بررسی دوربین

فیلم جی | مقایسه دوربین شیائومی می 6X و ردمی نوت 5 (2021)

فیلم جی | مقایسه دوربین شیائومی می 6X و ردمی نوت 5 (2021)
2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/3532470.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دوربین دیجیتال کانن مدل EOS 4000D به همراه لنز 18-55 میلی متر DC III

دوربین دیجیتال کانن مدل EOS 4000D به همراه لنز 18-55 میلی متر DC III
دوربین دیجیتال کانن مدل EOS 4000D به همراه لنز 18-55 میلی متر DC III
۹,۹۳۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/a0f9d026fd5ad280cecfd8ea97c2216bc58002ca_1603208705.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

رینگ لایت مدل DX-260

رینگ لایت مدل DX-260
رینگ لایت مدل DX-260
۹۳.۹میلیونتومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/1031830.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دوربین عکاسی چاپ سریع فوجی فیلم مدل Instax Mini 9

دوربین عکاسی چاپ سریع فوجی فیلم مدل Instax Mini 9
دوربین عکاسی چاپ سریع فوجی فیلم مدل Instax Mini 9
۲۸۳,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/112439699.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دوربین دیجیتال کانن مدل EOS 2000D به همراه لنز 18-55 میلی متر DC III

دوربین دیجیتال کانن مدل EOS 2000D به همراه لنز 18-55 میلی متر DC III
دوربین دیجیتال کانن مدل EOS 2000D به همراه لنز 18-55 میلی متر DC III
۱,۶۹۰,۰۰۰ تومان

دوربین دو چشمی مدل خفاشی

۸۰۰,۰۰۰
٪۱۴
۶۹۰,۰۰۰ تومان

دوربین دوچشمی سولومارک مدل night vision

۲۲,۰۰۰,۰۰۰
٪۱۵
۱۸,۷۰۰,۰۰۰ تومان

دوربین دوچشمی مدل 30x60

۲۲۰۰۰۰۰۰۰
٪۱۵
۷۰.۱۸میلیونتومان

در این مبحث قصد داریم به مقایسه دوربین گوشی های  هوشمند  می 6X در مقابل ردمی نوت 5 شرکت شیائومی بپردازیم: آیا می 6X از دوربین قدرتمندتری برخوردار است؟ شیائومی می 6X چه مزیت هایی دارد که شما را ترغیب به خرید کند؟با ما همراه باشید.

شرکت شیائومی به تازگی در چین دو گوشی هوشمند میان رده معرفی کرده است، گوشی های ردمی نوت 5 و می 6X. علی رغم تعلق به دو خط تولیدی متفاوت، قیمت این دو گوشی بسیار به هم نزدیک است. این بدان معناست که اگر شما قصد خرید یک گوشی هوشمند شیائومی به قیمتی کمتر از 315 دلار را داشته باشید، باید بین خرید یکی از این دو گوشی تصمیم گیری کنید (اگرچه باید گفت اگر قصد خرید مدل های تخفیف داری قدیمی تر را داشته باشید گزینه های بیشتری در اختیار خواهید داشت، اما در این مقاله قصد نداریم بر روی آنها تمرکز کنیم).

از آنجایی که دوربین یکی از مهمترین مولفه های تلفن های هوشمند محسوب می شود، تصمیم گرفتیم به مقایسه عملکرد دوربین های شیائومی می 6X در مقابل شیائومی ردمی نوت 5 بپردازیم. در این مقاله، ما عکس های گرفته شده در حالت ها و موقعیت های مختلف بوسیله هر دو گوشی و با استفاده از تنظیمات پیش فرض آنها را مقایسه می کنیم و در مورد عملکرد هر یک از آنها صحبت خواهیم کرد.

پس اجازه دهید به سراغ نبرد دوربین موبایل های می 6X در مقابل ردمی نوت 5 شیائومی برویم!

پیش از شروع به مقایسه نمونه عکس های گرفته شده بوسیله هر یک از آنها در کنار هم، باید اعتراف کنم که نتایج با آنچه که پیش بینی می کردم متفاوت بود. در مواردی این می 6X بود که عملکرد بهتری داشت، در حالی که در موارد دیگر این افتخار نصیب ردمی نوت 5 می شد. به طور کلی، هر دو آنها در روز نتایج مشابه ای داشتند. در مورد تصاویر گرفته شده در نور کم، داستان کاملا متفاوت است. انتخاب بین یکی از این دو دوربین بسته به این است که شما عکس های گرفته شده در محیط های کم نور را به چه صورتی ترجیح دهید.

شیائومی می 6X در مقایسه با ردمی نوت 5 : عملکرد در روز

در شرایط نوری خوب هر دو این گوشی ها عملکرد مناسبی داشتند. نتایج به دست آمده بسیار شبیه به هم است، ولی باید اضافه کرد که عکس می 6X، از اشباع بهتر و جزئیات نسبتا بیشتری برخوردار بود.

برای مثال اجازه دهید به تصویر گرفته شده از گل قرمز زیر نگاهی بیاندازیم.

می 6X، از رنگ های بهتر و جزئیات نسبتا بهتری برخوردار است. اما به طور کلی، هر دو عکس ها بسیار مشابه هم به نظر می رسند. بنابراین، در تصاویر گرفته شده در نور روز موبایل می 6X از هیچ مزیت چشم گیری برخوردار نیست.

شیائومی

همان طور که در تصاویر زوم شده مشاهده می کنید، دوربین می 6X توانسته جزئیات نسبتا بهتری از بساک های گل را ثبت کند.

شیائومی می 6X در مقابل ردمی نوت 5 : حالت پرتره

در اینجا نیز هر دو این گوشی ها توانستند پرتره های خیلی خوبی را ثبت کنند. از آنجا که الگوریتم های این دو گوشی برای گرفتن تصاویر پرتره یکسان است، این امر تعجب آور هم نیست. حتی میزان جزئیات ثبت شده هم بسیار مشابه یکدیگر است. بنابراین هیچ تفاوت چشم گیری در کیفیت آنها وجود ندارد.

شیائومی می 6X در مقابل ردمی نوت 5 : فضای باز کم نور

به نظر می رسد شیائومی می 6X، درفضای باز کم نور جزیئات نسبتا بیشتر و نویز کمتری را ثبت کرده باشد. حتی رنگ ها هم در  عکس این گوشی بهتر به نظر می رسد.

برای مثال، نگاهی به نمونه های بالا بیاندازید. درخت موجود در گوشه پایینی سمت چپ  قطعا سبز تر از همین درخت در عکس گرفته شده بوسیله ردمی نوت 5 است. همچنین، در مقایسه با عکس RN5، در نواحی تیره عکس می 6X، نویز بسیار کمتری مشاهده می شود. در این مورد می توان گفت که می 6X عملکرد بهتری نسبت به مدل Redmi دارد.

شیائومی

 

شیائومی می 6X در مقابل ردمی نوت 5 : نور مصنوعی

در فضای درون ساختمان، و در زیر نور مصنوعی، عکس شیائومی می 6X، رنگ ها را بهتر ثبت می کند. سطح جزئیات ثبت شده در  عکس های این گوشی نیز اندکی بهتر است، ولی در بعضی موارد، متوجه می شوید تصویر گرفته شده بوسیله ردمی نوت 5 کیفیت بهتری را ارائه می دهد.

برای مثال، در نمونه بالا، رنگ های موجود در عکس می 6X بهتر است. اگرچه، هنگامی که تصویر را بزرگ نمایی می کنید، متوجه می شوید که لکه های میوه دراگون در عکس ردمی نوت 5 بهتر ثبت شده است. با این حال، تصویر می 6X، به طور کلی بهتر به نظر می رسد.

شیائومی

شیائومی می 6X در مقابل ردمی نوت 5 : نور بسیار کم

هنگامی که نور کم می شود، دوربین شیائومی می 6X تصاویری بهتر با رنگ ها و جزئیاتی بهتر را ثبت می کند. اگرچه، این امر بهایی هم دارد. نمونه زیر را مشاهده کنید.

در عکس می 6X ققسه کتاب از لحاظ رنگ ها و روشنایی بهتر به نظر می رسد، اما، مشخص است که تصویر از نویز بسیار بالایی برخوردار است. در مقابل، تصویر ردمی نوت 5 تیره تر است و جزئیات به خوبی ثبت نشده اند. ولی علی رقم نویز، تصویر می 6X همچنان بهتر به نظر می رسد.

دلیل وجود نویز بیشتر در تصویر می 6X اینست که در این گوشی ISO تا 9600 واحد افزایش می یابد، که این میزان در مقایسه با ISO 6400  واحدی موبایل RN5 بسیار بیشتر است.

شیائومی می 6X در مقابل ردمی نوت 5 : عکاسی در شب

هنگامی که پای عکاسی در شب به میان می آید، دوباره می توان مشاهده کرد که  عکس های می 6X از نویز بالاتری برخوردارند. به نمونه های زیر نگاه کنید.

دوربین می 6X برای نشان دادن هرچه بهتر فضای پارکینگ ساختمان های پس زمینه را بیش از حد نور داده است. اما این امر باعث می شود که تصویر نویز زیادی داشته باشد. تصویر ردمی نوت 5 خیلی بهتر نیست، چرا که تاریک تر از تصویر می 6X است، اما نویز کمتری در آن مشاهده می شود و از جزئیات نسبتا بهتری برخوردار است. به شخصه، در اینجا من نمونه عکس ردمی نوت 5 را انتخاب می کنم!

نبرد دوربین موبایل های می 6X در مقابل ردمی نوت 5 شیائومی : نتیجه گیری

به طور خلاصه باید گفت از سخت افزار بهتر دوربین شیائومی می 6X استفاده مناسبی نشده است. دوربین آن خیلی بهتر از دوربین های 12+5 مگاپیکسلی ردمی نوت 5 نیست و حتی در موقعیت های کم نور، یعنی جایی که می 6X باید عملکرد بهتری داشته باشد، نمونه مملو از نویز بود.

در کل، باید بگوییم عملکرد دوربین شیائومی می 6X برای عکاسی در محیط های کم نور  مرا بسیار نا امید کرد. اگر شرکت بتواند نویز موجود در عکس های گرفته شده در محیط های کم نور را محدود سازد، اوضاع برای می 6X بهتر پیش خواهد رفت. در غیر این صورت، اطمینان دارم به دلیل باتری بهتر و جک هدفون اختصاصی بسیاری از کاربران به خرید ردمی نوت 5 تمایل پیدا می کنند.

نظر شما چیست؟ آیا از میزان نویز موجود در عکس های گرفته شده توسط می 6X در محیط های کم نور راضی هستید؟

تلسکوپ سلسترون مدل ASTROMASTER کد 90

۱۵,۱۰۰,۰۰۰
٪۳
۱۴,۶۴۷,۰۰۰ تومان

تلسکوپ شکستی مدل Celestial Body Accidence

۱۵۱۰۰۰۰۰۰
٪۳
۶۵.۱۴میلیونتومان

تلسکوپ مدل c 2105

۹۵۵,۰۰۰
٪۲۰
۷۶۴,۰۰۰ تومان
فیلم جی | مقایسه دوربین شیائومی می 6X و ردمی نوت 5 (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا