لوازم ورزشی

فیلم جی | ۲۵ مدل کفش فوتبال مقاوم و باکیفیت با قیمت روز و خرید اینترنتی (2021)

فیلم جی | ۲۵ مدل کفش فوتبال مقاوم و باکیفیت با قیمت روز و خرید اینترنتی (2021)
2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/82ca6cfb6dbc0e89b60df0d7013e4a28eff6bd74_1622358097.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دوچرخه کوهستان المپیا مدل WINNER سایز 27.5

دوچرخه کوهستان المپیا مدل WINNER سایز 27.5
دوچرخه کوهستان المپیا مدل WINNER سایز 27.5
۶,۵۰۰,۰۰۰
٪۵
۶,۱۷۵,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/25c3bbd9dabcb796fbf4042c3619532de01225a5_1627728112.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دوچرخه کوهستان مدل summer سایز26

دوچرخه کوهستان مدل summer سایز26
دوچرخه کوهستان مدل summer سایز26
۶۵۰۰۰۰۰۰
٪۵
۱۸.۶میلیونتومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/d0c4f61ef87fb9938abe08bfbccdfc65c5a4f9de_1614357325.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

دوچرخه کوهستان مدل 001 سایز 26

دوچرخه کوهستان مدل 001 سایز 26
دوچرخه کوهستان مدل 001 سایز 26
۴,۰۱۲,۰۹۰ تومان
فیلم جی | ۲۵ مدل کفش فوتبال مقاوم و باکیفیت با قیمت روز و خرید اینترنتی (2021)

راهنمای خرید کفش فوتبال

راهنمای خرید کفش فوتبال

برای ورزش کردن لذتبخش و رسیدن به جام ها و کسب پیروزی های پی در پی شما نیاز به استفاده از بهترین محصولات ورزشی متناسب با رشته ورزشی مورد علاقه خود دارید که در فوتبال، استوک یا همان کفش های فوتبال از جمله محصولاتی هستند که شما باید به دنبال خرید آن ها برای پیشرفت در محبوب ترین رشته ورزشی دنیا؛ یعنی فوتبال باشید.

خرید یک جفت کفش فوتبال با توجه به مدل ها و طرح های مختلفی که امروزه کمپانی های مختلف جهان از جمله آدیداس و نایک آن ها را بوجود آورده اند، کمی کار را برای اهالی فوتبال سخت کرده و به همین خاطر است که لیست بیست تصمیم دارد تا در ادامه این مطلب از خود شما را با راهنمای خرید کفش فوتبال آشنا نماید.

آشنایی با انواع مختلفی از کفش فوتبال

  • مدل های مناسب با چمن: برای فوتبال بازی کردن هیچ چیز مهمتر از داشتن یک زمین چمن خوب و باکیفیت نیست. زمین های چمنی به دو دسته چمن طبیعی و همچنین چمن مصنوعی تقسیم می شوند که برای نوع اول بهتر است از کفش هایی با حداقل اندازه استوک و برای نوع دوم نیز از کفش هایی با استوک های فراوان و گرد استفاده نمود.
  • مدل های مناسب سالن: این نوع از کفش ها در اصل به کفش های فوتسالی در بازار معروف هستند و به دلیل سطح صاف و هموار سالن ها نیز باید فاقد استوک در قسمت زیره خود باشند.
  • مدل های مناسب با رطوبت: چنانچه اقلیم محل زندگی شما پُر بارش است و پیوسته شرایط آب و هوایی شما از رطوبت بالایی برخوردار می باشد، بهتر است برای فوتبال بازی کردن خود به سراغ خرید کفش هایی بروید که دارای استوک یا همان میخ های زیرین بلند هستند تا بتوانید به این شکل راحت تر در زمین حرکت کنید و تکنیک های مورد نظر خود را پیاده سازی نمایید.
  • مدل های خیابانی: کفش فوتبال خیابانی هیچ مشخصه خاصی ندارد و همین که فاقد استوک باشد، نشان از مناسب بودن آن برای بازی کردن در کوچه و پس کوچه ای شهرتان می باشد.
  • مدل های مناسب با زمین های گل آلود: نوع دیگری از کفش های فوتبالی نیز هستند که از استوک هایی به اندازه ۱ اینچ برخوردار می باشند. این دسته از کفش ها مناسب ترین گزینه برای ارائه بازی شما بازیکنان مبتدی تا حرفه ای عزیز بر روی زمین های گل آلود بشمار می روند و مانع از فرو رفتن عمیق پاهایتان در داخل زمین می شوند.

نکات مهم هنگام خرید کفش فوتبال

انتخاب نوع: اولین قدم در انتخاب و خرید کفش فوتبال توجه به نوع و مدل استوکی است که در قسمت زیره کفش تعبیه شده است. در حقیقت این جنس استوک و اندازه آن است که زمینه های کاربردی از یک جفت کفش مخصوص فوتبال را برایتان مشخص می کند. ناگفته نماند برخی از کفش های فوتبالی دارای قابلیت تعویض استوک نیز هستند.

تعیین سایز: پس از اینکه موفق به انتخاب مدل کفش ورزشی خود شدید، بایستی به دنبال خرید یک سایز مناسب با اندازه پای خودتان نیز بروید. توصیه می کنیم این کار را در ساعات پایانی نیز که پاهایتان حسابی ورم کرده اند، انجام دهید تا بعدها دچار تنگ شدگی کفش مورد نظرتان نشوید. یادتان باشد کفش شما نباید نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچکتر از سایز پایتان باشد؛ زیرا با توجه به فشاری که در ورزش فوتبال بر روی پا و انگشتان آن است، در صورت عدم خرید یک کفش با اندازه ای مناسب برای خود خیلی زود دچار مشکل در ناحیه پاهایتان خواهید شد!

مشخصات استوک: از دیگر نکات مهم به هنگام خرید کفش فوتبال توجه به استوک یا همان میخ های تعبیه شده در قسمت زیره کفش است که باید با توجه به شرایط آب و هوایی و همچنین تعداد و ارتفاع آن ها به فکر خرید بهترین و مناسب ترین مدل برای بازی کردن خود شوید. ناگفته نماند مدل هایی نیز در بازار موجود هستند که از قابلیت تعویض استوک برخوردارند.

میزان وزن کالا: وزن یک جفت کفش فوتبال مربوط به جنس به کار رفته در لایه های مختلف آن می شود و به همین خاطر شما باید به دنبال کفشی باشید که در وهله اول نه خیلی سنگین باشد که در طول بازی سبب خستگی پاهایتان گردد و نه آنقدر سبک باشد که باعث انتقال فشار به آسانی از ضربه و حرکت هایتان به سمت پاهایتان شود.

ارتفاع ساق: فاکتور مهم بعدی مربوط به ارتفاع ساق کفش فوتبال شما است که اندازه آن ارتباط نزدیکی با پُست بازی شما در زمین فوتبال دارد؛ یعنی اگر شما یک مهاجم و یا یک مدافع باشید، بهتر است از کفش هایی ساق دار استفاده کنید تا بتوانید از ساق و قوزک پای خود محافظت بیشتری بعمل آورید و در مقابل اگر از دسته بازیکنان میانه زمین نیز هستید، از کفش هایی استفاده کنید که بدون ساق هستند تا مانع از انجام حرکات تکنیکی تان در وسیط زمین نشوند.

بخش پنجه و پاشنه: دو قسمت اصلی در یک کفش ورزشی خصوصا برای فوتبالیست ها، پنجه و پاشنه هستند که باید مورد اول از دوام و قابلیت مطلوبی در برابر وارد کردن ضربه به توپ و همچنین قدرت انعطاف پذیری بالایی برای دفع فشار ناشی از ضربات به پاهایتان گردد و مورد دوم؛ یعنی پاشنه نیز باید به قدری مستحکم ساخته شده باشد که در طول زمان بازی کمترین فشار ناشی از دویدن و ایستادن بر روی پاهایتان را از زمین به سمت کف پایتان منتقل نماید.

جنس رویه: کفش های فوتبال از جنس رویه های مختلفی برخوردار هستند و هر کدام دارای رنگ ها و طرح های ویژه ای نیز می باشند که شما باید متناسب با سلیقه و همچنین قابلیت دفع رطوبت جنس این قسمت از کفش های ورزشی اقدام به خرید یک کدام از آن ها کنید.

جنس لایه: لایه کفش فوتبال باید از قدرت انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشد تا شما بتوانید به هنگام دویدن و یا راه رفتن توسط آن ها از احساس راحتی بیشتری برخوردار شوید. برای اینکه بتوانید متوجه قدرت انعطاف پذیری بالا و یا پایین یک کفش شوید، پیشنهاد می کنیم دو سر کفش را گفته و همزمان به سمت پایین یا بالا بکشید تا به خوبی متوجه اهمیت انعطافی آن شوید.

جنس کفی: به قسمت کفی کفش که در واقع در بخش داخلی آن نیز قرار می گیرد، توجه کنید؛ کفی کفش های ورزشی باید از نرمی و سبکی خاصی برخوردار باشد تا پای فرد ورزشکار بر روی آن احساس راحتی کند.

قابلیت تنفس پذیری: خیلی مهم است که جنس به کار رفته در ساخت کفش فوتبال مورد نظر شما از خاصیت تنفس پذیری برخوردار باشد تا بتواند در استفاده های طولانی مدت سبب خروج تعرقات پای شما به بیرون و همچنین خنکی پاهایتان در فعالیت های شدید جسمانی شود.

قیمت کفش فوتبال: قیمت کفش فوتبال با توجه به برند تولید کننده و همچنین تمامی عواملی که ما در این مطلب به معرفی آن ها برایتان پرداخته ایم، تعیین می شود و نهایتا این شما هستید که باید با توجه به میزان بودجه و همچنین پُست بازی و سطح مبتدی یا حرفه ای بودن خود، اقدام به خرید یک جفت کفش فوتبال مناسب برای خودتان نمایید.

تا اینجا با چند نکته درباره انتخاب و خرید کفش فوتبال مناسب آشنا شدیم. در ادامه لیستی از ۲۵ کفش فوتبال ارزان، باکیفیت و محبوب در بازار ایران را برای شما آماده کرده‌ایم. همه این کفش‌های فوتبال از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار هستند. فراموش نکنید که با کلیک روی تصویر یا دکمه هر آیتم، می‌توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری را درباره محصول به دست بیاورید.

فوتبال دستی مدل KVS121

۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان

توپ فوتبال مدل 2042

۹۰.۳میلیونتومان
فیلم جی | ۲۵ مدل کفش فوتبال مقاوم و باکیفیت با قیمت روز و خرید اینترنتی (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا