بیوگرافی

فیلم جی – ۵۰ لژیونر ایرانی غیرفوتبالیست را بشناسید (2021)

فیلم جی – ۵۰ لژیونر ایرانی غیرفوتبالیست را بشناسید (2021)
2 minutes
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/2808d4441967c54b4c913a5fbf4a6e54efd6074b_1618735083.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار یاهاما مدل C70

گیتار یاهاما مدل C70
گیتار یاهاما مدل C70
۸۰۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/114157606.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک مدل NE2

گیتار کلاسیک مدل NE2
گیتار کلاسیک مدل NE2
۸۶۰,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/66c024b7bccfa57700bc78419f32192909b066d1_1626293558.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار افرا مدل F4 کد CA

گیتار افرا مدل F4 کد CA
گیتار افرا مدل F4 کد CA
۲,۱۰۰,۰۰۰
٪۲۵
۱,۵۷۵,۰۰۰ تومان
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/237746.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

گیتار کلاسیک یاماها مدل C70

گیتار کلاسیک یاماها مدل C70
گیتار کلاسیک یاماها مدل C70
۲۱۰۰۰۰۰۰
٪۲۵
۵۸.۱میلیونتومان

پیانو دیجیتال مدل رولی S5088

۲۰,۲۰۰,۰۰۰
٪۷
۱۸,۷۰۰,۰۰۰ تومان

پیانو دیجیتال یاماها مدل P-125

۲۰۲۰۰۰۰۰۰
٪۷
۷۰.۱۸میلیونتومان

وب‌سایت ورزش‌سه: حدود ۵۰ لژیونر ایرانی در رشته‌های غیرفوتبالی در خارج از ایران فعالیت می‌کنند؛ اتفاقی که شاید تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

شاید کلمه لژیونر تا چند سال قبل فقط به فوتبالیست‌هایی خلاصه می‌شد که به لیگ‌های اروپایی یا کشور‌های عربی می‌رفتند و برای تیم‌های باشگاهی خارجی بازی می‌کردند.

در این میان مورد‌های معدودی مثل حضور بهنام محمودی در سری‌آ والیبال ایتالیا هم به چشم می‌خورد که در رشته‌های غیرفوتبالی هم لژیونر شوند، اما شاید کسی فکرش را نمی‌کرد در سال ۹۸ به جایی برسیم که حتی رسیدن به یک عدد برای اعلام تعداد دقیق لژیونر‌های ایران در رشته‌هایی به جز فوتبال کار سختی داشته باشیم.

از والیبال و بسکتبال که بازیکنان شناخته شده‌تری در میان علاقه‌مندان به ورزش دارند لژیونر غیرفوتبالی داریم تا رشته‌های ناشناخته‌تر مثل کبدی و حتی دارت!

در گزارشی به بررسی لژیونر‌های پرتعداد رشته‌های غیرفوتبالی پرداختیم؛ گزارشی که نشان می‌دهد رشته‌های هندبال و کبدی بیشترین سهم را از لژیونر‌های ورزش ایران در شرایط فعلی دارند.

والیبال؛ ۵ اروپایی، کاپیتان در چین

تعداد لژیونر‌های والیبال ایران نسبت به فصل گذشته کاهش یافته و بازیکنانی همچون معنوی‌نژاد، میرزاجانپور، قائمی و کاظمی به لیگ ایران بازگشتند.

با این حال امسال میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی و سیدمحمد موسوی در پلاس لیگای لهستان، امیر غفور در ترکیب قهرمان فصل گذشته ایتالیا، مرتضی شریفی در سوپرلیگ ترکیه و سعید معروف در لیگ چین به میدان خواهند رفت تا والیبال ایران با ۶ لژیونر که تقریبا همگی ملی پوش هستند، کار خود را پیش ببرد.


بسکتبال؛ فعلا ۲ نماینده در شرق آسیا

با اینکه در سال‌های اخیر عادت داشتیم بسکتبال ایران لژیونر‌های نسبتا زیادی داشته باشد، برای لیگ پیش رو فعلا فقط بهنام یخچالی با یک تیم چینی قرارداد امضا کرده و آرون گرامی پور، بازیکن دورگه تیم ملی هم به لیگ چین تایپه رفته است.

حامد حدادی که در سال‌های اخیر در لیگ کشور‌های مختلف بازی کرده، فعلا با هیچ تیمی توافق نکرده، اما ممکن است طی روز‌های آینده او بازهم لژیونر شود.

از ستاره‌های والیبال و بسکتبال تا خواهران منصوریان


هندبال؛ حضور پرتعداد سرتاسر اروپا

هندبالیست‌های ایرانی در سال‌های اخیر خیلی خوب مسیر لژیونر شدن را یاد گرفته‌اند؛ به طوری که چند سالی است بیش از ۱۰ بازیکن ایرانی در اروپا بازی می‌کنند. سجاد استکی امسال با یک تیم فرانسوی قرارداد امضا کرده، برخلاف برادرش الله‌کرم که همچنان در لیگ رومانی توپ می‌زند.

محسن باباصفری با تیم هندبال تیمیشعرا رومانی قرارداد ۲ ساله بسته و سعید حیدری راد در دیناموبخارست حضور دارد. سعید برخورداری نیز به یک تیم اسپانیایی پیوسته و پویا نوروزی نژاد هم تنها لژیونر ایرانی در بوندس لیگا به شمار می‌رود.

شاهو نصرتی دیگر بازیکنی است که در لیگ رومانی بازی می‌کند. همچنین افشین صادقی و مهرداد صمصامی لژیونر‌های حاضر در تیم الاهلی قطر به شمار می‌روند.

از ستاره‌های والیبال و بسکتبال تا خواهران منصوریان


تنیس روی میز؛ برادران عالمیان در فرانسه

رشته توپی دیگری که در حال حاضر لژیونر دارد، تنیس‌روی‌میز است. نیما عالمیان در ترکیب تیم ویلنوو فرانسه به میدان رفته و نوشاد عالمیان برادر نیما هم بعد از مدتی به تیم تورینه فرانسه پیوست تا ۲ لژیونر تنیس روی میز ایران در قلب اروپا باشند.

از ستاره‌های والیبال و بسکتبال تا خواهران منصوریان


دوومیدانی؛ دختر باد در راه صربستان

با اینکه احسان حدادی و حسن تفتیان مشهورترین ورزشکاران ایرانی در رشته دوومیدانی به شمار می‌روند و اکثر اردو‌های خود را خارج از ایران سپری می‌کنند، اما با هیچ تیم باشگاهی قرارداد ندارند.

در رشته دوومیدانی اخیرا فرزانه فصیحی پیشنهادی از باشگاه پارتیزان بلگراد در کشور صربستان دریافت کرده و در حال انجام امور ویزایی خود است تا به عنوان اولین لژیونر دختر دوومیدانی ایران تبدیل شود. این رکورددار دوی سرعت زنان ایران به زوی راهی صربستان خواهد شد.

از ستاره‌های والیبال و بسکتبال تا خواهران منصوریان


دوچرخه سواری؛ سهم بالای زنان

همین امروز خبر رسید که سمیه یزدانی، ملی پوش دوچرخه_سواری ایران به تیم کنتینانتال تیکا اسپانیا پیوسته؛ اگرچه پیش از این ماندانا دهقان به عنوان اولین لژیونر دوچرخه سواری زنان ابتدا با چند تیم در قاره آسیا همکاری کرد و سپس به هلند رفت.

فراز شکری کاپیتان تیم ملی دوچرخه سواری کوهستان ایران هم که با قراردادی ۲ ساله به تیم جیانت لیو پولی‌مدیکال ایتالیا پیوسته، امسال برای این تیم رکاب زد.

از ستاره‌های والیبال و بسکتبال تا خواهران منصوریان


شطرنج؛ هر ایرانی و چند باشگاه!

بازی کردن در لیگ کشور‌های دیگر برای شطرنج بازان به یک امر عادی تبدیل شده و شاید هر کدام از ملی‌پوشان ایران هر سال در چند کشور بازی کنند. سارا خادم‌الشریعه سابقه بازی در بوندس‌لیگا و لیگ چین را دارد. علیرضا فیروزجا در فرانسه بازی می‌کند و قبلا نیز سابقه بازی در ترکیه را داشته است. سیدمحمدامین طباطبایی تیم‌های مونیخ ۱۸۶۰ را در آلمان و کن را در فرانسه همراهی می‌کند.

از ستاره‌های والیبال و بسکتبال تا خواهران منصوریان


کبدی؛ ۱۵ ایرانی در لیگ ستارگان

یکی دیگر از رشته‌هایی که لژیونر‌های پرتعدادی دارد، کبدی است؛ اگرچه همه ۱۵ لژیونر کبدی ایران در لیگ ستارگان هند، یعنی بهترین لیگ دنیا فعالیت می‌کنند.

ابوالفضل مقصودلو، امیرحسین محمدملکی و محسن مقصودلو، هادی اشترک و سعید غفاری، محمداسماعیل مقصودلو، ابوذر مهاجر، محمدتقی پایین محلی، هادی تاجیک، محمداسماعیل نبی‌بخش، معراج شیخ، فاضل اتراچالی، فرهاد رحیمی، رحمان صداقت‌نیا و میلاد شیبک بازیکنانی بودند که در فصل اخیر لیگ کبدی ستارگان هند حضور داشتند.

در نهایت هم شاهد حضور پررنگ لژیونر‌های ایران در میان ۳ تیم برتر این مسابقات بودیم. قدرت لژیونر‌های ایرانی در لیگ هند به حدی است که حتی ۳، ۴ نفر از آن‌ها در تیم‌های خود کاپیتان هستند.

از ستاره‌های والیبال و بسکتبال تا خواهران منصوریان


دارت؛ اولین لژیونر در مالزی

شاید باورش سخت باشد که حتی در رشته دارت هم ایران لژیونر دارد. مژگان رحمانی نخستین لژیونر دارت ایران که عضویت باشگاه دوری مالزی را دارد، در مسابقات آزاد جهانی به مقام قهرمانی رسید تا شاید با این اتفاق از این پس شاهد افزایش لژیونر‌های این رشته باشیم.

از ستاره‌های والیبال و بسکتبال تا خواهران منصوریان


ووشو؛ قدرت نمایی خواهران منصوریان

در سال‌های اخیر خواهران منصوریان به همراه یکی، ۲ بانوی دیگر از ووشوی ایران به لیگ چین کوچ کردند. الهه، سهیلا و شهربانو مبارزه‌های زیادی در لیگ چین مقابل رقبای قدرتمند خود برگزار کردند و اکثرا هم به نتایج خوبی رسیدند. البته امسال محسن محمدسیفی در بخش مردان هم به لیگ چین رفت و چند مبارزه را با پیروزی پشت سر گذاشت.

از ستاره‌های والیبال و بسکتبال تا خواهران منصوریان


لژیونر‌های پارالمپیکی

در بخش پارالمپیکی‌ها نیز ایران دارای تعدادی لژیونر است که مطرح‌ترین آن‌ها بدون شک بهزاد زادعلی اصغر در فوتبال نابینایان به حساب می‌آید. این بازیکن که با درخشش خود در پارالمپیک ریو به مسی فوتبال نابینایان مشهور شده، در چند سال اخیر در تیم کایسری اسپور ترکیه بازی می‌کند.

همچنین از دیگر لژیونر‌های پارالمپیکی ایران می‌توان به ٧ ملی‌پوش بسکتبال با ویلچر اشاره کرد که در لیگ‌های اسپانیا، ترکیه، انگلستان و آلمان فعالیت می‌کنند.

از ستاره‌های والیبال و بسکتبال تا خواهران منصوریان

کیبورد یاماها مدل PSR-F51

۵,۱۰۰,۰۰۰ تومان

کیبورد مدل PN37-2020

۱۰.۵میلیونتومان

کیبورد رولند مدل EA-7

۱,۰۸۰,۰۰۰ تومان

کیبورد مدلی مدل M15

۰۸.۱میلیونتومان

ویولن مدل باخ کد 1

۱,۸۰۰,۰۰۰
٪۱۸
۱,۴۸۰,۰۰۰ تومان

ویولن آکوستیک کارل هافنر مدل AS-180-V

۱۸۰۰۰۰۰۰
٪۱۸
۴۸.۱میلیونتومان

ویولن مدل bach

۷میلیونتومان
فیلم جی – ۵۰ لژیونر ایرانی غیرفوتبالیست را بشناسید (2021)

گیرنده دیجیتال استارست مدل SR-T8800 HD T2

۳۴۸,۰۰۰
٪۱۵
۲۹۵,۰۰۰ تومان

گیرنده دیجیتال مدل Hybrid tv

۲,۰۹۹,۷۰۰
٪۳
۲,۰۳۵,۷۰۰ تومان

گیرنده دیجیتال دنای مدل STB962T2

۲۰۹۹۷۰۰۰
٪۳
۰۴.۲میلیونتومان

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا