته باشد. حضوری که البته هنوز نمی‌شود پیش‌بینی دقیقی از کم‌وکیف آن داشت، مگر بعد از پخش چند قسمت آغازین. با این حال احسان علیخانی که گفته «در عصر جدید هرکسی که فکر می‌کند استعداد نابی دارد، برای قرارگرفتن در دل مردم نهایتا ۵دقیقه فرصت دارد»؛ ظاهرا خودش هم با این محدودیت زمانی دست‌وپنجه نرم خواهد کرد. گیریم ددلاین او برای موفقیت نه پنج دقیقه، که دو سه برنامه باشد.

گام محکم

ظاهرا برنامه عصر جدید گام اول را محکم برداشته؛ و حتی پیش از آغاز مورد استقبال مردم قرار گرفته است. گفته می‌شود تاکنون حدود چهار‌هزار نفر ویدیوهایی از طریق اپلیکیشن ثبت‌نام برنامه فرستاده‌اند؛ که در زمینه‌های مختلف، از خوانندگی و استندآپ کمدی تا شعبده‌بازی، ژانگولر و مهارت‌های ورزشی است. از بین این چندهزار نفر هم فعلا ٥٠نفر که حداقل استانداردهای چنین برنامه‌ای را داشته‌اند، انتخاب شده و در چند قسمت اول برنامه حاضر شده‌اند.

عصر جدید کاپی یا ایده‌ای خلاق؟

فرجام احسان

این‌که فرجام عصر جدید چه خواهد شد؛ در آینده کاری احسان علیخانی نقش عمده‌ای دارد. به‌ هرحال این برنامه عرصه‌ای جدید برای این مجری محبوب است که پیش از این با ماه‌عسل به نوعی ثبات در کارش رسیده بود. برنامه‌ای با محوریت پیام‌ها و شعارهای اخلاقی، اما عصر جدید ظاهرا عرصه‌ای یکسره متفاوت است. آیا احسان در این حیطه نیز به موفقیت خواهد رسید؟ پاسخ این پرسش خیلی چیزها را درباره احسان علیخانی روشن خواهد کرد! او که درباره شرکت‌کنندگان برنامه‌اش گفته: «شرکت‌کنندگان در پایان یا می‌فهمند واقعا استعداد خارق‌العاده‌ای دارند که مردم را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد یا خیال‌شان راحت می‌شود که باید بروند پی زندگی‌شان.»

کیبورد یاماها مدل PSR-F51

۵,۱۰۰,۰۰۰ تومان

کیبورد رولند مدل EA-7

۱۰.۵میلیونتومان

کيبورد ياماها مدل PSS-E30

۳۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان

کیبورد یاماها مدل PSR-E463

۵۰.۳۶میلیونتومان

ویولن مدل باخ کد 1

۱,۷۰۰,۰۰۰ تومان

ویولن مدل bach

۷۰.۱میلیونتومان

ویولن الکتریک مدل MM60 کد 01

۵۵.۱میلیونتومان
فیلم جی – مسابقه «عصر جدید» احسان علیخانی؛ کاپی یا ایده‌ای خلاق؟ (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا