آلات موسیقی

فیلم جی | ۲۵ گیتار برتر برای افراد مبتدی تا حرفه‌ای + خرید اینترنتی (2021)

2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/2808d4441967c54b4c913a5fbf4a6e54efd6074b_1618735083.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار یاهاما مدل C70

گیتار یاهاما مدل C70
گیتار یاهاما مدل C70
۸۶۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/114157606.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک مدل NE2

گیتار کلاسیک مدل NE2
گیتار کلاسیک مدل NE2
۸۶۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/4430586.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار الکتریک کورت مدل Aero Custom به همراه کیس حمل

گیتار الکتریک کورت مدل Aero Custom به همراه کیس حمل
گیتار الکتریک کورت مدل Aero Custom به همراه کیس حمل
۱۷,۸۵۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/26374.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک یاماها مدل C40

گیتار کلاسیک یاماها مدل C40
گیتار کلاسیک یاماها مدل C40
۸۵.۱۷میلیونتومان

کیبورد یاماها مدل PSR-F51

۵,۱۰۰,۰۰۰ تومان

کیبورد رولند مدل EA-7

۱۰.۵میلیونتومان

کيبورد ياماها مدل PSS-E30

۳۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان

کیبورد یاماها مدل PSR-E463

۵۰.۳۶میلیونتومان

پیانو دیجیتال مدل رولی S5088

۲۰,۲۰۰,۰۰۰
٪۸
۱۸,۶۰۰,۰۰۰ تومان

پیانو دیجیتال یاماها مدل P-125

۲۰۲۰۰۰۰۰۰
٪۸
۶۰.۱۸میلیونتومان
فیلم جی | ۲۵ گیتار برتر برای افراد مبتدی تا حرفه‌ای + خرید اینترنتی (2021)

20 گیتار برتر برای افراد مبتدی تا حرفه‌ای + خرید اینترنتی

وقتی تصمیم می گیرید یک گیتار بخرید، به ظاهر هیچ چیز جلودار شما نخواهد بود. اما وقتی که واقعا برای خرید اقدام می کنید، با انبوهی از گیتارهای مختلف با قیمت، کیفیت، جنس و … مواجه خواهید شد. مسلما انتخاب بهترین گیتار در این شرایط یکی از سخت‌ترین تصمیم‌گیری ها محسوب می شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در سایت لیست بیست، مجموعه ای از بهترین، با کیفیت‌ترین، خوش‌صدا‌ترین و زیباترین(!) گیتارهای موجود در بازار ایران را به شما معرفی کنیم.

قبل از خرید گیتار بهتر است نکاتی را رعایت کنید تا در ادمه آموزش یا فعالیت در این زمینه با مشکل مواجه نشوید. برخی از این نکات عبارتند از:

 • گیتاری که از آن خوشتان می آید را بخرید نه گیتاری که دوست‌تان می گوید باید داشته باشید یا گیتاری که همه از آن تعریف می کنند. گیتار، راه ارتباطی شما با موسیقی است، پس در این زمینه به حس خود نسبت به گیتار اعتماد کنید.
 • به اکشن گیتار توجه داشته باشید، اکشن گیتار در قسمت بالایی باید کمتر از ۴ میلی‌متر و در قسمت فرت دوازدهم نباید بیشتر از ۵ میلی‌متر باشد. اکشن خیلی از گیتارها قابل تغییر است اما نه همه آن ها.
 • به احتمال خیلی زیاد و در صورت داشتن پشت کار، در آینده گیتارهای بیشتری می خرید. پس اگر تازه کار هستید گیتاری بگیرید که به آن علاقه دارید و از نواختن آن لذت می برید.
 • گاهی اوقات خرید گیتار دست دوم هم پیشنهاد بدی نیست. گیتار هر چه قدیمی تر باشد صدای بهتری دارد.
 • شخصا استفاده از گیتارهای کوچک را توصیه نمی کنم، حتی برای بچه ها. کودکان زیادی را در اینترنت می بینید که قطعه های فوق العاده ای با گیتارهای سایز استاندارد اجرا می کنند.
 • متناسب با بودجه بهترین گیتار ممکن را خریده و از آن مراقبت کنید.
 • گیتار را بخرید، نه برند آن را! درست است که معمولا برندهای برتر کیفیت بالاتری دارند ولی بخش زیادی از هزینه آن مربوط به نام برند است.
 • خیلی وسواسی نباشید، به جرات می گویم که اگر زمان خرید گیتار را صرف یادگیری و تمرین کنید خیلی زودتر به نتیجه خواهید رسید.

با توضیحات بالا در ادامه لیستی از ۲۵ گیتار برتر برای افراد مبتدی تا حرفه‌ای را برای شما آماده کرده ایم. فراموش نکنید که با کلیک روی تصویر یا دکمه زیر هر آیتم، می توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری را درباره گیتار به دست بیاورید.

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید گیتار

فرقی نمی‌کند تصمیم گرفته‌اید که گیتار خود را به صورت آنلاین خریداری کنید و یا از فروشگاه‌های حضوری، هنگام انتخاب و خرید گیتار مورد نظر خود چند نکته را به شما آموزش می‌دهیم که با رعایت ان‌ها می‌توانید یک خرید مناسب و به‌صرفه را تجربه کنید. فراموش نکنید که تولیدکنندگان گیتار برای کاهش هزینه‌های تولید مجبورند حداقل زمان را صرف آماده سازی نهایی و تنظیم گیتار کنند.

با این حال کیفیت گیتارها معمولا مناسب است و به خوبی سر هم شده‌اند اما تنظیم کردن گیتار متناسب با استایل هنری نوازنده وظیفه‌ایست که به کاربر نهایی محول شده است. بنابراین هنگام خرید گیتار این نکته را مد نظر قرار دهید، این شما هستید که باید با خود گیتار ارتباط برقرار کنید نه با برند و رنگ و ظاهر آن.

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید گیتار
نکات مهم هنگام انتخاب و خرید گیتار

۱- آیا کوک گیتار حفظ می‌شود؟

هنگامی که قصد خرید گیتار دارید، از یک فرد کاربلد بخواهید که گیتار را برای شما کوک کرده و مقداری آن را بنوازد. دو دلیل برای این کار وجود دارد.

دلیل اول اینکه اگر صدای گیتار با نوزاندگی یک فرد کاربلد بد باشد، به احتمال زیاد فرد نوازنده بی‌تقصیر بوده و نواختن این ساز سخت است، پس این گیتار برای افراد مبتدی توصیه نمی‌شود.

دلیل دیگر برای کوک کردن گیتار قبل از انتخاب نهایی، بررسی اکشن یا فاصله سیم‌ها از روی صفحه انگشت‌گذاری است.

نکته: فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مانند دیجی‌کالا و… معمولا ۷ روز ضمانت بازگشت وجه دارند، پس این نکته و سایر نکات هم در خرید اینترنتی و هم در خرید حضوری کاربرد دارند. در روش اینترنتی شما می‌توانید گیتار را تا مدت ۷ روز بررسی کرده و اگر مشکلی با آن داشتید، بدون دردسر آن را پس بدهید.

۲- آیا دسته گیتار راست و مستقیم است؟

دسته یا گردن گیتار را به صورت کامل بررسی کنید و مطمئن شوید که کاملا راست و مستقیم باشد. بهترین حالت ممکن این است که دسته گیتار بدون خمیدگی بوده و هنگام نواختن سیم‌ها به فرت‌ها برخورد نکنند.

اگر دسته گیتار راست نیست و دارای خمیدگی به داخل یا خارج است، نواختن آن برای افراد مبتدی سخت می‌شود. اگر نمی‌توانید راست و مستقیم بودن دسته را تشخیص دهید، از یک فرد باتجربه کمک بگیرید.

۳- فاصله سیم‌ها تا روی دسته گیتار چقدر است؟

فاصله بین سیم‌ها در حالت کوک بودن تا صفحه انگشت‌گذاری یا فرت‌برد را اکشن گیتار می‌نامند. معمولا اکشن گیتار را می‌توان به راحتی تغییر داد اما اگر این فاصله در قسمت اتصال دسته به بدنه خیلی زیاد است، بهتر است از خرید آن گیتار صرف نظر کنید.

فراموش نکنید که این حالت بیان‌گر نقص در گیتار یا برند آن نیست، بلکه ممکن است برخی مدل‌ها این مشکل را داشته باشند.

۴- به راحتی می‌توانید به همه فرت‌ها دسترسی داشته باشید؟

اگر گیتار شما مراحل قبل را با موفقیت پشت سر گذاشته است، نوبت به بررسی راحت بودن دسترسی به همه فرت‌ها است. گیتار را در دست گرفته و همه قسمت‌های صفحه انگشت‌گذاری را بررسی کنید. ببینید جایی از فرت‌ها بیرون نزده باشد.

بررسی کنید که آیا به راحتی می‌توانید به همه فرت‌ها دسترسی داشته باشید یا خیر. اگر با این تست هم مشکلی نداشتید، می‌توانید گیتار را با خیال راحت خریداری کنید.

انتخاب گیتار با سایز مناسب

گیتارها در اشکال و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و انتخاب گیتار با اندازه مناسب یکی از مهم‌ترین تصمیم‌ها هنگام خرید است (مخصوصا اگر گیتار را برای یک کودک یا نوجوان می‌خرید). سایر اشتباه گیتار روی توانایی نواختن فرد تاثیر مستقیم دارد. هنرجوهای کوچک با گیتارهای سایر بزرگ مشکل دارند و نمی‌توانند به راحتی آن را بنوازند.

اگر چه خرید یک گیتار با سایز استاندارد و بزرگ برای کودکان وسوسه‌کننده به نظر می‌رسد و بالاخره برای کودک اندازه می‌شود، اما در واقعیت کودک یا نوجوان از نواختن گیتار زده شده و شاید حتی متنفر شود. معمولا تولیدکنندگان گیتار، این محصولات را در سایزبندی‌های متنوع ارائه می‌دهند.

آشنایی با سایزبندی انواع گیتار

مهم‌ترین نکته هنگام انتخاب سایز گیتار، توجه به سن فرد نوازنده آن است. به طور کلی، سایز ۱/۲ برای سن ۵ تا ۷ سال، سایز ۳/۴ برای بازه سنی ۷ تا ۱۰ سال و سایز ۴/۴ یا کامل، برای سنین بیشتر از ۱۱ سال مناسب است.

آشنایی با سایزبندی انواع گیتار
آشنایی با سایزبندی انواع گیتار

فراموش نکنید که این سایزبندی مطلق نیست و بر اساس قد متوسط این گروه‌های سنی توصیه شده است، پس ممکن است سایز مناسب برای کودک یا نوجوان شما متناسب با قد وی تغییر کند.

بهترین برند گیتار برای آموزش

مارک‌های زیادی در بازار وجود دارد که برای شروع آموزش نواختن گیتار مناسب هستند، چه برند‌های داخلی و چه برندهای نام‌آشنای خارجی.

اگر دنبال یک گیتار امتحان پس داده، با برند معتبر هستید، می توانید گیتارهای مارک یاماها (Yamaha)، الحمبرا (Alhambra)، فندر (Fender)، آیبانز (Ibanez) و… بررسی کنید. همان‌طور که اول این مطلب ذکر شد لزوما برند بیان‌گر کیفیت گیتار نیست اما معمولا تجربه بدی هنگام خرید برند‌های معتبر نخواهید داشت.

اگر مهم‌ترین فاکتور انتخاب شما قیمت است، برندهای داخلی کیفیت مناسب و قیمت پایینی را برای افراد مبتدی و تازه کار ارائه می‌دهند، برندهایی مثل وفائی، پارسی و آوا.

لوازم جانبی گیتارها

دیر یا زود پس از خرید گیتار، باید لوازم جانبی و یدکی آن را هم تهیه کنید. به کمک این لوازم می‌توانید عمر ساز دوست‌داشتنی خود را افزایش داده و به بهترین شکل ممکن آن را نواخته و یا نگه‌داری کنید.

برخی از لوازم جانبی و یدکی گیتارها عبارتند از:

 1. تیونر گیتار: تیونر یک وسیله ضروری برای کوک کردن هر نوع گیتاری است. گیتار‌های کلاسیک به تیونرهای دارای میکروفن داخلی احتیاج دارند، در حالی که تیونر گیتارهای الکتریک باید قابلیت اتصال به گیتار را داشته باشد. تیونرها معمولا قیمت بالایی ندارند. با پیشرفت اپلیکیشن‌های موبایل، تیونرهای نرم‌افزاری خوبی تولید شده است که می توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.
 2. پیک گیتار: پیک یک وسیله تقریبا مثلثی شکل با جنس پلاستیک، فلز و… است که به کمک آن می‌توان گیتار را نواخت. این وسیله جانبی با ضخامت‌های متنوع تولید می‌شوند، معمولا ضخامت متوسط بری افراد مبتدی مناسب است.
 3. بند گیتار: همه گیتارهای الکتریک و بیشتر گیتارهای کلاسیک مکان اتصال بند دارند. با متصل کردن یک بند به گیتار نواختن آن در حالت ایستاده آسان‌تر خواهد شد. اکثر بندها قابل تغییر ارتفاع را دارا هستند پس با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.
 4. سیم اضافه: سیم گیتارها بعد از یک مدت استفاده پاره شده و یا در می‌روند، پس داشتن سیم اضافه در دسترس یک هزینه مناسب محسوب می‌شود.
 5. کیس گیتار: به نظر من مهم‌ترین وسیله جانبی برای گیتار که اولین فرصت باید تهیه کنید، کیس آن است. کیس گیتار در انواع سافت کیس و هارد کیس تولید شده و در بازار موجود است. هارد کیس‌ها محافظت بیشتری را ارائه می‌دهند در حالی که سافت کیس‌ها برای حمل و نقل روزانه و نگه‌داری گیتار کاربرد بیشتری دارند.

امیدواریم این مطلب برای انتخاب گیتار مناسب به شما کمک کرده باشد. اگر قصد خرید ویولون دارید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را مشاهده کنید. اگر سوالی دارید می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه آن را با ما در میان بگذارید.

ویولن مدل باخ کد 1

۱,۷۰۰,۰۰۰ تومان

ویولن مدل bach

۷۰.۱میلیونتومان

ویولن الکتریک مدل MM60 کد 01

۵۵.۱میلیونتومان
فیلم جی | ۲۵ گیتار برتر برای افراد مبتدی تا حرفه‌ای + خرید اینترنتی (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا