ارز دیجیتال

فیلم جی – پرونده ریپل: قاضی اجازه دسترسی کمیسیون بورس آمریکا به چت‌های کارکنان ریپل را صادر کرد (2021)

فیلم جی – پرونده ریپل: قاضی اجازه دسترسی کمیسیون بورس آمریکا به چت‌های کارکنان ریپل را صادر کرد (2021)

ریپل از طرف قاضی دستور گرفته است تا اطلاعات مربوط به پیام‌های کارکنان خود در پیام‌رسان اسلک (Slack) را به طور کامل به کمیسیون بورس آمریکا ارائه کند. این شرکت مدعی شده است که تهیه این اطلاعات هزینه‌ای ۱ میلیون دلاری دارد.

به گزارش کوین تلگراف، سارا نتبرن (Sarah Netburn)، قاضی پرونده ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، به شرکت ریپل دستور داده است تا ۱ میلیون پیام مربوط به کارکنان خود در اسلک را که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به‌دنبال دسترسی به آنها بود و این شرکت از دادن آنها خودداری کرده بود، به این نهاد ارائه کند.

با وجود اعتراضات ریپل مبنی بر اینکه انجام این کار هزینه‌ای ۱ میلیون دلاری برای این شرکت در پی دارد، قاضی این پیام‌ها را شواهدی مهم و ویژه برای پرونده جاری شکایت کمیسیون بورس آمریکا علیه شرکت چند میلیارد دلاری ریپل دانست که به‌دلیل فروش غیرقانونی توکن‌های «XRP» به‌صورت اوراق بهادار ثبت‌نشده متهم شده است.

کمیسیون بورس آمریکا در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) شکایتی را علیه ریپل و مدیران این شرکت یعنی کریس لارسن (Christian Larsen) و برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse) تنظیم و آنها را متهم کرد که توکن‌های XRP را، که از نظر این کمیسیون اوراق بهادار محسوب می‌شوند، بدون ثبت به فروش رسانده است.

بر اساس گزارش «Law360»، کمیسیون بورس آمریکا روز ۹ اوت (۱۸ مرداد) درخواست اصلی خود را برای الزام ریپل به دادگاه ارائه کرد و مدعی شد که پیام‌های ردوبدل‌شده میان کارکنان این شرکت «مربوط به ادعاها و دفاعیه‌های هر دو طرف دعوی است و با ملزومات پرونده تناسب دارد». کمیسیون بورس همچنین اعلام کرد که ریپل باید علاوه بر پیام‌های موجود در اسلک، پیام‌های مربوط به ۲۲ ایمیل سازمانی خود را هم به دادگاه ارائه کند.

کمیسیون بورس ماه گذشته به قاضی نتبرن گفته بود که فایل مربوط به پیام‌های اسلک که از سوی ریپل ارائه شده است ناقص به نظر می‌رسد. ریپل ابتدا این ادعا را تکذیب کرد اما کمی بعد ادعایش را به این شکل اصلاح کرد که اشتباهی در پردازش اطلاعات رخ داده و در نهایت باعث شده است تا این شرکت تنها بخش کوچکی از پیام‌های مربوطه را پردازش کند و بیش از ۱ میلیون پیام مفقود شود.

کمیسیون بورس آمریکا در واکنش به این موضوع اعلام کرد که کوتاهی ریپل در ارائه کامل داده‌های مربوط به پیام‌های کارکنانش در اسلک به‌شدت به روند این پرونده لطمه زده است، زیرا همان تعداد پیامی که کمیسیون از ریپل دریافت کرده نشان می‌دهد که بقیه پیام‌ها هم کاملاً مهم و به این پرونده مربوط هستند.

کمیسیون بورس گفته است:

این پیام‌ها شامل گفتگوهایی درباره تمایل ریپل به ایجاد معاملات پرریسک XRP، تأثیر اعلامیه‌ها و دخالت‌های ریپل بر قیمت XRP و همچنین ارتباط [خود] شرکت با این موضوع، ارتباط و اهمیت محوری فروش XRP به کسب‌وکار کلی شرکت ریپل و وضعیت قانونی توکن XRP است.

ریپل گفته است که حکم دادگاه برای ارائه پیام‌های مربوط به کارکنان این شرکت، با توجه به هزینه ۱ میلیون دلاری و زمان چند ماهه‌ای که صرف تهیه آنها می‌شود، کاری ناعادلانه و غیرمنطقی است. قاضی نتبرن هم در پاسخ گفته است که اهمیت این پیام‌ها برای پرونده بسیار بیشتر از هزینه‌ای است که ریپل برای تهیه آنها پرداخت می‌کند.

قاضی نتبرن دراین‌باره گفت:

توافق قبلی ریپل برای ارائه پیام‌های موجود در اسلک، منابع مربوط به طرفین دعوی و تعداد پیام‌هایی که مورد مناقشه قرار گرفته است، نسبت به هرگونه مسئولیتی که به ریپل تحمیل شده است از اهمیت بیشتری برخوردار است.

فیلم جی – پرونده ریپل: قاضی اجازه دسترسی کمیسیون بورس آمریکا به چت‌های کارکنان ریپل را صادر کرد (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا