ابزار سلامت

فیلم جی | ۲۵ مدل چوب ماهیگیری پرقدرت و ارزان با خرید اینترنتی (2021)

فیلم جی | ۲۵ مدل چوب ماهیگیری پرقدرت و ارزان با خرید اینترنتی (2021)
2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/f25ba94ab8dd04b549258c92fe5253f15a95420c_1612104638.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دستگاه تست قند خون اکیو چک مدل اینستنت

دستگاه تست قند خون اکیو چک مدل اینستنت
دستگاه تست قند خون اکیو چک مدل اینستنت
۱۷۴,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/2717137.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 به همراه یک بسته نوار 50 عددی

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 به همراه یک بسته نوار 50 عددی
دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 به همراه یک بسته نوار 50 عددی
۲۷۳,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/a8bf0de84fa5ef2d035f43543030b583367b07b7_1594103341.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دستگاه تست قند خون آوان مدل AGM01 به همراه 25 عدد نوار تست قند خون

دستگاه تست قند خون آوان مدل AGM01 به همراه 25 عدد نوار تست قند خون
دستگاه تست قند خون آوان مدل AGM01 به همراه 25 عدد نوار تست قند خون
۱۴۴,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/117688153.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 به همراه نوار مجموعه 4 عددی و سوزن مجموعه 2 عددی

دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 به همراه نوار مجموعه 4 عددی و سوزن مجموعه 2 عددی
دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 به همراه نوار مجموعه 4 عددی و سوزن مجموعه 2 عددی
۵۹۳,۵۰۰ تومان
فیلم جی | ۲۵ مدل چوب ماهیگیری پرقدرت و ارزان با خرید اینترنتی (2021)

راهنمای خرید چوب ماهیگیری

چوب ماهیگیری یک وسیله ایده آل برای تمام کسانی است که می خواهند بصورت تفریحی به امر ماهیگیری بپردازند. امروزه مدل های مختلفی از این چوب های صیادی در بازار ایران به چشم می خورد و برای همین نیز نیاز است تا پیش از دست به جیب شدن برای خرید آن ها ابتدا با نکات مهمی در خصوص انتخاب و خرید چوب ماهیگیری آشنا شوید که برای این منظور پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان این مطلب از مجله لیست بیست را از دست ندهید.

معرفی انواع مختلفی از چوب های صیادی

مدل سطحی: از این مدل چوب ها بیشتر برای صید ماهی های نزدیک به خطوط ساحلی استفاده می شود. عمدتا از طول ۴۲۰ سانتی متری برخوردارند و می توان بواسطه آن ها از پرتاب های بلندی را جهت انداختن طعمه به آب انجام داد. نام دیگر این مدل از محصولات، چوب ماهیگیری سرف (Surf) نیز می باشد.

مدل اسپینینگ: چوب های ماهیگیری اسپینینگ چیزی بین ۵ تا ۸ حلقه جهت حمایت از نخ ماهیگیری برخوردار هستند. این مدل از چوب ها عمدتا از جنس کربن و یا فایبرگلاس طراحی شده و از انعطاف پذیری مناسبی برخوردارند. می توان از این مدل چوب ها جهت شکار ماهی قزل آلا و همچنین آبزیان رودخانه ای استفاده نمود. طول این محصولات چیزی بین ۱۸۰ تا ۳۳۰ سانتی متر بوده و بر روی آن از طعمه های مصنوعی استفاده می شود.

مدل صید کپور: این نوع از چوب های ماهیگیری مخصوص صید ماهی های کپور هستند. از قدرت پرتابی مناسب و مقاومت ایده آلی در برابر فشار و ضربه برخوردارند.

مدل فلوتینگ: چوب های ماهیگیری فلوتینگ در دو اندازه کوتاه (۳۰۰ الی ۴۲۰ سانتی متر) و بلند (۶۰۰ الی ۹۰۰ سانتی متر) طراحی و تولید می شوند. از اندازه کوتاه آن ها می توان برای صید ماهی های رودخانه ای و از اندازه بلند آن ها نیز برای شکار ماهی های دریایی استفاده کرد. این مدل از چوب ها را می توان هم به صورت چند تکه ای خریداری نمود و هم بصورت تلسکوپی؛

مدل اسپینینگ دریایی: این نوع از تجهیزات صیادی مناسب شکار ماهی های بزرگ است. طول این مدل از محصولات چیزی بین ۲۱۰ تا ۳۳۰ سانتی متر بوده و دارای ضخامت بیشتری به نسبت دیگر مدل چوب های ماهیگیری می باشد. قدرت پرتابی این چوب ها بالا و عمدتا برای صید ماهی توسط آنان از طعمه های مصنوعی استفاده می شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید مایو مردانه

مدل ترولینگ: این مدل از چوب های ماهیگیری مخصوص صید ماهی از دریاچه ها و اقلیم های آب شور هستند. صیادان با استفاده از این مدل چوب ها می توانند در حین حرکت خود اقدام به صید ماهی نمایند. سرعت عمل بالا و اکشن فوق العاده سریع این نوع از چوب های ماهیگیری اصلی ترین نقطه قوت آنان محسوب می شود.

مدل کاسی: این مدل از چوب های ماهیگیری از جنس فیبر کربن تولید می شوند. فاقد قابلیت تغییر اندازه تلسکوپی و حلقه بر روی خود هستند. عمدتا از آن ها برای صید ماهی های رودخانه ای همچون: ماهی سفید، کولی و کپور استفاده می شوند. این مدل از چوب های ماهیگیری می توانند تا ارتفاع ۶ متری طراحی و تولید شوند.

مدل پشه: همانند نام خود جهت صید ماهی توسط این مدل از چوپ ها از طعمه های حشره ای استفاده می شود. عمده چوب های ماهیگیری مدل پشه از جنس فیبر کربن یا فایبرگلاس ساخته می شوند. در اندازه های گوناگونی تولید شده و می توان از آن ها هم برای صید ماهی در رودخانه و هم در دریاچه بهره گرفت.

مدل بیت کستینگ: فرم این نوع از چوب های ماهیگیری بیشتر مناسب صیادان حرفه ای می باشد. بر روی دسته چرخ این مدل از چوب ها جابی برای قرار گرفتن انگشتان صیاد تعبیه شده است. می توان با داشتن یک چوب ماهیگیری بیت کستینگ عمل پرتاب طعمه را بصورت پیاپی انجام داد.

مدل ساحلی: انعطاف پذیری بالا در کنار وجود حلقه های فراوان جهت هدایت هرچه بهتر نخ ماهیگیری از جمله ویژگی برتر چوب های ماهیگیری ساحلی هستند. از این مدل چوب ها همانند نام آنان جهت صید ماهی های دریایی از اقلیم های ساحلی استفاده می شود. از طولی میان ۳۳۰ تا ۵۰۰ سانتی متر برخوردار هستند و غالبا از جنس کربن نیز ساخته می شوند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید توپ بدنسازی

نکات مهم هنگام خرید چوب ماهیگیری

انتخاب نوع چوب ماهیگیری

 • اولین نکته در خصوص خرید چوب ماهیگیری توجه به نوع آن می باشد.
 • برای این منظور توصیه می کنیم به مطالعه دقیق بخش قبلی از همین مطلب برای خود بپردازید.
 • فراموش نکنید که با توجه به نوع اقلیم آبی ماهی ها؛ یعنی دریایی، دریاچه ای و رودخانه ای بودن ماهی باید برای صید آن چوب مناسبی را انتخاب نمایید.
 • البته که در این زمینه توجه به شور یا شیرین بودن آب و همچنین نوع ماهی نیز بسیار تاثیرگذار است!

طول چوب ماهیگیری

 • نکته دوم برای انتخاب چوب ماهیگیری مربوط به طول یا همان بلندی محصول می باشد.
 • از این لحاظ شما باید بدانید که یک چوب صیادی می تواند از طول ۶۰ سانتی متری تا چندین متر برخوردار باشد!
 • انتخاب در این خصوص بسته به سلیقه و نظر خودتان دارد که می خواهید عمل صید را در چه فواصلی از نقطه ای که بر روی آن قرار گرفته اید، انجام دهید.
 • لازم به ذکر است که چوب های ماهیگیری بلند و بسیار بلند اصولا بصورت چند تکه ای یا تلسکوپی ساخته و پرداخته می شوند.
 • اینطوری می توان این مدل از چوب های صیادی را بهتر حمل و جا به جا نمود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید کش پیلاتس

وزن چوب ماهیگیری

 • فاکتور مهم بعدی برای انتخاب و خرید چوب صیادی مربوط به وزن آن می شود.
 • برای این منظور شما باید بدانید که ما در بازار با چوب های زیادی مواجه هستیم که وزن آن ها از سبک گرفته تا سنگین متفاوت می باشد.
 • از چوب های سبک متناسب با استحکامی که دارند می توان برای ماهی هایی کم وزن و کوچک و از چوب های بزرگ برای صید ماهی های بزرگ و سنگین وزن استفاده کرد.
 • علاقه مندان به ماهیگیری و صیادان تازه کار توجه داشته باشند که عدم استفاده از چوب های متناسب با وزن ماهی می تواند سبب بروز حوادثی بعضا غیر قابل جبران برای شما عزیزان گردد!

وزن نخ ماهیگیری

 • از دیگر موارد مهمی که در هنگام خرید یک چوب ماهیگیری باید به آن توجه لازم را داشته باشید، تحمل وزن نخ ماهیگیری می باشد.
 • اصولا در این خصوص هیچ قانونی وجود ندارد و تنها راه این است که شما با توجه به مشخصات چوب انتخابی خود در این زمینه رفتار نمایید.
 • معمولا در قسمت راهنمای استفاده از یک چوب ماهیگیری وزن نخی که می توان بر روی آن استفاده کرد از سوی تولید کننده محصول آورده شده است.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید تخته دارت

سرعت اکشن چوب

 • منظورمان از سرعت اکشن یک چوب صیادی در اصل سرعت بازگشت چوب پس از پرتاب کردن آن به حالت اولیه خود می باشد.
 • از نظر سرعت اکشن می توان چوب های صیادی را به سه دسته: سریع، متوسط و کند تقسیم بندی کرد.
 • در میان محصولات موجود در بازار این چوب هایی که از جنس کربن ساخته شده اند از اکشن سریعتری برخوردار می باشد.
 • کسانی که تمایل به ماهیگیری از روی قایق های تندرو دارند باید حتما از چوب هایی با اکشن بالا برای صید خود استفاده نمایند.

قیمت چوب ماهیگیری

 • قیمت چوب ماهیگیری با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق و بخصوص نوع چوبی که در صدد خرید آن برآمده اید، مشخص می شود.
 • با این حال یادتان باشد که برای لذت از یک ماه ماهیگیری حتما باید از یک چوب استاندارد و قابل اطمینان نیز استفاده نمایید.
 • برای این منظور هم شاید تنها راه این باشد که چوب صیادی خود را از فروشگاه های معتبر تهیه فرمایید.

در ادامه این مطلب از راهنمای خرید چوب ماهیگیری توجه شما را به ۲۵ مدل برتر از این نوع محصولات جلب می نماییم. ناگفته نماند تمام این محصولات از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید.

پالس اکسیمتر جامپر مدل JPD-500E

۷۶۰,۰۰۰
٪۲۰
۶۰۸,۰۰۰ تومان

گوشی طبی نبض آوا NS1 se

۴,۳۱۸,۸۰۰
٪۱۵
۳,۶۷۰,۹۸۰ تومان

گوشی طبی نبض آوا مدل NS1 Classic

۴۳۱۸۸۰۰۰
٪۱۵
۶۷.۳میلیونتومان

ماساژور برقی مدل KH-320

۳۷۰,۰۰۰ تومان

ماساژور برقی مدل Mini Fascial Gun

۱,۱۸۹,۰۰۰
٪۵۶
۵۲۹,۰۰۰ تومان
فیلم جی | ۲۵ مدل چوب ماهیگیری پرقدرت و ارزان با خرید اینترنتی (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا