فرهنگ و هنر

فیلم جی – پرهزینه‎ترین سریال‌های تاریخ (2021)

فیلم جی – پرهزینه‎ترین سریال‌های تاریخ (2021)
2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/2808d4441967c54b4c913a5fbf4a6e54efd6074b_1618735083.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار یاهاما مدل C70

گیتار یاهاما مدل C70
گیتار یاهاما مدل C70
۷۹۹,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/114157606.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک مدل NE2

گیتار کلاسیک مدل NE2
گیتار کلاسیک مدل NE2
۸۶۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/66c024b7bccfa57700bc78419f32192909b066d1_1626293558.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار افرا مدل F4 کد CA

گیتار افرا مدل F4 کد CA
گیتار افرا مدل F4 کد CA
۲,۱۰۰,۰۰۰
٪۲۵
۱,۵۷۵,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/237746.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک یاماها مدل C70

گیتار کلاسیک یاماها مدل C70
گیتار کلاسیک یاماها مدل C70
۲۱۰۰۰۰۰۰
٪۲۵
۵۸.۱میلیونتومان

پیانو دیجیتال مدل رولی S5088

۲۰,۲۰۰,۰۰۰
٪۸
۱۸,۵۰۰,۰۰۰ تومان

پیانو دیجیتال یاماها مدل P-125

۲۰۲۰۰۰۰۰۰
٪۸
۵۰.۱۸میلیونتومان

برترین‎ها: اگر اهل دیدن سریال‎های تلویزیونی باشید، حتما می‎توانید حدس بزنید که کدام سریال‎ها بیشترین هزینه را برای ساخت مجموعه های خود پرداخت کرده اند. البته برخی از سریال‎ها هستند که برخلاف انتظار، جزو پرهزینه‎ترین‎ها به حساب می آیند. اگر دوست دارید با پرهزینه‎ترین سریال‎های تلویزیونی تاریخ آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه‌مان باشید.

 سریال «حسی» – ۹میلیون دلار

SENSE۸ یا «حسی» یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی به سبک علمی-تخیلی و دراما است که توسط واچوفسکی‌ها و جی. مایکل استرازینسکی نوشته، تهیه و ساخته شده است. هم‌اکنون فصل نخست مجموعه شامل ۱۲ قسمت تولید شده که از تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۱۵ از طریق رسانه اینترنتی نت‌فلیکس در دسترس قرار گرفته است.

داستان مجموعه درباره هشت غریبه از نقاط مختلف جهان است که ناگهان از طریق ارتباط ذهنی و عاطفی به یکدیگر مرتبط می‌شوند و باید راهی برای زنده ماندن از دست کسانی که آن‌ها را به چشم تهدیدی برای نظم جهانی می‌پندارند پیدا کنند. نت‎فلیکس برای فیلبرداری هر اپیزود از این فیلم که هر کدام در نقطه مختلفی از جهان بود، مجبور به پرداخت ۹ میلیون دلار شد. البته گویا اپیزود اول این فیلم رضایت بخش نبود، از این رو همان جا هم پایان یافت.


سریال «مارکوپولو» – ۹میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

مارکوپولو سریال درام تاریخی آمریکایی است که از شبکه نتفلیکس در حال پخش است. داستان سریال که در قرن سیزدهم اتفاق می‌افتد از این قرار است که در دنیایی که از حرص و طمع، قدرت و زورگویی و رقابت‌های کثیف پر شده است، تاجر و جهانگرد ونیزیِ مشهور، مارکو پولو،خود را در دربار کوبلای خان، پادشاه مغول‌ها می‌بیند. پدرش او را به‌عنوان وثیقه نزد کوبلای خان گذاشته و او در آن محیط پرورش یافته و به یکی از خدمتگذاران بالا مقام دربار تبدیل می‌شود.

این سریال تنها برای هر  ۱۰ اپیزود اول ۹ میلیون دلار هزینه کرد. با این وجود این، سریال برخلاف انتظار‌ها رنکینگ بالایی نداشت و در فصل دوم آن حدود ۲۰۰ میلیون دلار ضرر کرد که یکی از شکست‌های به‌‎یاد‎ماندنی در تاریخ نت‌فلیکس به حساب می‌آید.


 سریال «رُم» – ۱۰میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

قبل از سریال «بازی تاج و تخت» سریال «رم» بر سر زبان‌ها بود. این مجموعه تلویزیونی، توسط برونو هلر، جان میلیوس، و ویلیام جی مک دونالد تولید شد. این سریال در واقع داستان روم باستان، در دوران‌گذار از جمهوری به امپراتوری را روایت می‌کند. داستانی که از تهاجم ژولیوس سزار به سرزمین گل (فرانسه امروزی) آغاز می‌شود و به مرگ مارک آنتونی و ظهور و شکل‌گیری اولین امپراتور آگوستوس ختم می‌گردد.  این سریال موفقیت‌های فراوانی را در نظرسنجی‎های مختلف برای HBO و بی بی سی به همراه داشت. رسانه‎های زیادی از همان آغاز پخش سریال رم نسبت به نمایش آن توجه خاص نشان دادند و هر دو فصل این سریال، مفتخر به نامزدی جوایز متعدد و دریافت بسیاری از این جوایز افتخارآمیز شدند.

طبق گزارشات مجله فوبز، هر اپیزود از این سریال حدود ۶ تا ۱۰ میلیون دلار هزینه برداشت. اگر چه این سریال در فصل دوم متوقف شد، اما اثر به یاد ماندنی از خود بر خاطره‌ها بر جای گذاشت.


سریال «دوستان» – ۱۰میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

سریال تلویزیونی «دوستان» را با هیچ مجموعه تلویزیونی دیگر نمی‌توان مقایسه کرد. این مجموعه کمدی که توسط دیوید کرین و مارتا کافمن ساخته شده، از ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ از شبکه ان‌بی‌سی پخش گردید. این مجموعه دارای ده فصل است و هنوز در شبکه‌های مختلف در حال بازبخش می‌باشد. داستان آن درباره شش دوست است که در منهتن نیویورک زندگی می‌کنند.

«دوستان» به یکی از محبوب‌ترین کمدی موقعیت‌های تاریخ تبدیل شد. این سریال در مجموع ۶۲ نامزدی جایزه امی و در سال ۲۰۰۲ جایزه بهترین سریال کمدی را برای فصل هشتم به دست آورد. این سریال در فهرست «۵۰ سریال برتر تاریخ TV Guide» در رده ۲۱ و در فهرست ۵۰ سریال برتر تاریخ مجله امپایر در رده ۷ قرار دارد. هر اپیزود از آخرین فصل این سریال محبوب ۱۰ میلیون دلار هزینه برداشت که هنوز هم ارزش این سرمایه گذاری را داشته است.


سریال «تئوری بیگ‌بنگ» – ۱۰میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

یکی دیگر از سریال‌هایی که در تلویزیون تاریخ‎ساز شد، سریال «تئوری بیگ بنگ» است. این مجموعه تلویزیونی در گونه کمدی است که از شبکه سی‌بی‌اس و از سال ۲۰۰۷ پخش می‌شود. چاک لوری و بیل پریدی سازندگان این مجموعه تلویزیونی هستند. محوریت این مجموعه بر روی ۵ کاراکتر می‌باشد. طبق گزارشات، هر اپیزود از این سریال، ۱۰ میلیون دلار هزینه داشت. ستاره‌های این سریال از جمله جانی گالکی، جیمز پارسونز و کیلی کوئوکو از سال ۲۰۱۴ تاکنون، هر کدام ۱ میلیون دلار برای هر اپیزود دریافت می‌کردند که رقم کمی نبود.


 سریال «جوخه برادران» – ۱۲.۵میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

«جوخه برادران» یک مجموعه تلویزیونی کوتاهی است که در ۱۰ قسمت تولید شده و در مورد جنگ جهانی دوم می‌باشد. تهیه‌کنندگان اصلی این سریال، تام هنکس و استیون اسپیلبرگ هستند که پیش‌تر در فیلم «نجات سرباز رایان» با هم همکاری داشتند.

این مجموعه تلویزیونی برای اولین بار توسط شبکه اچ‌بی‌او در سال ۲۰۰۱ به نمایش درآمد و از آن پس شبکه‌های متعددی اقدام به بازپخش آن نمودند. داستان سریال نیز در خصوص گروهی از سربازان آمریکایی، از روزی که دوره‌های آموزشی خود را طی می‌کنند تا روز پیروزی در جنگ است. این سریال در imdb در بین نمایش‌های تلویزیونی مقام دوم و در سریال‌ها مقام سوم را دارد.

هر اپیزود از این سریال ۱۲.۵ میلیون دلار هزینه برداشت که دلیل آن هم جزییات فیلم بود. لباس های بازیگران، پشت صحنه‎های خاص و منحصربفرد و … باعث شد که ساخت هر اپیزود از این سریال هزینه بالایی را در پی داشته باشد که البته ارزشش را داشت، زیرا این سریال در سال ۲۰۰۲، بیش از ۳۰ جایزه را از آن خود کرد.


 سریال «بخش فوریت‌های پزشکی» – ۱۳میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

«بخش فوریت‌های پزشکی» یک مجموعه تلویزیونی محبوب ساخته کشور آمریکا می‌باشد. این مجموعه تلویزیونی درباره پرستاران، پزشکان و دانشجویان علوم پزشکی بود که در بخش فوریت‌های پزشکی در یک بیمارستان در شیکاگو کار می‌کردند. داستان‌های هیجانی و سرعت انجام اتفاقات در قصه‌های این سریال از دلایل محبوبیت و شهرت آن به‌شمار می‌رفت.‌ ای آر در سال ۱۹۹۴ میلادی پخش گردید و در سال ۲۰۰۴ میلادی ۲۱ جایزه امی دریافت کرد. این سریال جزو پرهزینه‌ترین سریال‌ها بود، به طوری که ۱۳ میلیون دلار برای هر اپیزود آن خرج شد.


 سریال «بازی تاج‌و‌تخت» – ۱۵میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

«بازی تاج و تخت» یکی از موفق‌ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ بود که به سبک خیال‌پردازی حماسی و توسط دیوید بنیاف و دی. بی. وایس برای شبکه اچ‌بی‌او ساخته شد. داستان سریال در قاره‌های خیالی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند.

این سریال تاکنون نامزد و برنده بسیاری از جوایز شده‌ است که از میان آن‌ها می‌توان به نامزدی جایزه امی بهترین سریال درام برای هر چهار فصل پخش شده آن، یک نامزدی جایزه گلدن گلوب برای بهترین سریال تلویزیونی درام و نامزدی جایزه هوگو برای بهترین نمایش درام اشاره کرد. پیتر دینکلیج نیز برای بازی در نقش تیریون لنیستر موفق به دریافت سه جایزه امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و یک جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده‌است.

هراپیزود این سریال حدود ۱۰ میلیون دلار هزینه برداشت، اما موفقیت آن به گونه‌ای بود که تمام این هزینه‌ها را جبران کرد.


 سریال «اقیانوس آرام» – ۲۱میلیون دلار

پرهزینه‎ترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ

شاید فکر کنید که «بازی تاج و تخت» پرهزینه‌ترین سریال تلویزیونی است، اما اشتباه کرده اید، «اقیانوس آرام» در رتبه اول این فهرست قرار گرفته است. این سریال یک مینی‌سریال ۱۰ قسمتی آمریکایی درباره جنگ جهانی دوم است که از ۱۴ مارس ۲۰۱۰ تا ۱۶ مه ۲۰۱۰ از شبکه HBO پخش می‌شد. تهیه‌کنندگان اصلی این سریال، تام هنکس و استیون اسپیلبرگ هستند. این مجموعه برگرفته از داستانی واقعی از وقایع جنگ جهانی دوم به روایتی شیوا و رسا و صد البته دیدنی می‌باشد. داستانی با درون مایه جنگی و روایتی عمیق از جنگ آمریکا و ژاپن!

ساخت این سریال ۲۱ میلیون دلار هزینه داشته که بیشتر آن هم برای صحنه سازی جنگ جهانی دوم و جزییات صحنه‌های فیلمبرداری خرج شده است.

منبع: therichest

کیبورد یاماها مدل PSR-F51

۵,۱۰۰,۰۰۰
٪۶
۴,۷۹۴,۰۰۰ تومان

کیبورد مدل PN37-2020

۵۱۰۰۰۰۰۰
٪۶
۷۹.۴میلیونتومان

کیبورد مدلی مدل M15

۱,۰۸۰,۰۰۰ تومان

کیبورد رولند مدل EA-7

۰۸.۱میلیونتومان

ویولن مدل باخ کد 1

۱,۸۰۰,۰۰۰
٪۱۸
۱,۴۷۰,۰۰۰ تومان

ویولن آکوستیک کارل هافنر مدل AS-180-V

۱۸۰۰۰۰۰۰
٪۱۸
۴۷.۱میلیونتومان

ویولن مدل bach

۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
فیلم جی – پرهزینه‎ترین سریال‌های تاریخ (2021)

گیرنده دیجیتال مدل Hybrid tv

۲,۰۹۹,۷۰۰
٪۳
۲,۰۳۵,۷۰۰ تومان

گیرنده دیجیتال دنای مدل STB962T2

۲۰۹۹۷۰۰۰
٪۳
۰۴.۲میلیونتومان

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا